Підтримка замість критики: як допомогти своєму партнеру впоратися з дитиною

Adoption
Date
  • 1085 Переглядів
Питання виховання дітей є каменем спотикання багатьох батьків. Це пов'язано з досвідом нашого власного дорослішання, з нашими життєвими цінностями, з рівнем нашого емоційного інтелекту та здатністю справлятися зі стресом. І так часто батькам дуже складно домовитися між собою. У крайніх випадках невдачі у відносинах з дитиною в одного з партнерів викликають засудження в іншого, який утвердився у своїй правоті.

8300_lori-0006568123-bigwww.jpg (33.55 Kb)

У цьому протистоянні від батьків та партнерів може вислизнути головне: їм важливо не перемогти у суперечці, не довести свою правоту. Їхня спільна мета — формування довірчих та підтримуючих стосунків у сім'ї. Попри розбіжності.

Ми пропонуємо два важливі правила для батьків, у яких не виходить компроміс у питанні виховання дітей.

Правило перше. Усі суперечки між партнерами, у яких фігурують діти, мають відбуватися за зачиненими дверима та без участі молодших членів сім'ї. Наполегливо рекомендуєм не втягувати дітей у розбірки між батьками, оскільки це може підірвати авторитет обох сторін.

Правило друге. Коли один із батьків зазнає складнощів при спілкуванні з дитиною, це не найкращий час для іншого дорослого нагадувати своєму партнерові про те, як він неправий, і що все потрібно було робити по-іншому.

Критикуючи іншого дорослого на очах у дитини, легко підірвати її авторитет та дискредитувати їхні стосунки. Навіть якщо вам здається, що ці відносини далекі від ідеальних, вони мають право бути. Якщо дитина у безпеці зі своїм дорослим, то будь-які стосунки між ними цінні та важливі.

Уявіть собі ситуацію, коли одному з батьків доводиться нелегко: дитина не слухається, нерви натягнуті до краю, вона близька до того, щоб зірватися. У цей момент йому просто по-людськи потрібна допомога та підтримка.

Іншому партнеру у цій ситуації теж нелегко. Він може злитися на партнера, тому що той не справляється, йому прикро за дитину, яку ось-ось сварять. У цей момент батькові-спостерігачеві важливо помітити власні почуття і проконтролювати, щоб нічого з його боку не посилило становище. Простіше кажучи, іншому батькові важливо постаратися не накидатися на партнера, а підтримати його та допомогти вибратися із скрутної ситуації як йому, так і дитині.

Постарайтеся зберегти самовладання і якомога спокійніше запитайте свого партнера: «Здається, вам двом важко, можливо, я можу вам якось допомогти? Давайте вирішимо цю проблему разом? Може, розкажете мені, що сталося?»

Своїм запитанням ви покажете партнеру, що розумієте, як йому важко і готові бути поруч, щоб разом розібратися зі складною ситуацією. Дитина побачить, що її батьки діють спільно і відчують, що ви всі на одному боці, а не проти один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, батьків, одному, ситуації, дитиною, партнера, іншого, важливо, допомогти, правила


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Багато батьків пишаються тим, що є друзями своїх дітей. Вони так і кажуть: «Ми разом робимо що завгодно, у нас немає ніяких таємниць і конфліктів, я д

Чому батьки не повинні бути друзями своїх дітей?

Сімейні справи | 06:20, 04.03.2024

Багато батьків пишаються тим, що є друзями своїх дітей. Вони так і кажуть: «Ми разом робимо що завгодно, у нас немає ніяких таємниць і конфліктів, я довіряю дитині свої думки і тривоги, а вона точно так само відкрита зі мною». І такі відносини здають

Для того, щоб дозволити дитині вирости гармонійною, самодостатньою людиною, не можна робити ці речі за своїх дітей.

Чого категорично не можна робити за дітей?

Сімейні справи | 01:20, 04.03.2024

Для того, щоб дозволити дитині вирости гармонійною, самодостатньою людиною, не можна робити ці речі за своїх дітей.

Не уникайте спілкування з дитиною, доглядайте за нею разом з дружиною.

До чого повинен бути готовий молодий тато?

Тато | 14:50, 03.03.2024

Не уникайте спілкування з дитиною, доглядайте за нею разом з дружиною.

Не кожен готовий приймати свою дитину з усіма її вадами, задовольняти її потреби, бути поруч 24/7. Через це дитяча психіка зазнає величезного тиску.

Як батьки травмують психіку своїх дітей?

Сімейні справи | 11:20, 03.03.2024

Не кожен готовий приймати свою дитину з усіма її вадами, задовольняти її потреби, бути поруч 24/7. Через це дитяча психіка зазнає величезного тиску.

Не ігноруйте сміх дітей. Це важливо.

Ось чому батьки повинні сміятися над жартами своїх дітей

Сімейні справи | 10:30, 03.03.2024

Не ігноруйте сміх дітей. Це важливо.

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про

Не можна цілувати дітей в губи - психологи

Сімейні справи | 09:30, 03.03.2024

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про те, як має проявлятися вираз любові до своїх дітей.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: