Як навчити дитину протистояти глузуванням у школі?

Adoption
Date
  • 381 Переглядів
Психологиня Наталія Сідорьонок каже, що якщо дитина реагує на глузування надто болісно і важко переживає, то це ще більше розбурхує дітей, і вони починають навмисно доводити малечу до сліз та істерик.

70_4.jpg (172.42 Kb)


За її словами, дитину потрібно навчити правильно реагувати на образи та глузування.

Так, для початку потрібно зрозуміти, наскільки серйозна ситуація. Якщо насмішки супроводжуються погрозами, стусанами, підніжками та ще й виходять від старших дітей, то це вже справжній булінг і потрібно негайно повідомити про це директора школи.

А якщо це просто глузування, які не несуть реальної загрози дитині, а лише засмучують і злять її, то можна використовувати дієві методики поведінки, які допоможуть дитині постояти за себе.

Перше, що треба порадити дитині, – не показувати, як їй прикро і як вона страждає від глузування. Зрозуміло, що це нелегко, але цьому важливо навчитися.

Наприклад, почувши чергове глузування, дитина може робити глибоке зітхання, яке допоможе опанувати свої емоції або порахувати до десяти. Такі тренування потрібно практикувати вдома, коли дитина спокійна.

Школяр повинен запам'ятати, що якщо він не буде подавати знаку, що глузування її зачіпають, то кривдникам буде нецікаво його дражнити надалі, і з часом вони відчепляться.

Також дуже важливо, щоб дитина не мала пригнічений і наляканий вигляд. Скажіть, що не можна опускати голову і ховатися від кривдників, бо саме таких дітей найбільше кривдять. Навпаки – треба підняти голову, випрямити плечі і набути незалежного вигляду, який каже: "я тебе не боюся".

Так, вдома можна відпрацювати погляд і вираз обличчя, яке має приборкати насмішників. Допоможіть дитині уявити себе таким же супергероєм, якого не зачіпають глузування та образи. Поясніть, що сильна людина вміє володіти своїми емоціями та нікого не боїться.

Для початку можна просто ігнорувати задираку. Нехай дитина вдає, що вона просто не чує і не бачить його. Якщо це не допомагає, то у відповідь на насмішку можна просто знизати плечима, мовляв, не розумію, про що йдеться, і одразу піти.

Або можна додати: "Діставай когось іншого" або "Мені це не цікаво". Потрібно вміти різко відповісти на хамство чи глузування. Це не завжди допомагає, проте оточення зрозуміє, що цю дитину не так просто образити.

"Якщо ж дитина чує, як її обговорюють за спиною, їй потрібно озирнутися і впевнено запитати: "Ти щось хотів мені сказати?". А якщо образливі слова висловлені голосно і за всіх, то можна уточнити: "Що ти сказав?". Зазвичай задирака не наважується ще раз повторити", – каже психологиня.

А якщо дражнять через окуляри, наприклад, то можна сказати: "Так, я ношу окуляри і що в цьому такого?". Тобто батьки разом із дитиною мають продумати загальну стратегію спілкування з кривдником та планомірно боротися з цим.

Один з ефективних способів протистояти нахабі – це сміх. Він обеззброює і збиває з пантелику. Адже зазвичай кривдник очікує від дитини сліз, а вона – сміється. Якщо все сприймати з гумором і перетворювати на жарт, це завжди добре працює.

Тож, дитині варто спробувати на образливі слова реагувати хоча б легкою усмішкою і потисканням плечей. Мовляв, що ти таке кажеш? Або, дивлячись у вічі кривднику, усміхнутися і запитати: "Ну що ще цікавого ти розкажеш?"

Що можуть зробити батьки?
Батькам потрібно не лише допомогти дитині впоратися з кривдником, а й підвищити її самооцінку. Хвалити її, більше говорити про успіхи та досягнення. Допомогти познайомитися з хорошими доброзичливими дітьми, щоб дитина не була самотньою.

А ще допомогти впоратися із тими недоліками, через які дитині доводиться вислуховувати неприємні слова:

- Якщо у дитини є зайві кілограми, то почніть всією сім'єю правильно харчуватися.
- Якщо дитина страждає від того, що на обличчі з'явилися акне або висипання, сходіть до дерматолога, купіть необхідну косметику і допоможіть впоратися з проблемою.
- Якщо дитина слабша за всіх хлопчиків у класі, запишіть її до спортивної секції, разом бігайте і качайте прес. Це зближує дітей та батьків, надає дітям сили та віри в себе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, школа, школярі, проблеми в школі. булінг, насмішки дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитяча самооцінка й самолюбство – дуже тонкі поняття в психології дітей. Часом, пояснюючи щось дитині, ми зачіпаємо її і ображаємо неповагою. Як при в

Як пояснити дитині фразу "не можна"?

Виховання | 12:00, 28.01.2023

Дитяча самооцінка й самолюбство – дуже тонкі поняття в психології дітей. Часом, пояснюючи щось дитині, ми зачіпаємо її і ображаємо неповагою. Як при вихованні дітей не зачепити їх своєю відмовою?

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Молодих татусів можна умовно розділити на дві категорії. Одні й гадки не мають, що робити з маленькою рожевою грудочкою, інші впевнені в своєму природ

3 правила чоловічого виховання дітей

Дитина | 05:00, 28.01.2023

Молодих татусів можна умовно розділити на дві категорії. Одні й гадки не мають, що робити з маленькою рожевою грудочкою, інші впевнені в своєму природженому педагогічному таланті.

Молочні зуби, традиційно, починають випадати у віці 6-7 років. Та нас цікавить, як за ними доглядати, аби вони служили якомога довше?

Як зберегти молочні зуби здоровими?

Дитина | 12:00, 27.01.2023

Молочні зуби, традиційно, починають випадати у віці 6-7 років. Та нас цікавить, як за ними доглядати, аби вони служили якомога довше?

Щоб малюк мав авторитет серед ровесників, вчіть його правильно поводитися у колективі.

Як навчити дитину дружити?

Дитина | 08:00, 27.01.2023

Щоб малюк мав авторитет серед ровесників, вчіть його правильно поводитися у колективі.

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожн

7 гріхів, яких батьки неусвідомлено вчать дітей

Сімейні справи | 12:00, 25.01.2023

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», – каже народна мудрість.

Коли дитина досягає 6-7-літнього віку, мам і тат починає охоплювати тривога: чи зможе їхня дитина адаптуватися до школи? Адже на уроках потрібно не ті

Як розвинути уважність у школяра?

Дитина | 10:00, 25.01.2023

Коли дитина досягає 6-7-літнього віку, мам і тат починає охоплювати тривога: чи зможе їхня дитина адаптуватися до школи? Адже на уроках потрібно не тільки сидіти, але ще і уважно слухати вчителя. Що ж робити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: