10 порад, як батькам не піддаватися негативним емоціям

Adoption
Date
  • 259 Переглядів
Сила емоційних реакцій іноді приголомшує. Іноді нам хочеться когось ударити. І коли ми діємо під впливом наших емоцій, дозволяючи собі надавати шльопанців дитині, крикнути на чоловіка або зірватися на колегу – ми дуже шкодуємо про такі вчинки. Бувають моменти, коли ми не можемо витримувати сильні емоції, тому зриваємося на близьких людях. При цьому, ми виправдовуємо свої дії, звинувачуючи у всьому своє оточення.

6553_3.jpg (35.85 Kb)

Чи потрібно придушувати емоції? Ні. Адже коли ми придушуємо почуття й емоції, зростає ймовірність того, що ми будемо діяти, виходячи з них. Емоції – це реакція на те, що відбувається. Звичайно, інші люди не можуть нав'язати нам емоції – вони належать нам, і вони виникають, коли ми інтерпретуємо події певним чином.

Але для організму емоції реальні, оскільки вони викликають виділення гормонів стресу. Коли ми придушуємо свої почуття, а не визнаємо їх, вони починають переповнювати нас. У якийсь момент керувати емоціями стає неможливо, і ми втрачаємо контроль над ними й тим, що відбувається навколо.

На щастя, можна навчитися керувати емоціями та знайти здоровий спосіб проявляти їх.

Дозвольте собі відчувати всі емоції, але не керуйтеся ними у своїх діях. Навчившись контролювати емоції, ми зможемо контролювати й свою поведінку. Пригнічуючи емоції, ми втрачаємо можливість свідомо їх контролювати, тому вони можуть несподівано спалахнути та привести до небажаних вчинків.

Звичайно, простіше сказати, ніж зробити. Якщо в дитинстві батьки не допомагали навчитися керувати емоціями, це може здаватися неможливим. На щастя, з часом управляти почуттями та емоціями стає все легше, тому що ви буквально «перепрограмовуєте» свій мозок. Розглянемо кілька рекомендацій, як це зробити.

Порада № 1. Дозвольте собі й дитині відчувати всі емоції

Помічайте їх. Приймайте їх. Визнайте як невід'ємну частину людської психіки. Гніватися, переживати, кричати, сміятися, плакати – все це звичайні емоційні прояви в житті людини. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що дитині корисно жити в атмосфері придушення почуттів і емоцій.

Порада № 2. Контролюйте свою поведінку

Навіть якщо ви визнаєте, що ваша дитина може відчувати ревнощі до свого маленького брата, це не означає, що вона може бити його. Навіть якщо ви визнаєте, що вас дратують примхи дворічної дитини, це не означає, що ви можете на неї кричати.

Порада № 3. Зрозумійте, що емоції приходять і йдуть

Те, що ви сьогодні відчуваєте щось, зовсім не означає, що ви будете відчувати те ж саме завтра. Не прив'язуйтеся до своїх почуттів. Ви не «злий» чи «сумний». Просто в даний момент ви відчуваєте злість або смуток. Ви сильніші від найпотужніших своїх емоцій.

Порада №4. Не приймайте почуття на свій рахунок

Якщо дитина проявляє агресію у ставленні до вас, це не означає, що ця злість спрямована особисто на вас. Якщо ви гніваєтеся на чоловіка, це зовсім не означає, що він не має рації. Не потрібно взагалі шукати винних під впливом негативу.

Порада № 5. Звертайте увагу на те, як ви захищаєтеся від емоцій

Коли люди сумують, ображаються або розчаровані, їм буває важко витримувати ці почуття, тому вони відчувають злість. Тоді вони шльопають дитину, звинувачують чоловіка або говорять щось неприємне про своїх колег. Злість – це спосіб захисту, реакція організму на гормони стресу. Залишайтеся в контакті зі своїми прихованими почуттями страху чи смутку, і злість мине.

Порада № 6. Не піддавайтеся бажанням діяти, виходячи зі своїх почуттів

Коли вам необхідно терміново діяти, ви перебуваєте під впливом гормонів стресу. Зупиніться і зробіть кілька глибоких вдихів. Не потрібно нічого робити. Якщо сильні емоції відчуває дитина, не кричіть на неї: в таких ситуаціях вона захищається й не готова співпрацювати (коли дитина погано почувається, вона погано поводиться). Не вдавайтеся до дій, про які ви можете пошкодувати, коли негативні емоції вгамуються (наприклад, не розривайте стосунки з партнером, не звільняйтеся з роботи).

Порада № 7. Зрозумійте, не можна робити висновків на підставі негативних емоцій

«Мій чоловік не любить мене», «Начальник не цінує мою роботу», «Моя дитина виросте хуліганом» та інші «твердження» – це не більше, ніж ваші домисли, викликані впливом моменту й негативних переживань.

Порада № 8. Звертайте увагу на свої почуття в спокійному стані

Дихайте глибоко, приймайте свої почуття, відчуйте їх – так ви допоможете їм вийти назовні. Таким чином, ви будете вилікувані від старих емоційних травм і позбудетеся емоційних тягарів.

Порада № 9. Розглядайте свої емоції як інформацію для роздумів

Це мотивує вас на те, щоб вирішити проблему, коли ви заспокоїтеся. Наприклад, коли ви засмучені, ви можете вважати правильним змусити дитину зробити щось так, як ви цього хочете. Але коли ви заспокоїтеся, то знайдете більш ефективний спосіб досягнення взаєморозуміння.

Порада № 10. Пам'ятайте, що стресові ситуації – не найкращий час для вирішення серйозних проблем

Коли ситуація загострюється, почніть з того, що допоможіть усім заспокоїтися й відчути себе в безпеці. Потім знайдіть таке рішення, від якого виграють усі. Подбайте про те, щоб подібна ситуація не повторювалася в майбутньому.

Дитина вчиться керувати емоціями у вас. І ваш приклад дає їй зрозуміти, що емоції – це невід'ємна частина людини й ними можна керувати. Прислухайтеся до них, але не давайте влади над собою. Зрештою, це всього лише почуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, негативні емоції, стрес, батьки і діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо за часів молодості наших бабусь і дідусів вважалося, що коли дівчина не вийшла заміж до 25 років, то вона вже - стара дів, а сучасні жінки не пос

Шанси розлучитися менші: Фахівці назвали ідеальний вік для одруження

Весілля | 11:20, 15.05.2024

Якщо за часів молодості наших бабусь і дідусів вважалося, що коли дівчина не вийшла заміж до 25 років, то вона вже - стара дів, а сучасні жінки не поспішають зі штампами в паспорті. Проте як знати, що ви вже готові до цього кроку? Що поряд з вами - с

Раніше прийнято було говорити, що протилежності притягуються, але на ділі це не так. І науковці мають своє пояснення.

Вчені розповіли, чому насправді протилежності не притягуються

Сімейні справи | 08:30, 15.05.2024

Раніше прийнято було говорити, що протилежності притягуються, але на ділі це не так. І науковці мають своє пояснення.

У часи, коли наші дідусі і бабусі були молодими, вони одружувалися, а тоді починали жити разом. Тобто, їхні стосунки обов'язково мали бути офіційно оф

Чому сучасні пари все рідше офіційно оформляють свої стосунки?

Сімейні справи | 01:20, 15.05.2024

У часи, коли наші дідусі і бабусі були молодими, вони одружувалися, а тоді починали жити разом. Тобто, їхні стосунки обов'язково мали бути офіційно оформлені. А сучасні пари все частіше обирають спільний побут без офіційної частини.

Раніше, аби одружитися, потрібно було прийти у РАЦС із заявою, і лише через місяць вас одружували. Зробити це швидше можна було з поважних причин, нап

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію

Сімейні справи | 11:20, 14.05.2024

Раніше, аби одружитися, потрібно було прийти у РАЦС із заявою, і лише через місяць вас одружували. Зробити це швидше можна було з поважних причин, наприклад, якщо наречена вагітна. Тепер, на щастя, є Дія.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

В Україні для сімей з трьома і більше дітьми передбачені соціальні гарантії і виплати.

Які пільги належать багатодітній сім'ї

Сімейні справи | 15:30, 12.05.2024

В Україні для сімей з трьома і більше дітьми передбачені соціальні гарантії і виплати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: