Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Adoption
Date
  • 115 Переглядів
Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

6864_4.jpg (28.02 Kb)

Це є окремим когнітивним механізмом, який активний вже при народженні. Про це повідомляє Medical Xpress із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Cognition. Група нідерландсько-угорських вчених виявила, що відчуття ритму не є набутою навичкою людини.

"Ми ще багато чого не знаємо про те, як новонароджені діти сприймають, запам'ятовують і обробляють музику. Але у 2009 році ми виявили чіткі ознаки того, що немовлята, яким лише кілька днів від народження, мають здатність чути регулярний пульс у музиці – біт – характеристику, яка вважається важливою для створення та сприйняття музики", – розповів співавтор дослідження Хенк’ян Хонінг.

Щоб детальніше вивчити процес сприйняття музики новонародженими, науковці провели експеримент із 27 немовлятами. Дослідники керували тривалістю барабанних ритмів, щоб побачити, чи є різниця між вивченням порядку звуків у ритмі та здатністю розпізнавати ритм.

За допомогою навушників немовлятам включали дві версії барабанного ритму. В першому варіанті проміжки між звуками були однакові, тобто був конкретний ритм. У другому – випадкові, тому сприйняти ритм було неможливо, але можна вивчити послідовність звуків.

Дослідження проводили за допомогою вимірювання мозкових хвиль (ЕЕГ). Вони показали, що немовлята чули ритм, коли інтервали між ударами були однаковими. Однак коли дослідники відтворювали той самий патерн з нерегулярними інтервалами, немовлята не могли розпізнати ритм.

"Наші результати свідчать про те, що це специфічна навичка новонароджених, і дають зрозуміти, наскільки важливими є дитячі віршики для слухового розвитку дітей раннього віку. Глибше розуміння раннього сприйняття має велике значення для вивчення пізнання немовлят і ролі, яку музичні навички можуть відігравати в ранньому розвитку", – пояснив співавтор дослідження Іштван Вінклер.

"Насправді сприйняття ритму можна вважати фундаментальною людською рисою, яка, мабуть, відіграла вирішальну роль в еволюції нашої здатності до музики", – додав Хенк’ян Хонінг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: немовлята, новонароджений, розвиток новонародженого


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вітамін Д дуже важливий для фізичного і розумового розвитку дітей. Тож в період осінь-весна батьки мають давати своїй дитині цей вітамін в дозуванні,

Чи потрібно давати дитині вітамін Д влітку?

Здоров'я | 10:30, 19.06.2024

Вітамін Д дуже важливий для фізичного і розумового розвитку дітей. Тож в період осінь-весна батьки мають давати своїй дитині цей вітамін в дозуванні, яке залежить від віку малюка. А ось чи потрібно давати вітамін Д влітку?

Одні дітки обожнюють спати, інші категорично відмовляються від сну і щоразу влаштовують істерику, коли мама чи тато намагаються їх вкласти спати. Мала

Що робити, якщо дитина дуже мало спить?

Дитина | 14:50, 15.06.2024

Одні дітки обожнюють спати, інші категорично відмовляються від сну і щоразу влаштовують істерику, коли мама чи тато намагаються їх вкласти спати. Мала кількість годин сну в дитини може бути нормою саме для її організму. Та як бути, коли дитина надто

Обираючи ім'я для донечки, неодмінно зважте на те, який характер буде у дитини з тим чи іншим іменем. Сьогодні знайомимо вас з іменами, які пророкують

7 імен для дівчаток, які пророкують складний характер

Вибираємо Ім'я | 08:30, 15.06.2024

Обираючи ім'я для донечки, неодмінно зважте на те, який характер буде у дитини з тим чи іншим іменем. Сьогодні знайомимо вас з іменами, які пророкують своїй власниці складний характер.

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо

Чому колись вважали, що пухка дитина - здорова і чому зараз лікарі іншої думки?

Дитина | 12:10, 11.06.2024

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо "дитина набирає вагу - значить, вона здорова!" Чому зараз медики іншої думки? Чому краще бути худим, ніж пухленьким?

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то с

Чому не потрібно годувати новонародженого щоразу, коли він плаче?

Немовля | 11:20, 11.06.2024

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то сучасні немовлята харчуються на вимогу. Тому у багатьох є стереотип: новонароджений плаче - значить,

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється

3 дієвих способи, які допоможуть дитині пережити істерику

Дитина | 01:20, 09.06.2024

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється у сильній емоційній реакції крайнього нервового збудження. Часто це виглядає як гучний плач та крик

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Порушення сну у дітей: причини

Дитина | 01:20, 06.06.2024

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: