Як поводитись батькам, щоб дитина не виросла травмованою особистістю?

Adoption
Date
  • 105 Переглядів
Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути, "переслідують" нас у дорослому житті. Не рідко в цьому вина самих батьків. Як то кажуть, якими б хорошими батьками ми не були, та нашим дітям все одно буде що розповісти психотерапевту".

8001_yad79d7975.jpg (25.85 Kb)

Прочитай це і усвідом, що не треба робити, якщо хочеш, щоб дитина запам'ятала про тебе тільки хороше, а не ходила скаржитись до психолога на недбайливих батьків.

Наших дітей дуже сильно ображає, коли ми...

Не розуміємо їх
Навіть не намагаємося зрозуміти. Не намагаємося згадати себе в дитинстві, в юності. Припустимо, поділилася дитина страшною таємницею - йому подобається однокласниця Даша, а вона на нього не звертає уваги. Що роблять недбайливі батьки? Обезцінюють, навіть не намагаючись зрозуміти і пригадати свої почуття. «Та яка любов? Сміх та й годі. Люба, ти чула, а мій-то закохався» (так, розповісти всім родичам і друзям - святе).

«Про навчання думати треба. Одна любов на умі». Що там ще кажуть у таких випадках? «Так у тебе ще таких Даш сто штук буде! Чого ти носа повісив?!», «Та все пройде».

А може їм не хочеться, щоб це проходило. І в цей момент діти не хочуть ніяких інших Даш і ніякого навчання. Може пора вже згадати себе і просто підтримати дитину?

Не підтримуємо
А ти знала, що в дитинстві великому тенору Карузо вчителька сказала, що він нездара? А мама підтримала, сказала, щоб він нікого не слухав, адже він - найталановитіший. Сама знаєш, що з цього вийшло. Так чому ми погоджуємося з некомпетентними вчителями, випадковими перехожими або просто дурними переживаннями дитини. Твоя дитина досягне успіху в житті. Хіба ти можеш в цьому сумніватися?

Порівнюємо з іншими дітьми
Не треба. Просто не треба. Твоя дитина незрівнянна. Вона краща для тебе, це природно. Не дай їй приводу засумніватися в цьому. Навіть якщо сусідська Маша вже сама застеляє за собою ліжко, бере участь в олімпіадах або виносить сміття, це не означає, що вона краща. Не дорікай цим дитині.

А може ця Маша скупиться, кидається камінням, обзивається або тягає котів за хвости. Ти ж не знаєш її. Так і не треба порівнювати. Якщо тобі хочеться, щоб твій син/дочка щось робили, просто попроси і мотивуй. Порівняння не мотивують. Пам'ятай про це.

Кричимо
Особливо якщо це стосується малюків. Вони ще не можуть повністю себе контролювати, регулювати свою поведінку. Але ти можеш, ти ж уже доросла. Не виходь з себе, не дозволяй емоціям узяти верх. Повір, це дуже прикро і неприємно.

Ігноруємо
Це, напевно, найстрашніше - відчувати, що ти не потрібен своїй мамі чи батькові, найбільш близьким людям. Особливо в складних ситуаціях (хоча тобі вони можуть здаватися дріб'язковими). Найгірше, що ми можемо зробити для дитини, - залишатися байдужим. Прийми це до уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, психологія, образи, психологічна травма, мама, тато, виховання, стосунки, друзі, поведінка, ображати


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо хочете, аби ваш сон був міцним і здоровим, а, прокинувшись вранці, ви почувались бадьоро, не робіть наступних помилок.

Сомнологи про 4 табу перед сном

Сімейні справи | 08:50, 17.01.2021

Якщо хочете, аби ваш сон був міцним і здоровим, а, прокинувшись вранці, ви почувались бадьоро, не робіть наступних помилок.

На сайті МОН опублікований наказ №1571 про те, що з 1 січня поточного року в Україні випускникам будуть видаватися дипломи нового зразка.

У МОН відмінили червоні дипломи

Навчання | 17:54, 14.01.2021

На сайті МОН опублікований наказ №1571 про те, що з 1 січня поточного року в Україні випускникам будуть видаватися дипломи нового зразка.

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Правила прибирання, коли в квартирі є маленька дитина

Сімейні справи | 07:50, 14.01.2021

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто

Чому ми не можемо піти від людини, яку не любимо?

Психологія | 05:50, 12.01.2021

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто "так звикли" чи що. Чому ж люди не можуть розійтися, якщо їх практично нічого не пов'язує?

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

Вчені з'ясували, чому люди не розлучаються зі своїми половинками

Сімейні справи | 05:00, 12.01.2021

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморш

Вчені довели, що "протилежності не притягуються"

Сімейні справи | 17:25, 10.01.2021

У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморшок і виразів обличчя. Однак нова робота вчених зі Стенфордського університету говорить про те, що з

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Вчені: Турбота про сім'ю завдає психічної шкоди здоров'ю жінок

Мама | 08:50, 10.01.2021

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: