Як на дітей впливає домашнє насильство?

Adoption
Date
  • 631 Переглядів
На дворі 21 століття, але ми досі не можемо наблизитися до того, щоб назвати домашнє насильство пережитком минулого. Воно настільки в'їлося в життя суспільства, що часто не здається чимось неправильним. Багато жертв домашнього насильства навіть не допускають думки про те, що вони не повинні терпіти знущання, а агресори не замислюються про наслідки своїх дій. І, на жаль, дітям часто «дістається» найбільше.
7793_nasilstvo.jpg (25.23 Kb)

Агресія в сторону дитини може бути відповіддю на невідповідність її дій очікуванням дорослих. В такому випадку гнобитель буде прикриватися виховними заходами. Дитина повинна поважати старших, слухатися їх, розуміти з півслова і ніколи не порушувати правил. Такі дорослі немов слідують стародавнім інстинктам, встановлюючи свій авторитет з первісного принципу «хто сильніший, той і правий». Всім нам одного разу так чи інакше доводилося чути фразу «я його просто ляснув пару раз, для профілактики». Такі батьки люблять виправдовуватися тим, що їх «теж в дитинстві били, але вони ж виросли нормальними», не помічаючи очевидного: ні, не виросли. Навіть простий «ляпас», навіть «для профілактики» вже є насильством, і він не може бути виправданий. Навіть такою простою дією, наче абсолютно безболісною, батько розписується в своєму безсиллі. Показує, що його аргументи закінчилися, і він вже не знає, що робити, щоб переконати дитину слухатися. Після удару дитина на якийсь час затихає, але не від того, що вона прийняла точку зору батьків, а зі страху, що далі може бути гірше.

Дорослі жертви пережитого в дитинстві насилля прагнуть до самотності, вони часто підозрілі, відчувають труднощі в спілкуванні з іншими. Багато з них мають низьку самооцінку, вважають себе негідними, неадекватними, нелюбимими. Рідко зазнавали глибокі прихильності в дитинстві, вони часто шукають любов і розуміння у тих, хто не може виправдати їхніх сподівань, вступаючи в подружні або партнерські відносини з людьми, що мають подібний досвід сімейного насильства. Стаючи батьками, вони бачать своїх дітей як відображення власної компетентності і самоцінності. Все це служить причиною для виникнення у них нереалістичних очікувань щодо поведінки, успіхів і розвитку своїх власних дітей. Іншими словами, великий шанс, що дитина, яку били в дитинстві, перенесе засвоєні методи виховання на своїх власних дітей, тим самим утворюючи замкнуте коло.

На щастя, тільки 10% батьків, які застосовують фізичне або психологічне насильство по відношенню до своїх дітей, ніколи не зможуть перебудувати свій спосіб життя. Як правило, ці люди мають серйозні психічні відхилення, які вимагають більш пильної медичного уваги. Решта сімей мають шанс повністю відмовитися від насильницьких практик, працюючи над цим самостійно або вдавшись до допомоги фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, насильство, сварити, карати дитину, виховання та розвиток


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зруйнувати стосунки можуть елементарні дрібниці.

Звички, які руйнують відносини

Сімейні справи | 22:00, 20.03.2018

Зруйнувати стосунки можуть елементарні дрібниці.

Доволі часто, це відбувається з неприємних причин, що діти повинні швидко дорослішати.

Коли діти стають на місце батьків?

Сімейні справи | 14:00, 20.03.2018

Доволі часто, це відбувається з неприємних причин, що діти повинні швидко дорослішати.

Довериться классике – значит, сделать выбор в пользу самого популярного дизайна, приемы которого проверены десятилетиями. Изысканность, благородство,

Классический стиль в интерьере: неувядающая роскошь

Сімейні справи | 09:03, 20.03.2018

Довериться классике – значит, сделать выбор в пользу самого популярного дизайна, приемы которого проверены десятилетиями. Изысканность, благородство, наполненность светом и роскошью – вот основные черты классического стиля, которые привлекают ценител

Вчені з Університету Вашингтона розробили і випробували протизаплідні таблетки для чоловіків.

Створили протизаплідні таблетки для чоловіків

Сімейні справи | 00:20, 20.03.2018

Вчені з Університету Вашингтона розробили і випробували протизаплідні таблетки для чоловіків.

Помилки у відносинах, що ведуть до розлучення, які саме - читайте далі.

Помилки, через які розлучаються

Сімейні справи | 00:20, 17.03.2018

Помилки у відносинах, що ведуть до розлучення, які саме - читайте далі.

Якщо відносини дівчини і хлопця переросли у серйозні стосунки, то з часом прийде момент, коли потрібно його познайомити з батьками.

Як підготуватися до знайомства з батьками?

Сімейні справи | 22:00, 16.03.2018

Якщо відносини дівчини і хлопця переросли у серйозні стосунки, то з часом прийде момент, коли потрібно його познайомити з батьками.

Рамки для фотографій та картин прикрашають зображення та надають йому захисту. Обрамлені зображення - це дуже поширені декоратори стін, які додають те

Яку обрати рамку для фото та картин?

Сімейні справи | 11:51, 16.03.2018

Рамки для фотографій та картин прикрашають зображення та надають йому захисту. Обрамлені зображення - це дуже поширені декоратори стін, які додають текстуру до стін, що робить їх, наче живими. Створюються рамки для сімейних фотографій, які дозволяють

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: