Міфи про викидень, які нам давно пора забути

Adoption
Date
  • 1022 Переглядів
Тема викидня досі є чимось забороненим і навіть ганебним. Через це навколо неї утворюється багато шкідливих міфів, які негативно впливають на психологічний стан майбутніх матерів і породжують безліч страхів і тривог.

8536_shutterstock_403907830.jpg (30.66 Kb)


Викидень - це завжди трагедія і завжди горе. Більшість жінок воліє переживати його на самоті (або разом із партнером) — багато в чому тому, що вони бояться суспільної реакції, а ще тому, що абсолютно незрозуміло, як на цю тему говорити.

І тут нерідко заважають міфи та хибні установки в головах людей, які сформувалися через брак інформації. Ми розібрали для вас кілька популярних міфів про викидні в надії на те, що це стане першим кроком на шляху до відкритого та чесного діалогу про інший, не найпопулярніший бік материнства.

Жінка сама винна у викидні
Багато жінок, які зіткнулися з втратою дитини, звинувачують у цьому себе (що робити не варто). Викидні часто відбуваються через генетичні відхилення плода, які роблять його нежиттєздатним. Генетична помилка, на виникнення якої ви ніяк не можете вплинути, не має жодного відношення до поведінки, звичок та способу життя матері — так просто буває, а тому немає сенсу шукати винних.

Декілька викиднів поспіль означають безпліддя
Іноді за одним викиднем може слідувати другий. У поодиноких випадках вагітність закінчується викиднем три і більше разів. Але це не означає, що ви безнадійні. Наприклад, за викиднем може стояти проблема зі здоров'ям, наприклад, новоутворення матки, патології щитовидної залози або проблеми зі згортанням крові. Як правило, після вирішення цих медичних проблем вирішується і проблема з викиднями. За даними останніх досліджень, від систематичних викиднів зараз страждають близько одного відсотка жінок.

Викидень може статися через сильний стрес або фізичне перенапруження
Багато хто думає, що викидень може статися, якщо піднімати вяжкості на ранніх термінах вагітності. Або надто активно займатися спортом. Або багато нервувати. Проте вчені стверджують, що це не так — додатковий стрес може вплинути на розвиток плода та перебіг вагітності, але не може призвести до викидня.

Викидень можна запобігти
На жаль, ми можемо контролювати далеко не всі процеси, що відбуваються в нашому організмі, і розвиток вагітності – один із них. Незважаючи на те, що гінекологи нерідко дають рекомендації щодо збереження «проблемної» вагітності на ранніх термінах (вони, у тому числі, включають відмову від фізичних навантажень), проте природа невблаганна: якщо викидень має статися, він станеться, навіть якщо ви уважно слідуєте всім медичним рекомендаціям.

Кровотеча призводить до викидня
Виділення, що мажуться, або кровотечі нерідко трапляються під час вагітності і не завжди обов'язково свідчать про ризик викидня. 40 відсотків вагітних жінок стикаються з кровотечами на ранніх термінах, причому це відбувається навіть із тими, чия вагітність вважається абсолютно «безпроблемною».

Викидень слід тримати в секреті
Звичайно, всі по-різному реагують на стрес, проте нерідко можливість поділитися своїми проблемами із сім'єю та друзями допомагає нам швидше та легше пережити потрясіння.

Жінки, які пройшли через досвід втрати вагітності, повинні мати можливість відкрито говорити про свій біль, страх і переживання, щоб отримувати необхідну їм підтримку та сили рухатися далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, нерідко, викидня, викидень, багато, Викидень, завжди, викидні, ранніх


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: