Як відрізнити астму та бронхіт?

Adoption
Date
  • 491 Переглядів
Астма та бронхіт — це запальні захворювання легень, при яких нижні дихальні шляхи набрякають, що призводить до утрудненого дихання.

6604_473x314_0xac120003_13654099421564068061.jpg (96.08 Kb)
Астма — це хронічне захворювання, що характеризується періодичними епізодами звуження дихальних шляхів. Бронхіт може бути короткочасним або гострим захворюванням, яке зазвичай триває кілька тижнів, або хронічним захворюванням, що триває.

При бронхіті відбувається подразнення слизових оболонок, що вистилають дихальні шляхи. Незважаючи на певну схожість, астма та бронхіт є різними захворюваннями з різними стратегіями лікування.

Різні розлади
Гострий бронхіт — це інфекція слизової оболонки дихальних шляхів із кашлем, який зазвичай триває кілька тижнів. Зазвичай це викликано вірусною інфекцією. Менш ніж 10 відсотків випадків викликані бактеріальною інфекцією. Слизова оболонка дихальних шляхів повертається до нормального стану після зникнення інфекції. Хронічний бронхіт є більш серйозним захворюванням, яке виникає в основному у людей, які палять або мають тривалий вплив забруднювачів повітря, викликаючи постійне пошкодження дихальних шляхів і труднощі з диханням.

Астма – це хронічне захворювання, яке викликає запалення та набряк дихальних шляхів. Люди з астмою відчувають повторювані епізоди обструкції дихальних шляхів, які, як правило, є оборотними - спонтанно або за допомогою ліків.

Ознаки та симптоми
Симптоми астми та бронхіту схожі, але мають відмінності. Люди з астмою часто відчувають стиснення в грудях, задишку і хрипи під час нападу. Гострий бронхіт зазвичай викликає надривний кашель з виділенням мокротиння або без нього. Хронічний бронхіт супроводжується постійним кашлем із виділенням мокротиння та хрипами.

Ці симптоми також спостерігаються при інших захворюваннях легенів, тому вони недостатньо специфічні, щоб поставити діагноз.

Астма та хронічний бронхіт характеризуються гострими спалахами, коли симптоми погіршуються, і можуть бути небезпечними для життя. Зверніться за медичною допомогою, якщо симптоми погіршуються або не реагують на ліки.

Діагностика
Гострий бронхіт, як правило, діагностується раптовим нападом кашлю, який не спричинений застудою, астмою чи більш серйозним респіраторним захворюванням, таким як пневмонія. Діагноз, як правило, базується на історії хвороби, симптомах і фізичному огляді.

Хронічний бронхіт визначається як бронхіт із кашлем із виділенням мокротиння, який триває щонайменше 3 місяці протягом 2 років поспіль. Окрім анамнезу та фізикального аналізу, тести, які використовуються для діагностики, можуть включати тест легеневої функції для оцінки повітряного потоку в легенях та рентген грудної клітки.

Астма є більш складним діагнозом, який вимагає тестів для перевірки обструкції дихальних шляхів і здатності до видиху за різних умов тестування. Тести будуть повторені після використання інгаляційного препарату для відкриття дихальних шляхів, щоб визначити оборотність обструкції повітряного потоку.

Лікування
Гострий бронхіт зазвичай проходить сам по собі.

Оскільки більшість випадків гострого бронхіту спричинені вірусною інфекцією, антибіотики не є необхідними та ефективними. У рідкісних випадках бронходилататори — інгаляційні ліки, які відкривають дихальні шляхи — можуть бути призначені, якщо хрипи супроводжують кашель.

Лікування хронічного бронхіту зазвичай включає кілька стратегій, включаючи вакцинацію проти грипу та пневмонії, використання стероїдів для зменшення запалення та лікування антибіотиками, особливо під час загострень. Інші методи лікування можуть включати використання бронходилататорів для розширення дихальних шляхів або ліків, які допомагають очистити надлишок слизу.

Лікування астми зосереджено на двох стратегіях. Зменшення частоти та тяжкості нападів досягається шляхом обмеження впливу тригерів і використання так званих рятувальних препаратів для лікування раптових симптомів.

Контроль основного запалення та звуження дихальних шляхів є іншою метою лікування астми.

Для тривалого лікування запалення зазвичай призначають інгаляційні кортикостероїди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, бронхіт, шляхи, дихальні, лікування, захворювання, триває, гострий, запалення, астма


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Жирну рибу рекомендують тим, у кого хворе серце

Харчування | 11:20, 15.04.2024

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам.

Якщо у вас алергія на цвітіння: поради лікаря

Алергія | 11:20, 14.04.2024

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам. Як з цим бути?

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційно

Чи викликає лазерна епіляція рак?

Здоров'я | 11:20, 13.04.2024

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційної небезпеки від даної процедури. Наприклад, раку шкіри.

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: