Лейкоцити та репродуктивна система жінки

Adoption
Date
  • 119 Переглядів
Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість та вид лейкоцитів змінюються щодня протягом усього менструального циклу.

8009_leyco.jpg (18.2 Kb)

Хоча при запаленні стінок піхви і шийки матки рівень лейкоцитів у виділеннях піхви може підвищуватися, але в більшості випадків підвищений рівень лейкоцитів не означає запалення.

Різновид лейкоцитів та його рівні залежать багато в чому від дня менструального циклу, прийому лікарських засобів, роботи сечового міхура і кишечника. Кількість поліморфноядерних лейкоцитів, наприклад, може підвищуватись після статевого акту, при утриманні сечі більше чотирьох годин (при цьому в сечі теж підвищується кількість лейкоцитів), після спринцювання.

Більшість лабораторій не визначає вид лейкоцитів при мікроскопічному вивченні мазків піхви і на цьому заснована груба помилка в постановці діагнозів.

Тільки при постановці такого діагнозу як аеробний бактеріальний вагіноз, визначення пропорції кількості лейкоцитів та клітин слизової оболонки піхви, а також наявність специфічних лейкоцитів (гранулоцитів) разом з іншими важливими ознаками входить у діагностичні критерії цього стану.

У решті випадків оцінки виділень піхви, шийки матки і матки наявність лейкоцитів не грає жодної ролі, тому їх давно вже не визначають. Тому, що норми лейкоцитів у піхві та в матці не існує!

Фізіологічне збільшення кількості лейкоцитів спостерігається при овуляції, менструації та вагітності (для цих станів також немає референтних значень кількості лейкоцитів).

Шийковий слиз – це депо лейкоцитів, кількість яких залежить від гормонального фону. Під час вагітності з них та слизу каналу шийки матки формується щільна шийкова пробка (тому вона біла та тверда на вигляд).

Нейтрофіли присутні в тканинах ендометрію в невеликій кількості майже весь менструальний цикл, але за кілька днів до початку менструації їхня кількість значно підвищується, і вони домінують протягом усього її періоду. Вважається, що саме швидке зниження рівня прогестерону перед менструацією – пусковий сигнал появи великої кількості лейкоцитів у репродуктивних органах.

Основні нейтрофіли матки – це поліморфноядерні лейкоцити. Безпосередньо перед менструацією зі всіх клітин строми ендометрію лейкоцити становлять 50 відсотків. Інакше кажучи, перед менструацією ендометрій «нафарширований» лейкоцитами.

Ендометрій містить різні лейкоцити: лімфоцити Т і В, макрофаги, нейтрофіли та ряд інших. У ньому також знаходиться унікальний вид лейкоцитів - натуральні маткові кілери (мНК, uNK), які з'являються в кінці прогестеронової фази і на початку вагітності.

Без достатньої кількості цих лейкоцитів імплантація, формування плаценти та розвиток вагітності неможливі.

Натуральні кілери не є шкідливими та небезпечними лейкоцитами. На відміну від інших натуральних кілерів, маткові відрізняються специфічною будовою, чутливі до гормональних коливань, тому їхня кількість повністю залежить від рівня статевих гормонів та прогестерону. Маточний пролактин стимулює вироблення лімфоцитів.

Доведено, що застосування протизапальних медикаментів (антибіотиків, нестероїдних та стероїдних протизапальних препаратів) у період зачаття дитини значно погіршує імплантацію плодового яйця. Тому від цих препаратів відмовилися під час проведення ЕКО.

Сам же термін «лейкоцитоз» належать до крові: наявність більше 10 000 лейкоцитів в одному мілілітрі крові. Тому використання поняття «лейкоцитоз» по відношенню до сечі, вагінальних виділень та інших рідин організму є умовним та не точним.

Поява великої кількості лейкоцитів у крові може характеризувати наявність інфекції в організмі чи запальний процес. Знаючи, який клас лейкоцитів підвищений, можна припускати, чи є інфекція бактеріальною, чи спричинена іншими видами мікроорганізмів, а також може бути проявом алергічної реакції.

Під час вагітності лейкоцитоз – невід'ємний та необхідний стан. Підвищений рівень лейкоцитів є в крові (жінку чекають пологи та відшарування посліду), тому перед пологами рівень лейкоцитів може бути надзвичайно високим. Також, високий рівень лейкоцитів у сечі (до 25 у полі зору при оцінці загального аналізу сечі) та у вагінальних виділеннях.

Таким чином, лейкоцитоз у будь-якій формі є необхідною стадією фізіологічної норми менструального циклу жінки та всієї вагітності.

Надзвичайно важливо не боротися з лейкоцитами, не приписувати їм наявність прихованих інфекцій, не лікувати лейкоцитоз! Ніхто ніколи в медицині не лікував і не лікує лейкоцити, крім малограмотних лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лейкоцитів, кількості, вагітності, рівень, наявність, лейкоцити, кількість, лейкоцитоз, менструального


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли пара відчуває труднощі із зачаттям дитини, доступні кілька допоміжних репродуктивних технологій, щоб досягти успішної вагітності.Одним із цих мет

Перші ознаки вагітності після ЕКЗ

Вагітність та пологи | 01:30, 28.05.2022

Коли пара відчуває труднощі із зачаттям дитини, доступні кілька допоміжних репродуктивних технологій, щоб досягти успішної вагітності.Одним із цих методів є двоетапний процес, який включає запліднення жіночої яйцеклітини спермою її партнера в лаборат

Грижа - це отвір у черевній м'язовій стінці, через який пробивається кишкова або жирова тканина. Грижа є частим явищем під час вагітності та є результ

Грижа пупка під час вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 27.05.2022

Грижа - це отвір у черевній м'язовій стінці, через який пробивається кишкова або жирова тканина. Грижа є частим явищем під час вагітності та є результатом розтягування або розриву м’язів живота через підвищення тиску дитини, що росте всередині матки.

Коли ви вагітні, може здатися, ніби ваш мозок хоче, щоб ви їли одне, а ваша дитина хоче, щоб ви їли інше. Гормональні зміни під час вагітності іноді в

Чи можна вагітним їсти сосиски та ковбаси?

Вагітність та пологи | 17:00, 27.05.2022

Коли ви вагітні, може здатися, ніби ваш мозок хоче, щоб ви їли одне, а ваша дитина хоче, щоб ви їли інше. Гормональні зміни під час вагітності іноді викликають сильну тягу до певної їжі. Якщо образи ковбаси чи сосисок переслідують ваші мрії, ви будет

За словами дослідників, якщо під час вагітності мати страждає ожирінням, то це може вплинути на подальший розвиток дитини. Група епідеміологів, дієтол

Зайва вага під час вагітності впливає на IQ синів

Я вагітна | 12:00, 27.05.2022

За словами дослідників, якщо під час вагітності мати страждає ожирінням, то це може вплинути на подальший розвиток дитини. Група епідеміологів, дієтологів і дослідників в області гігієни навколишнього середовища при Школі громадського здоров’я імені

Англійські дослідники встановили, що експозиція плоду по стресах матері здатна викликати порушення у його мозкових структурах, які негативно позначают

Стрес під час вагітності впливає на мозок плоду

Я вагітна | 07:00, 27.05.2022

Англійські дослідники встановили, що експозиція плоду по стресах матері здатна викликати порушення у його мозкових структурах, які негативно позначаються на здатності дитини до навчання і можуть стати причиною неврологічних проблем.

Епідуральна анестезія забезпечує відмінне полегшення болю для жінок під час пологів. Такий тип також є корисною формою анестезії при операціях на нога

Довгострокові побічні ефекти епідуральної анестезії

Вагітність та пологи | 00:30, 27.05.2022

Епідуральна анестезія забезпечує відмінне полегшення болю для жінок під час пологів. Такий тип також є корисною формою анестезії при операціях на ногах, тазі або черевній порожнині і може бути продовжена після операції для контролю післяопераційного

Якщо ви сподіваєтеся завагітніти дівчинкою, можливо, вам доведеться потрудитися, щоб досягти своєї мети. Протягом багатьох років було запропоновано кі

Чи існує спеціальна дієта для зачаття дівчинки?

Вагітність та пологи | 23:00, 26.05.2022

Якщо ви сподіваєтеся завагітніти дівчинкою, можливо, вам доведеться потрудитися, щоб досягти своєї мети. Протягом багатьох років було запропоновано кілька різних методів вибору статі вашої дитини, але єдиний спосіб точно народити дівчинку — пройти ек

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: