"Ти повинен бути щасливим": чому цю фразу не можна казати дитині

Adoption
Date
  • 54 Переглядів
Батьки здатні виростити з маляти закомплексованого дорослого

86_7677.jpeg (92.45 Kb)


Батьки часто говорять в пориві роздратування маляті, що він повинен бути щасливим, бо... "бо у тебе є братик... бо ти будеш вчитися грати на піаніно... бо ми йдемо купувати тобі куртку". Ми хочемо бачити наших дітей щасливими.

Але навіть найщасливіший малюк може час від часу відчувати амбівалентні почуття. Діти (як і дорослі) здатні любити і ненавидіти одночасно. Але багатьох з нас з дитинства навчили рахувати смуток, образу, заздрість, гнів і інші «негативні» емоції поганими, неправильними. Особливо важко буває прийняти навіть власні «роздвоєні» почуття. Ми часто заперечуємо складності і протиріччя, намагаючись себе переконати в тому, що в нашому захопленні немає ні краплі заздрості, в дружбі не може бути суперництва і конкуренції, а по відношенню до власних батьків ми відчуваємо суцільно любов і вдячність. Ми називаємо стриманістю і самоконтролем те, що насправді є запереченням справжніх почуттів і самообманом.

Результат такого насильства над собою - відчуження від власної емоційного життя, тривога, апатія. Вселивши малюку почуття провини за «неправильні», «негідні» почуття, ми не зробимо його щасливим і не навчимо «тримати себе в руках». Можна навчити малюка контролювати прояв почуттів, вчинки, тобто поведінка, але не самі емоції. Найкраще, що можуть зробити батьки в цій ситуації, - допомогти дитині визнати і проговорити свої почуття, проявити розуміння і співчуття. Це один із способів зробити дитину щасливою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можна виправити свій психологічний стан і не дати травмам дитинства руйнувати себе?

"Мама недолюбила": що робити дорослим

Психологія | 13:00, 01.04.2020

Чи можна виправити свій психологічний стан і не дати травмам дитинства руйнувати себе?До народження і в перші роки життя

Як батьки "програмують" дитячі психотравми

Виховання | 13:00, 24.03.2020

До народження і в перші роки життя


Батьки, не упустіть цих

П'ять небезпечних симптомів дитячої депресії

Психологія | 16:00, 19.03.2020

Батьки, не упустіть цих "дзвіночків"!


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: