Речі, які категорично не можна забороняти дитині

Adoption
Date
  • 373 Переглядів
Психологи вважають, що ті заборони, які діти чують від батьків до 5 років, наскільки міцно закріплюються у свідомості дитини, що потім супроводжують цих діток все життя. Тому, виставляючи дітям якісь заборони, батьки спочатку повинні все міцно обміркувати, щоб не травмувати своїх малюків. Які бувають заборони?

9195_5.jpg (39.14 Kb)


Не живи

Як часто виникають проблеми у дітей, які не були запланованими до народження, і матері ще не народжених малюків подумували про аборт. Треба ж — вони тільки думали зробити аборт, а на дитині вже позначився негатив, або страшне зло: задум на вбивство в утробі.

А буває і так: дитина нашкодила, а мати, яка розсердилася, каже: і навіщо я тебе народжувала? Краще б аборт зробила.

У жодному разі не можна говорити дитині, що вона доставляє одні проблеми, і з нею так важко управлятися.

У пам'яті таких дітей глибоко відкладаються подібні фрази, і потім, подорослішавши, такі дітлахи — вже будучи дорослими — намагаються все життя довести всьому світу, що вони гідні життя не менше, ніж всі інші.

Не роби

Дитина помила посуд — мати лає: не так!

Ну ось: зробила — погано, а не помила б цей посуд — теж погано. Ось дитина і думає: А як має бути правильно? Ось наприклад, вчора вона "пустила голуба" в класі, і вчителька вигнала її з класу в коридор. А в цей час йде коридором директор школи і запитує: Чому ти не на уроці? Дитина і розповіла йому, як на духу: так мовляв і так, «голуба пустила». Тепер весь клас дихає спертим повітрям, а його вигнали в коридор. Де ж логіка?

Директор в розгубленості: і справді — де ж логіка? І наказує вчительці вивести з класу всіх дітей на свіже повітря, а самій залишатися в класі.

Знову нелогічно виходить. Тоді один хлопчик резонно запропонував: та ви кватирку відкрийте, і нікого не треба виганяти з класу.

Ось це логічно. Ну, а якщо логічне рішення не приходить — як вчинити, щоб було правильно? О, є рішення: сказати мамі, що не помила посуд, бо боліла голова. Так би мовити — альтернативне рішення.

Не досягай / не пробуй

Батьки не повинні постійно робити дитині зауваження, і постійно твердити, що її ще рано крутити гайки в велосипеді, що вона ще мала, і взагалі — не її це справа.

Дитина росте, щось намагається зробити самостійно. Наприклад — книжкову полицю прибити, а то ж вона перекосилася. А тут чергова заборона. У дитини знижується віра у свої сили, і її вже нічого не хочеться робити. А батьки твердять і у кого він такий вдався, наш телепень? Мало того, що нічого не вміє робити, так ще й ледачий.

Не будь собою

Слухайся, що говорять тобі батьки — наказують старші, яким так хотілося дівчинку, а народився хлопчик. Ось він і повинен тепер бути в ролі дочки: прати, прибирати, мити посуд. А хлопчику хочеться грати в футбол, і їздити з однолітками на риболовлю.

Але пригнічена батьками воля хлопчика перетворює його в безвольну істоту, якого в дорослому житті стануть називати «мамин синок». Він навіть професію не зможе вибрати для себе без допомоги батьків, і буде питати батьківської поради, на кому одружитися: на Галі або на Мані?

Не будь важливим

Психологи нагадують, що думку дитини необхідно вислуховувати до кінця, а не відмахуватися, як від настирливої мухи. Вважати, що свої справи важливіші, ніж дитячі проблеми — це невірно. Не будьте такими важливими, інакше з часом дитина буде переконана, що її проблеми і турботи — ніщо в порівнянні з проблемами інших людей.

Зрештою вийде, що на перше місце в житті цієї людини вийдуть інтереси інших, а її власні виявляться десь там, на «задвірках».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, заборони для дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, бул

Повний гайд по дорослим жіночим іграшкам: як отримати задоволення

Сімейні справи | 13:46, 11.04.2024

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, були не досить приємними у використанні через жорстку текстуру. Сьогодні сучасна індустрія секс-девайсі

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: