Вчені: Новий препарат може налаштувати вірус COVID-19 проти нього самого

Adoption
Date
  • 625 Переглядів
Новий препарат, розроблений вченими Scripps Research, може перетворити вірус COVID-19 на провісника власної загибелі.

5521_559c1fb4320dcb71d6a1899962ba5cec_m.jpg (32.28 Kb)


Препарат NMT5 покриває SARS-CoV-2 хімічними речовинами, які можуть тимчасово змінити людський рецептор ACE2 — молекулу, за яку вірус зазвичай зачіпляється, щоб інфікувати клітини. Це означає, що коли вірус знаходиться поблизу, його шлях до клітин людини через рецептор ACE2 блокується; однак за відсутності вірусу ACE2 може функціонувати як зазвичай.

«Що таке чудове в цьому препараті, так це те, що ми фактично повертаємо вірус проти нього самого», — говорить старший автор дослідження Стюарт Ліптон, доктор медичних наук і професор Scripps Research. «Ми озброюємо його маленькими молекулярними боєголовками, які в кінцевому підсумку запобігають зараженню наших клітин; це наша помста вірусу».

До пандемії COVID-19 Ліптон і його колеги довго вивчали варіанти препарату мемантин, який Ліптон розробив і запатентував у 1990-х роках для лікування неврологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. У той час як мемантин походить від препарату проти грипу, який використовувався в 1960-х роках, клініцисти почали досліджувати його на наявність додаткових захворювань після того, як помітили, що симптоми хвороби Паркінсона у жінки покращилися, коли вона приймала препарат від грипу.

«Моя команда зробила ці противірусні препарати кращими для мозку, і коли з’явився COVID-19, ми задумалися, чи не зробили ми також, у процесі, якісь із них кращими противірусними», — каже Ліптон.

Ліптон і його команда протестували бібліотеку сполук, схожих на мемантин за загальною структурою, але покритих додатковими фармакологічними боєголовками. Вони встановили, що препарат-кандидат під назвою NMT5 має дві ключові властивості: він може розпізнавати та прикріплюватися до пори на поверхні SARS-CoV-2, і він може хімічно модифікувати ACE2 людини, використовуючи фрагмент нітрогліцерину як боєголовку. Група зрозуміла, що це може перетворити вірус на транспортний засіб для його власної смерті.

Група Ліптона охарактеризувала та протестувала NMT5 в ізольованих клітинах, а також на тваринах. Вони показали, як NMT5 щільно прикріплюється до вірусних частинок SARS-CoV-2, коли віруси рухаються по тілу. Потім вони розкрили подробиці того, як препарат додає хімічну речовину (подібну до нітрогліцерину) до певних молекул, якщо вона наближається досить близько. Коли вірус наближається до ACE2, щоб інфікувати клітину, це означає, що NMT5 додає до рецептора «нітрогрупу». Коли ACE2 змінюється таким чином, його структура тимчасово змінюється — приблизно на 12 годин — так що вірус SARS-CoV-2 більше не може зв’язуватися з ним, щоб викликати інфекцію.

«Що справді чудово, це те, що це знижує доступність ACE2 лише локально, коли вірус наближається до нього», — каже Ліптон. «Це не пригнічує всі функції ACE2 в інших частинах тіла, що забезпечує нормальну роботу цього білка».

В експериментах на культурі клітин, які перевіряли, наскільки добре варіант Omicron SARS-CoV-2 може прикріплюватися до рецепторів ACE2 людини, препарат запобіг 95% зв’язуванню вірусу. У хом’яків із COVID-19 NMT5 знизив рівень вірусу в 100 разів, усунув пошкодження кровоносних судин у легенях тварин і полегшив запалення. Препарат також показав ефективність проти майже десятка інших варіантів COVID-19, включаючи альфа-, бета-, гамма- та дельта-штами.

Більшість противірусних препаратів діють шляхом прямого блокування частини вірусу, що може тиснути на вірус, щоб він виробив стійкість до препарату. Оскільки NMT5 використовує вірус лише як носій, дослідники вважають, що препарат, ймовірно, ефективний проти багатьох інших варіантів SARS-CoV-2.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пандемія, COVID-19, ліки, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, препарат, вірус, мемантин, клітини, людини, рецептор


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Догляд за зубами є важливою частиною загального здоров'я. Ось кілька корисних порад для правильного догляду за зубами:

Як правильно доглядати за зубами: корисні поради

Профілактика і лікування | 12:14, 26.09.2023

Догляд за зубами є важливою частиною загального здоров'я. Ось кілька корисних порад для правильного догляду за зубами:

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Імунна система – це найбільш важлива частина нашого організму. Вона захищає нас від захворювань та інших станів, таких як застуда, грип та інші вірусн

Які вітаміни краще приймати для імунітету

Імунітет | 23:45, 23.09.2023

Імунна система – це найбільш важлива частина нашого організму. Вона захищає нас від захворювань та інших станів, таких як застуда, грип та інші вірусні та інфекційні захворювання. Кращий спосіб підтримувати здорову імунну систему, це, звичайно ж, пра

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: