Апластична анемія: причини, симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 462 Переглядів
Анемія – це стан, при якому кількість здорових еритроцитів у крові нижча за норму. Еритроцити транспортують кисень по всьому тілу, тому нестача цих клітин може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

8643_36763452586387453543873543512.png (409. Kb)


При апластичній анемії кістковий мозок різко скорочує виробництво всіх типів клітин крові (червоних, білих і тромбоцитів). Апластична анемія, гостра або хронічна, є рідкісним і серйозним станом, який може виникнути спонтанно або бути спровокованим впливом певних ліків або токсинів.

Доктор Пауль Ерліх, відомий німецький патологоанатом, вперше виявив цей стан у 1888 році після вивчення випадку вагітної жінки, яка померла від недостатності кісткового мозку. У 1904 році це захворювання було названо апластичною анемією.

Апластична анемія не обмежується віком чи статтю. Щороку в західних країнах на кожен мільйон людей припадає приблизно 2 нових випадки. Дуже рідкісна форма апластичної анемії, анемія Фанконі (тип спадкової апластичної анемії з аномаліями кісток і коричневою пігментацією шкіри), зустрічається у деяких дітей з аномальними хромосомами.

Причини
Більшість причин апластичної анемії невідомі. Деякі види лікування раку, такі як високі дози хіміотерапії або променевої терапії, можуть спричинити апластичну анемію. Інші можливі причини включають хімічні речовини (такі як сполуки на основі бензолу), різні безрецептурні ліки, певні ліки, що відпускаються за рецептом, радіацію, віруси, імунні захворювання, вагітність, наркотики та токсини навколишнього середовища (такі як інсектициди та пестициди). Анемія Фанконі є спадковим захворюванням.

Симптоми та ускладнення
Симптоми апластичної анемії виникають через низький рівень клітин крові. Через меншу кількість еритроцитів люди можуть мати бліду шкіру, відчувати втому, слабкість або задишку. Низька кількість тромбоцитів може легко спричинити появу синців і кровотеч. А люди з апластичною анемією можуть частіше отримати бактеріальні інфекції через низьку кількість лейкоцитів, які борються з інфекцією. Випадки інфекції та кровотечі (надмірної кровотечі) є невідкладними і потребують швидкого лікування.

Інші симптоми можуть включати воскоподібну блідість шкіри та слизових оболонок, кровоточивість ясен, брак енергії під час фізичних вправ і шум у вухах (дзвін у вухах). Жінки в пременопаузі можуть мати збільшення кількості та тривалості менструального циклу. Масивна кровотеча є незвичною.

Як правило, симптоми апластичної анемії з’являються через кілька тижнів або місяців після впливу токсину, але іноді вони можуть з’являтися раніше.

Постановка діагнозу
Щоб діагностувати апластичну анемію, ваш лікар проведе повне медичне обстеження, щоб перевірити наявність блідості, синців, сочіння ясен та інших незвичних ознак. Вони замовлять аналізи крові, щоб отримати повний аналіз крові, і, ймовірно, також організують взяття зразка вашого кісткового мозку, щоб його можна було перевірити на аномалії.

Лікування та профілактика
Першим і найважливішим кроком лікування є виявлення та лікування причини апластичної анемії. Люди з апластичною анемією повинні робити все можливе, щоб уникнути інфікування. Якщо такі розвиваються, інфекції агресивно лікують антибіотиками. Можна розглянути переливання еритроцитів (еритроцитів) і тромбоцитів, але це не перший варіант лікування, оскільки створює ризик відторгнення для людини, якій пізніше може бути проведена трансплантація.

Трансплантація кісткового мозку, яку також називають трансплантацією стовбурових клітин, замінює дефектний кістковий мозок здоровими клітинами від нормального донора та може вилікувати апластичну анемію. Вважається лікуванням вибору для молодих людей. Імуносупресивна терапія використовується для лікування апластичної анемії у тих, хто не підходить для трансплантації, або якщо немає відповідного донора.

Переливання крові використовується для заміни клітин крові, які не виробляються кістковим мозком належним чином. Переливання може замінити еритроцити та тромбоцити, але лейкоцити (лейкоцити) важче переливати. Люди з апластичною анемією можуть отримувати переливання крові протягом багатьох років, але є деякі ускладнення, які можуть розвинутися в результаті цього лікування. Переливання еритроцитів містить залізо, яке накопичується в організмі та може пошкодити нормальні тканини. Білки в клітинах крові, що переливаються, стимулюють імунну систему, і з часом можуть вироблятися антитіла, які руйнують еритроцити або тромбоцити, що переливаються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Апластична анемія, причини, симптоми, лікування, анемія, апластична, кількість еритроцитів, клітини, кістковий мозок, кістки, хромосоми, аномалії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Багато матусь стикалися з болем у вусі у дитини, в таких ситуаціях мало хто знає, як правильно допомогти своїй дитині.

Чим помогти дитині якщо болить вухо?

Хвороби | 00:30, 05.12.2023

Багато матусь стикалися з болем у вусі у дитини, в таких ситуаціях мало хто знає, як правильно допомогти своїй дитині.

Сучасні діти набагато швидше знайомляться з гаджетами, ніж це було у їхніх батьків. Більше того, школярі змушені сидіти на онлайн-уроках, що теж

Як вберегти зір дитини, коли вона часто користується гаджетами?

Дитина | 00:30, 04.12.2023

Сучасні діти набагато швидше знайомляться з гаджетами, ніж це було у їхніх батьків. Більше того, школярі змушені сидіти на онлайн-уроках, що теж "давить" на очі. Тож сьогодні "Наша мама" поцікавилась, як зберегти зір дітей в сучасних умовах.

За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавлятьс

Чи є загроза для плоду і вагітної, яка курить?

Я вагітна | 06:20, 03.12.2023

За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавляться у віці 11 років. Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальні

Ці захворювання викликані різними вірусами, але у них схожі симптоми, тому буває складно відрізнити їх один від одного. Загалом симптоми застуди набаг

Чи відрізняється лікування грипу від лікування застуди у дітей?

Хвороби | 00:30, 02.12.2023

Ці захворювання викликані різними вірусами, але у них схожі симптоми, тому буває складно відрізнити їх один від одного. Загалом симптоми застуди набагато м'якші, ніж симптоми грипу. Застуда зазвичай починається з пиршіння в горлі та нежитю, потім з'я

Нове дослідження вчених виявило продукти, які допомагають нам у щоденному зміцненні нашої імунної системи, а також інші зовнішні чинники, що впливають

Вчені склали список продуктів, які піднімають імунітет взимку

Харчування | 00:30, 01.12.2023

Нове дослідження вчених виявило продукти, які допомагають нам у щоденному зміцненні нашої імунної системи, а також інші зовнішні чинники, що впливають на її роботу.

Болі, за якими стоять так звані гострі причини, тривають коротше тих, які обумовлені хронічними процесами. Однак і ці гострі болі можуть тривати тижня

10 причин болю внизу живота у мами

Здоров'я | 08:20, 30.11.2023

Болі, за якими стоять так звані гострі причини, тривають коротше тих, які обумовлені хронічними процесами. Однак і ці гострі болі можуть тривати тижнями. Викликати їх можуть наступні явища.

Поставити точний діагноз, визначити винуватця неприємностей і вибрати тактику лікування може тільки лікар-алерголог. Обстеження зазвичай включає шкірн

Як діагностувати алергію у дитини?

Алергія | 07:30, 30.11.2023

Поставити точний діагноз, визначити винуватця неприємностей і вибрати тактику лікування може тільки лікар-алерголог. Обстеження зазвичай включає шкірні проби або аналіз крові на визначення алергеноспецифічних імуноглобулінів Е - IgE. Конкретний метод

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: