Як на дітей впливає домашнє насильство?

Adoption
Date
  • 826 Переглядів
На дворі 21 століття, але ми досі не можемо наблизитися до того, щоб назвати домашнє насильство пережитком минулого. Воно настільки в'їлося в життя суспільства, що часто не здається чимось неправильним. Багато жертв домашнього насильства навіть не допускають думки про те, що вони не повинні терпіти знущання, а агресори не замислюються про наслідки своїх дій. І, на жаль, дітям часто «дістається» найбільше.
7793_nasilstvo.jpg (25.23 Kb)

Агресія в сторону дитини може бути відповіддю на невідповідність її дій очікуванням дорослих. В такому випадку гнобитель буде прикриватися виховними заходами. Дитина повинна поважати старших, слухатися їх, розуміти з півслова і ніколи не порушувати правил. Такі дорослі немов слідують стародавнім інстинктам, встановлюючи свій авторитет з первісного принципу «хто сильніший, той і правий». Всім нам одного разу так чи інакше доводилося чути фразу «я його просто ляснув пару раз, для профілактики». Такі батьки люблять виправдовуватися тим, що їх «теж в дитинстві били, але вони ж виросли нормальними», не помічаючи очевидного: ні, не виросли. Навіть простий «ляпас», навіть «для профілактики» вже є насильством, і він не може бути виправданий. Навіть такою простою дією, наче абсолютно безболісною, батько розписується в своєму безсиллі. Показує, що його аргументи закінчилися, і він вже не знає, що робити, щоб переконати дитину слухатися. Після удару дитина на якийсь час затихає, але не від того, що вона прийняла точку зору батьків, а зі страху, що далі може бути гірше.

Дорослі жертви пережитого в дитинстві насилля прагнуть до самотності, вони часто підозрілі, відчувають труднощі в спілкуванні з іншими. Багато з них мають низьку самооцінку, вважають себе негідними, неадекватними, нелюбимими. Рідко зазнавали глибокі прихильності в дитинстві, вони часто шукають любов і розуміння у тих, хто не може виправдати їхніх сподівань, вступаючи в подружні або партнерські відносини з людьми, що мають подібний досвід сімейного насильства. Стаючи батьками, вони бачать своїх дітей як відображення власної компетентності і самоцінності. Все це служить причиною для виникнення у них нереалістичних очікувань щодо поведінки, успіхів і розвитку своїх власних дітей. Іншими словами, великий шанс, що дитина, яку били в дитинстві, перенесе засвоєні методи виховання на своїх власних дітей, тим самим утворюючи замкнуте коло.

На щастя, тільки 10% батьків, які застосовують фізичне або психологічне насильство по відношенню до своїх дітей, ніколи не зможуть перебудувати свій спосіб життя. Як правило, ці люди мають серйозні психічні відхилення, які вимагають більш пильної медичного уваги. Решта сімей мають шанс повністю відмовитися від насильницьких практик, працюючи над цим самостійно або вдавшись до допомоги фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, насильство, сварити, карати дитину, виховання та розвиток


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Колись щаслива пара - Бред Пітт і Анджеліна Джолі, а тепер, як вороги, знову скандалять стосовно дітей.

Бред Пітт хоче забрати дітей в екс-дружини

Сімейні справи | 17:00, 15.06.2018

Колись щаслива пара - Бред Пітт і Анджеліна Джолі, а тепер, як вороги, знову скандалять стосовно дітей.

10 способів для мам, яким варто відпочити.

Як перестати жертвувати собою заради дітей?

Сімейні справи | 14:00, 15.06.2018

10 способів для мам, яким варто відпочити.

Спочатку потрібно дізнатися причину, чому малюк боїться води, а тоді застосовувати методи і способи, щоб дитина поборола страх.

5 способів, як позбавити дитину страху води

Сімейні справи | 15:30, 14.06.2018

Спочатку потрібно дізнатися причину, чому малюк боїться води, а тоді застосовувати методи і способи, щоб дитина поборола страх.

Як би не хотілося завжди бути легкими і романтичними, але само по собі ніщо не триває вічно.

У справжнього кохання романтика ніколи не вичерпається?

Сімейні справи | 00:20, 14.06.2018

Як би не хотілося завжди бути легкими і романтичними, але само по собі ніщо не триває вічно.

Якщо ви думаєте, як назвати свою доньку, можливо, не варто підкорюватися зараз популярним іменам, а краще віддати перевагу енергетично сильним. Які са

5 сильних жіночих імен

Сімейні справи | 17:00, 13.06.2018

Якщо ви думаєте, як назвати свою доньку, можливо, не варто підкорюватися зараз популярним іменам, а краще віддати перевагу енергетично сильним. Які саме - читайте далі.

Якщо ви думаєте, як назвати свого сина, можливо, не варто підкорюватися зараз популярним іменам, а краще віддати перевагу енергетично сильним. Які сам

6 сильних чоловічих імен

Сімейні справи | 15:30, 13.06.2018

Якщо ви думаєте, як назвати свого сина, можливо, не варто підкорюватися зараз популярним іменам, а краще віддати перевагу енергетично сильним. Які саме - читайте далі.

Щоб вікна блищали від чистоти, потрібно небагато - правильний інвентар, гарне миючий засіб і невеликі хитрощі, які були відомі ще нашим бабусям.

Як помити вікна без плям?

Сімейні справи | 17:00, 12.06.2018

Щоб вікна блищали від чистоти, потрібно небагато - правильний інвентар, гарне миючий засіб і невеликі хитрощі, які були відомі ще нашим бабусям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: