Наявність дітей робить людей щасливішими, але після того, коли вони починають жити окремо

Adoption
Date
  • 67 Переглядів
Багато досліджень показують, що більшість батьків менш щасливі, ніж їх бездітні однолітки. Однак при цьому упускається один нюанс. За даними нового дослідження, батьки все ж є щасливішими бездітних людей — але тільки в кінці життя, коли діти від них вже з'їхали.

3827_3.jpg (71.74 Kb)


Виховання дітей — тяжка праця. І хоча мами з татами люблять просторікувати про те, що діти — ключ до повноцінного життя, величезний масив даних свідчить: бездітним живеться веселіше

Наприклад, в одному дослідженні розглядався зв'язок батьківства і щастя серед учасників з 22 країн. Виявилося, що в більшості розвинених країн бездітні люди мають більш високий рівень задоволеності життям. Все це логічно: зрештою, у батьків залишається менше сил, грошей і вільного часу на спілкування з друзями та власні захоплення.

Однак ці дослідження не показують повної картини

Вчені з Гейдельберзького університету в Німеччині задалися питанням: а що відбувається, коли діти підростають і залишають отчий дім?

Вони проаналізували дані європейського опитування 55 000 осіб старших за 50 років. З'ясувалося, що в цій групі у батьків спостерігався більш високий рівень задоволеності життям і більш низька поширеність депресії, ніж у бездітних респондентів. Втім, цей зв'язок існував тільки у випадках, коли діти вже покинули будинок.

Вчені пояснюють цей результат тим, що дорослі діти збагачують соціальне життя батьків, не викликаючи при цьому стресів, властивих вихованню дітей. Крім того, вони можуть піклуватися про батьків і підтримувати їх фінансово. А бездітні люди в літньому віці частіше страждають від самотності та шкодують про рішення не заводити дітей.

«Сукупно наші результати вказують на те, що соціальні мережі можуть мати важливе значення для добробуту та психічного здоров'я в старості. Подружжя, партнери та діти часто є основою довгострокових соціальних зв'язків, які можуть надавати підтримку людям похилого віку», — пишуть автори в журналі PLOS One.

Але це ще не все

Батьківство і щастя залежать від багатьох факторів — наприклад, від країни проживання

Дослідження, опубліковане в American Journal of Sociology, виявило, що з усіх розвинених країн найбільший розрив в щасті між батьками та бездітними спостерігається в США. А ось у Норвегії, Португалії та Швеції (де є оплачуваний декрет та інші соціальні пільги для батьків) батьки виявилися навіть трохи щасливішими своїх бездітних однолітків, навіть якщо їх діти все ще жили з ними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, діти, батьки і діти, дорослі діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Ви можете їх порахувати?

Україна має рекорд. Найбільша родина

Сімейні справи | 23:00, 02.04.2024

Ви можете їх порахувати?

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Чому діти і дорослі сприймають час по-різному?

Дитина | 07:40, 01.04.2024

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: