Як відсутність батька впливає на долю дочки в дорослому віці?

Adoption
Date
  • 202 Переглядів
Чому жінкам, які виховувались без батька, важко обрати чоловіка? Через що найчастіше виникають «блоки» в стосунках? Як не дійти до розлучень й зберегти сім’ю, коли в тебе її ніколи не було? Про це розповідає психолог Ірина Юськова.

3715_12.jpeg (22.22 Kb)


Чому жінки не дозволяють стосункам розвиватися? Звідки береться “блок” після першого побачення?

Часто жінки, яких виховувала лише мати, не бачать зв’язку з батьками, особливо з татом. «До чого тут батько? Я його не знаю, не шукаю, і не хочу знати», — така слідує від них відповідь.

Хтось починає розбиратися й усвідомлювати, що інтерпретує батька очима мами й починає змінювати ставлення до батька. Навіть, якщо батька ніколи не бачила або в дитинстві була свідком насилля, дівчина від початку займає позицію мами (жертви). Дитина завжди буде займати позицію жертви.

Є таке умовне, що відповідає за чоловіче всередині нас, і що відповідає за жіноче всередині нас. І коли жінка не приймає тата, чоловіка, то вона наче не приймає всередині себе частину себе і починає саме цього більше проявляти. Таких жінок, буває, називають «чоловік у спідниці». Вона це заперечує й багато енергії витрачає на те, щоб з цим боротися, а насправді транслює цього ще більше.

Відсутність виховання, як відсутність батька взагалі в житті жінки — збиткова для жінки.

У таких жінок часто спрацьовує неусвідомлена агресія до чоловічого роду, незалежно від професії. Я робила опитування серед чоловіків, які не можуть створити сім’ю.

Зазвичай чоловіки жаліються, що жінки йдуть з побачення незадоволені, і не можна зрозуміти чому. Хоча ці ж жінки вважають свою поведінку природньою й адекватною.

Це неприйняття чоловіків може проявлятися по-різному. Одна з ігор «я докажу, що мені чоловіки не потрібні», «я не хочу, як у моїх батьків, я буду робити все так, як не у них», «я не знаю, як я хочу, але точно не так, як мої батьки». З цим треба працювати й знімати блоки.

Відсутність батька впливає на характер, на вибір професії жінки, чи може це вплинути на її майбутню сім’ю, вибір коханого?

Жінки без батька схильні більше працювати в структурі, де є дисципліна, правила, безпека, наприклад, військові, де багато чоловіків, куди йде неусвідомлено, що отримати цю увагу.

Найчастіше такі жінки виростають з розумінням, що роль батька не така важлива. «Я ж виросла, у мене дві ноги, дві руки, усе ок, значить і я так зможу», — це звучить як аргумент для них самих. Тому такі жінки швидше наважаються на дитину без батька, бо для них усе логічно, і вони не бачать в цьому суттєвої проблеми.

Я б сказала, що проблема сучасних жінок 30+, які не можуть побудувати сім`ю, більше ховається в мамах, що виховували їхніх батьків, ніж в нинішніх чоловіках. Чоловіка, який залишає дітей, так виховали. Так, гіпотетично у чоловіка менше прив’язаності до дитини, ніж у матері, бо він не виношував дитину 9 місяців, але дитину змалку треба вчити, що роль мами й тата однаково важливі.

Чи відрізняються жінки, які росли з батьком, від тих, що без?

Як психолог я це бачу одразу. Навіть під час знайомства в парку, коли вимінюємося з такими жінками кількома фразами. Інші можуть цього не помітити. У розмовах присутня холодність, категоричність, закритість. Це проявляється у поведінці, а не в зовнішньому вигляді. Такі жінки постійно хочуть мірятися силами з чоловіками, принцип «я сама».

Що ви порадите жінкам, які залишилися без чоловіків і виховують дітей самі?

Перше універсальне правило — зберегти в очах дітей батька батьком. Якщо у вас образи на чоловіка, треба їх пропрацювати, але не замилювати дітям очі «батьком звіром». Розуміти, що є роль батька і є роль чоловіка. І якщо розлучення, то це жінка з чоловіком не домовилася, а не чоловік з дитиною. Чоловік може бути поганим чоловіком, але класним батьком. Не перекладайте цю відповідальність на дітей.

Не намагатися бути і мамою і татом для своєї дитини.

У дитини має бути чоловіча фігура. Але не дідусь чи брат, хіба тимчасово, а чоловік, який буде подавати приклад саме, як батько. Не боятися досліджувати психотерапію. Існує багато книг, спеціалістів, які можуть допомогти створити щасливу сім’ю, навіть після невдалих спроб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: відсутність батька, дитина, діти, дочка, жінка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: