Мама. Хороша чи погана?

Adoption
Date
  • 3133 Переглядів
"Ти погана! "- кричить малюк і сердито тупає ногою...


Мама - це сонечко, це ясне небо. Це ніжність, любов і радість. Мама - це центр для дитини. Дитина тісно пов'язана з мамою і не мислить себе у відриві від неї.

І це чудово, так було задумано Богом, щоб підтримати зростання і розвиток маленького чоловічка, підготувати його до великого світу.

Люблячі матері просто насолоджуються дитячою прихильністю, вони купаються в їх любові і самі розквітають від щастя. І як би не втомилася ненька, як би не був повний день турбот і клопотів - вона сяє внутрішнім світлом, очі її сяють, риси обличчя стають м'якшими, натхненними.

Вона - МАМА!

Якщо ви - мама малюків, підлітків або навіть дорослих, якщо ви - бабуся, що обожнює няньчити онуків і з радістю включаєтеся у світ дитячих мрій, ігор, витівок, забав - ви ці почуття єднання з дитиною обов'язково випробували.

Але от уявіть. Ваша дитина підростає. Вже починає говорити реченнями .. І раптом ...

- "Мамо! Ти погана! "- Кричить нащадок і сердито тупає ногою ...

Шок! Грім серед ясного неба ... Як таке могло трапитися?!

Одні мами дивуються, що могло трапитися з їх обожнюваною крихіткою, інші у відповідь сердяться і дають ляпанець за таку "зухвалість", а треті починають думати про себе, що вони й справді нікчемні матері.

Особливо, коли вони не встигають по будинку, мають складні стосунки з чоловіком і / або з батьками, свекрухами. Ті в свою чергу можуть мимоволі використовувати цей дитячий "аргумент" у боротьбі за свою думку, для впливу на молоду сім'ю.

Але давайте розберемося. Чому дитина може видати настільки шокуюче одкровення? І чи варто його всерйоз сприймати?

Якщо у вас втрачений контакт з дитиною, якщо ви відгороджується від його повсякденних прохань і проблем, тому що вам ніколи, якщо не заповнюєте емоційну потребу в ласці і спілкуванні - то так, потрібно бити тривогу, поки не пізно.

І тоді така репліка може служити криком відчаю, сигналом, що потрібно щось змінити у стосунках з дитиною, у підході до неї або у власних установках (до речі, це дуже важливий момент). Як ви внутрішньо сприймаєте вашого сина чи доньку, так будуть і будуватися самі стосунки!

Які можуть бути інші причини:

1. Дитина втратила терпіння, чекаючи чогось від вас.

У діток сприйняття часу відрізняється від нашого і невиправдане довге очікування може образити навіть найтерплячішого флегматичного малюка.

Висновок простий: планувати день так, щоб уникнути тривалого очікування. А якщо воно сталося (далека поїздка, довга черга і т.п. - допомогти йому зайняти себе іграшками, книжечками, веселими жартами, короткими розповідями, не перешкоджати робити розминки).

2. Вона розчарована обставинами, що змінилися.

Для дошкільнят характерно почуття стабільності, сталості. Тому, коли ситуація і обставини несподівано змінюються (розлучеяння, зміна місця проживання) - це може викликати стрес. А накопичені негативні почуття виливаються на маму.

У такому випадку знову ж таки допомагає планування і плюс до того - важливо дітей попереджати заздалегідь про прийдешні зміни. Своєчасно підготувавшись, вони легше переживуть їх.

3. Малюк злий на себе (щось не виходить) і переносить свої почуття на вас.

У такому випадку можна спокійним тоном сказати: "Сонечко, якщо не виходить - просто поклич мене, я допоможу тобі". А коли інцидент вичерпано і він заспокоївся, можна попросити його так не говорити, тому що ці слова дуже ображають вас.

4. У дитини бурхливо протікає криза 3 років і схоже, все життя для неї представляється суцільною чорною смугою.

Криза сама по собі нелегка і всі ці бурхливі прояви негативізму і негативного судження батьків вважаються звичайним явищем. Дитина випробовує свої межі, хоче зрозуміти, що можна, а чого ні. І в той же час, перебуває на роздоріжжі внутрішніх протиріч.

Важливо їй допомогти, проявляти до неї безумовну любов: "Я люблю тебе завжди і незважаючи на твої вчинки і образливі слова. Я знаю, що ти просто розсердився. Давай з тобою більше так не будемо робити, помиримося і обнімемося!"

5. Вона засмучена, що ви не стримали своєї обіцянки, виявилися непослідовними.

Батьки часто грішать в цьому пункті, між тим для дитини кожне слово, сказане вами, приймається на віру. І образа, плюс гірка репліка "Ти погана" - закономірні. Переглянете свої вчинки і утримайтеся від невиправданих обіцянок, якщо ви не впевнені, що в змозі їх виконати.

6. У неї виникає почуття ревнощів по відношенню до іншого об'єкта, який віднімає вашу увагу.

1751_1.jpg
Я знаю, що ти просто розсердився. Давай помиримося і обнімемося!

Цим об'єктом може бути молодша дитина, іноді інший член сім'ї або ж робота вдома + та, яку мама бере додому, виконує в інтернеті. Причина - у браку уваги, особливо, коли вона тиняється по будинку, не знаючи, до чого себе прикласти.

У такому разі знову допоможе раціональне планування дня і домовленість з дитиною в залежності від віку (ти пограй півгодинки, поки я попрацюю за комп'ютером, а потім ми з тобою підемо годувати лебедів у ставку).

7. Вона намагається вами маніпулювати, викликаючи почуття провини.

Ось ця причина - привід насторожитися. Діти добре відчувають вашу рішучість, упевненість і послідовність або відсутність будь-якої з цих якостей. І в спробі домогтися бажаного, вони можуть вдатися до безвідмовної способи. Підтекст такої маніпуляції такий: "Хороша мама дозволила б!" І боляче зачіпає наше самолюбство.

Якщо це стосується зайвої цукерки перед обідом, відмови гуляти у відповідному (не за погодою) одязі і т.п., ви маєте наполягти на своєму, тому що в сім'ї є певні правила. Якщо відмовляється слухатися, можна ігнорувати і бути готовим похвалити дитину відразу, як тільки вона погодиться зі справедливою відмовою
.
Це те, що зустрічається найчастіше ...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Мама, психологія, дитина, засмучення, обіцянки, емоції


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

►

Чого ніколи не можна говорити молодій мамі?

Сімейні справи | 07:00, 06.03.2021

► "Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Жінки розповіли, яких чоловіків вважають сексуальними

Секс | 21:00, 05.03.2021

Компанія OnBuy опитала понад 4,5 тисячі жінок у Великобританії, щоб дізнатися, якими рисами володіють чоловіки, яких вони вважають найкращими коханцями.

Батьки, які втратили дитину мають підвищений ризик аритмії

Сімейні справи | 13:30, 05.03.2021

Згідно з дослідженням, проведеним вченими Департаментом громадської охорони здоров'я Каролінського інституту, у батьків, які пережили смерть дитини, ризик фібриляції передсердь був на 15% вищим. Робота опублікована в European Heart Journal.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Метеочутливим людям потрібно бути обережними

Сімейні справи | 16:00, 25.02.2021

Лютневі морози змінюються на відлигу. Перепади температури негативно впливають на метеочутливих людей.

Чого ніколи не варто казати молодій мамі?

Післяпологовий період | 12:00, 24.02.2021

"Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: