8 правил для батьків, щоб навчити дитину прибирати за собою

Adoption
Date
  • 467 Переглядів
Ніякі прийоми і способи не допоможуть привчити до порядку маленького нечепуру, якщо дорослі не дотримуються правил, які вказані в матеріалі.
1182_pribirannya.jpg (32.16 Kb)


1. Показуйте особистий приклад. Маленькі діти люблять наслідувати дорослих. Батьки для них зразок поведінки. Неможливо навчити дитину прибирати за собою речі, якщо мама і тато самі не підтримують порядок. Щоб прищепити дитині звичку, її потрібно спочатку виховати в батьках.

2. Будьте послідовні. Не робіть поблажок. Пошкодувавши дитину, і дозволивши їй один, другий раз не прибрати за собою, вона зрозуміє, що маму можна вмовити. І такі вмовляння-договори стануть нормою: «А можна потім?», «Давай приберемо пізніше», і безлад часто буде залишатися.

3. Не забувайте хвалити. Похвала - потужний стимул. Без неї прищепити звичку досить складно. Іноді варто лише подякувати малюку, щоб у нього з'явилося стійке бажання «допомагати».

4. Виховуйте регулярно. Не можна закріпити звичку, займаючись цим час від часу. Дитина не розуміє, чому вчора можна було, а сьогодні вже не можна. Іншими словами - не лінуйтеся! Привчайте малюка до порядку щодня.

5. Ніколи: не змушуйте і не карайте роботою. Насильницькими методами виховати звичку неможливо. Вона формується в добровільному порядку. Змушуючи і зобов'язуючи прибирати в будинку, ви відіб'єте всяке бажання дитини допомагати.

6. Не робіть за дитину. Малюк не повинен бачити, що прибирати в кімнаті замість нього можуть інші. Інакше він зрозуміє, що самому робити необов'язково. Навіть коли малюк втомився або хворий, краще відкласти прибирання, але, ні в якому разі не прибирати замість нього.

7. Не кричіть на дитину. Криками і скандалами навряд чи досягнете позитивного ефекту. Дитина стане боятися і при вас прибирати в кімнаті. Але як тільки батьки за поріг - речі будуть «розкладатися» де попало.

8. Не критикуйте і не сваріть за невдачу. Малюк намагався, хотів допомогти... З кожним буває... Підтримайте дитя. Скажіть, що іншим разом обов'язково вийде. Не можна, щоб він розчарувався. Інакше наступного разу всіляко стане відмовлятися допомогти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, виховання дітей, прибирання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Правила стосовно подорожей з дітьми

Сімейні справи | 14:00, 19.02.2019

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Фахівці дізналися, скільки часу для сну в середньому мають молоді батьки.

Вчені з'ясували, скільки сплять молоді батьки

Сімейні справи | 09:30, 19.02.2019

Фахівці дізналися, скільки часу для сну в середньому мають молоді батьки.

Практично зі шкільного віку діти отримують гроші від батьків, які самі можуть розпоряджатися ними, як забажають. Але деякі батьки вважають за потрібне

Чи потрібно контролювати кишенькові гроші підлітків

Сімейні справи | 14:00, 18.02.2019

Практично зі шкільного віку діти отримують гроші від батьків, які самі можуть розпоряджатися ними, як забажають. Але деякі батьки вважають за потрібне контролювати витрати своїх дітей.

Каріотипування - стандартне цитогенетичне дослідження на підставі аналізу хромосом культивованих лімфоцитів периферичної крові, яке проводиться з мето

Для чого робити каріотипування подружжю

Сімейні справи | 09:30, 18.02.2019

Каріотипування - стандартне цитогенетичне дослідження на підставі аналізу хромосом культивованих лімфоцитів периферичної крові, яке проводиться з метою виявлення порушень кількості і структури хромосом.

Ніхто з дорослих не бажає, щоб їх дитя проходило за всіма тими складним і проблемним етапами життя, через які пройшли самі, тому дають своїм дітям пор

У чому проблема непорозуміння батьків і дітей

Сімейні справи | 14:00, 15.02.2019

Ніхто з дорослих не бажає, щоб їх дитя проходило за всіма тими складним і проблемним етапами життя, через які пройшли самі, тому дають своїм дітям поради. А підлітків це дратує, тому що вони самостійно хочуть вирішувати свої проблеми і справи.

Американські психотерапевти провели ряд досліджень, що дозволили зрозуміти, які фактори визначають міцність любовних відносин і допомагають зберегти ї

Від чого залежить тривалість відносин

Сімейні справи | 00:20, 15.02.2019

Американські психотерапевти провели ряд досліджень, що дозволили зрозуміти, які фактори визначають міцність любовних відносин і допомагають зберегти їх надовго.

Чому батькам потрібно підбадьорювати дітей

Сімейні справи | 17:00, 14.02.2019

"Діти потребують підбадьорювання так само, як рослини воду", - писав Рудольф Дрейкурс, розвиваючи ідеї свого вчителя Альфреда Адлера. Вони зрозуміли ефективність зв'язку та доброзичливість уваги задовго до того, як це підтвердили дослідження нервової

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: