Як зупинити біль у шлунку від антибіотиків?

Adoption
Date
  • 2470 Переглядів
Дослідження показують, що існує тісний зв’язок між прийомом антибіотиків і болем у шлунку. Популяційні дослідження дітей, наприклад, виявили, що біль у животі, пов’язаний із прийомом антибіотиків, спостерігався приблизно у 9,3 відсотка пацієнтів, а запор — у 8,0 відсотків.

5633_1618x1080_1_a0c79ae2a18743c717ed15e26ef8116a2119x1414_0xac120003_3512620341567175367__large.jpg (37.09 Kb)

Подальші дослідження на дорослих підтверджують, що антибіотики є основними руйнівниками кишкової мікробіоти. Клінічні наслідки застосування антибіотиків можуть включати судоми, здуття живота та діарею.

Чи нормально, коли у вас болить живіт від антибіотиків?
Через те, як діють антибіотики, проблеми зі шлунком є ​​поширеною скаргою. Згідно з дослідженнями на панелі антибіотиків (включаючи деякі з найбільш часто призначених), «шлунково-кишкові та дерматологічні захворювання є найчастішими», причому проблеми виникають у 5,5 відсотків пацієнтів.

Скарги на шлунок виникають під час і після прийому антибіотиків через критичну роль кишкових мікробів у здоров’ї травлення. Бактерії відповідають за збільшення стільця (щоб вони легше проходили через товсту кишку), поглинання певних поживних речовин із вашого раціону, розщеплення цукрів, які важко засвоюються, цукрових спиртів і клітковини, а також виділення корисних сполук у вашу кров, наприклад як коротколанцюгові жирні кислоти. Коли антибіотики порушують ці функції, це може призвести до каскаду небажаних симптомів і побічних ефектів, таких як біль у шлунку.

Чому від антибіотиків болить живіт?
Антибіотики не можуть відрізнити хороші від шкідливих бактерій у вашому організмі. Таким чином, вони без розбору вбивають як мікроби, що викликають інфекцію, так і мікроби, що підтримують здоров’я.

Коли кишкова мікробіота гине, це може мати ряд небажаних побічних ефектів, включаючи діарею, спазми в шлунку, блювоту та нудоту. Після цього кишкова флора може нормалізуватися, особливо якщо ви приймаєте короткий курс, але симптоми можуть тривати кілька тижнів.

Скільки триває біль у животі від антибіотиків?
Біль у животі, пов’язаний із прийомом антибіотиків, зазвичай триває кілька днів після початку курсу антибіотиків. У деяких випадках біль у шлунку може бути сильнішим і для полегшення може знадобитися безрецептурний препарат.

Якщо біль у шлунку супроводжується іншими симптомами, такими як нудота, блювота або діарея, важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Це може бути ознакою більш серйозної реакції на антибіотик.

Більшість побічних ефектів від антибіотиків проходять самостійно протягом кількох днів, але важливо дотримуватися вказівок лікаря, якщо вони серйозні або не покращуються.

Як зняти біль у животі від антибіотиків?
Часто необхідний прийом антибіотиків. Якщо інфекції розвиваються, вони можуть стати небезпечними для життя. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зупинити біль у животі від антибіотиків:

1. Споживайте продукти, багаті пребіотиками
Пребіотики - це не те саме, що пробіотики. Пробіотики, такі як кефір і квашена капуста, містять живі культури, які розмножуються, коли потрапляють у ваш кишечник. Навпаки, пребіотики – це продукти, які містять речовини, які любить їсти кишкова мікробіота, наприклад клітковину.

Вживання великої кількості пребіотиків, таких як горіхи, горох, сочевиця, ягоди, боби та банани, під час прийому антибіотиків може зменшити вплив на вашу кишкову флору.

2. Їжте одночасно з прийомом антибіотиків
Ви помітите, що на етикетках деяких антибіотиків рекомендовано приймати їх під час їжі, а на інших – натщесерце. Більшість антибіотиків найкраще всмоктуються через слизову оболонку шлунка, коли шлунок порожній. Однак виробники антибіотиків, які, як відомо, спричиняють шлунково-кишкові розлади, часто інструктують пацієнтів приймати їх під час їжі. Наявність їжі може допомогти зменшити вплив антимікробних речовин на кишкову флору, захищаючи її від пошкодження.

3. Їжте йогурт
Йогурт — це ферментована їжа, яка містить мільярди здорових живих культур. Його споживання може допомогти відновити мікробіом кишечника під час і після курсу антибіотиків.

4. Додайте в свій раціон часник
Часник є джерелом пребіотиків. І це теж смачно. Регулярне додавання його в їжу під час прийому антибіотиків може допомогти вам обмежити пошкодження кишкової мікробіоти.

5. Нехай порції будуть невеликими
Великі порції їжі можуть ще більше порушити баланс бактерій у вашому шлунку після курсу антибіотиків, посилюючи спазми та здуття живота. Не хвилюйтеся: після закінчення курсу ви зможете повернутися до звичного режиму харчування.

6. Використовуйте пробіотики
Пробіотики - це живі бактерії, схожі на корисні бактерії, що знаходяться в кишечнику. Прийом пробіотиків під час прийому антибіотиків може допомогти зменшити ризик шлунково-кишкових побічних ефектів.

7. Пийте більше води
Один із способів зменшити ці побічні ефекти — пити багато води. Вода допомагає промити травну систему, що може допомогти зменшити ризик запорів та інших проблем. Крім того, вода допомагає розріджувати слиз, який вистилає шлунок, зменшуючи ймовірність подразнення слизової оболонки шлунка.

8. Вітамін К
Вітамін К допомагає зменшити запалення та заспокоює слизову оболонку шлунка, забезпечуючи полегшення від болю. Крім того, це допомагає відновити нормальний баланс бактерій у кишечнику, що може додатково зменшити дискомфорт.

9. Приймайте антациди або інші ліки
Антациди можуть допомогти нейтралізувати шлункову кислоту та полегшити біль у шлунку. Інші ліки, які можуть бути рекомендовані, включають блокатори гістаміну і інгібітори протонної помпи. Ці ліки можуть допомогти зменшити вироблення шлункової кислоти та полегшити біль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Як зупинити біль у шлунку, від антибіотиків, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антибіотики, шлунок, зменшити, біль в животі, допомогти, побічних, ефектів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує

Як навчити дитину полоскати горло?

Дитина | 09:30, 08.07.2024

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує апетит, заважає повноцінній активності. У результаті з'являються млявість, апатія, плаксивість. Все

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: