Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Adoption
Date
  • 1369 Переглядів
Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

6436_preparati-dlya-poxudeniya-4521.jpg (18.83 Kb)

У людей з надлишковою вагою, які приймали препарат, спостерігалось зниження активності гіпоталамуса та амідали — двох регуляцій апетиту та харчової поведінки — коли учасники переглядали зображення апетитної, висококалорійної їжі.

Цікаво, що вплив препаратів на мозок відрізнявся від впливу ситості — коли учасники були ситі, інша область мозку, яка називається вентральним смугастим тілом, демонструвала знижену активність у відповідь на апетитну їжу.

Сибутрамін і мозок

Сибутрамін, відомий під торговою маркою Meridia, є препаратом проти ожиріння, який був схвалений Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США в 1997 році після того, як дослідження показали, що він може зменшити масу тіла щонайменше на 5 відсотків у людей з ожирінням. Однак, його було знято з ринку, оскільки дослідження показало, що препарат пов’язаний з підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту.

Вчені знають, що сибутрамін блокує передачу певних хімічних сигналів у нервовій системі, але незрозуміло, як це блокування призводить до змін у харчовій поведінці.

Пол Флетчер з Кембриджського університету у Великобританії разом з командою дослідили 28 людей із зайвою вагою у віці від 18 до 45 років, які протягом двох тижнів приймали або сибутрамін, або плацебо. Ближче до кінця лікування, вчені двічі просканували мозок учасників — один раз після голодування і один раз після їжі. Під час сканування учасники розглядали зображення висококалорійних продуктів, таких як шоколад, і низькокалорійних продуктів, таких як брокколі. Цей експеримент був повторений у другому раунді і учасники застосовували лікування, протилежне тому, яке вони отримували протягом перших двох тижнів.

Висококалорійна їжа активувала багато ділянок мозку в учасників, які приймали плацебо. Але під час прийому препарату у них спостерігалося зниження активності гіпоталамуса та амідали, коли вони дивилися на ці зображення, незалежно від того, їли вони чи були ситі.

Крім того, учасники, які мали найбільше зниження активності в цих регіонах, були тими, хто, як правило, втрачав більше ваги та менше їв під час прийому препарату, кажуть дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ліки для схуднення, змінити, спосіб реакції мозку, шкідлива їжа, їжа, схуднення, таблетки, досліження, вага, ожиріння, сибутрамін


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати й

Грип під час вагітності: як уберегтися

Вагітність та пологи | 08:30, 05.02.2023

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати його, якщо ви захворіли на грип під час вагітності.

Згідно з даними групи корейських дослідників, люди з синдромом подразненого кишечника (СПК) мають меншу різноманітність бактерій у кишечнику, ніж здор

Менша бактеріальна різноманітність пов’язана з синдромом подразненого кишечника, - вчені

Консультації | 00:30, 05.02.2023

Згідно з даними групи корейських дослідників, люди з синдромом подразненого кишечника (СПК) мають меншу різноманітність бактерій у кишечнику, ніж здорові люди.

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та

Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Вагітність та пологи | 19:00, 04.02.2023

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

Чи може щось таке просте, як чашка кави з молоком, мати протизапальну дію на людей? Згідно з новим дослідженням, - так. Поєднання білків і антиоксидан

Кава з молоком може мати протизапальний ефект

Консультації | 14:00, 04.02.2023

Чи може щось таке просте, як чашка кави з молоком, мати протизапальну дію на людей? Згідно з новим дослідженням, - так. Поєднання білків і антиоксидантів подвоює протизапальні властивості імунних клітин.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Транзиторна ішемічна атака (ТІА) — це ішемічний інсульт, при якому кровотік швидко відновлюється, а симптоми зазвичай зникають протягом 1–2 годин. Інш

Що варто знати про транзиторну ішемічну атаку

Консультації | 00:30, 04.02.2023

Транзиторна ішемічна атака (ТІА) — це ішемічний інсульт, при якому кровотік швидко відновлюється, а симптоми зазвичай зникають протягом 1–2 годин. Іншими словами, це міні-інсульт, після якого ви швидко одужуєте. Чим довше тривають симптоми, тим більш

Сучасна анестезія є одним з найважливіших досягнень медицини. Якщо раніше під час кожної операції пацієнтам доводилося терпіти пекельні муки, то сього

Як анестетики впливають на роботу мозку

Консультації | 14:00, 03.02.2023

Сучасна анестезія є одним з найважливіших досягнень медицини. Якщо раніше під час кожної операції пацієнтам доводилося терпіти пекельні муки, то сьогодні анестезія дозволяє абсолютно безболісно проводити операції.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: