Вчені: У молодих мам частіше народжуються діти з СДУГ

Adoption
Date
  • 641 Переглядів
Згідно з новим дослідженням Університету Південної Австралії, у молодих матерів більше шансів народити дитину з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ).

8536_pro-prilit-leleki-neobkhidni-analizi-ta-vidviduvan20190712_8676.png (372.45 Kb)

Дослідники вивчали генетичний зв’язок між жіночими репродуктивними властивостями та ключовими психіатричними розладами, виявивши, що генетичний ризик СДУГ у дітей був тісно пов’язаний з раннім віком матері при перших пологах, особливо для жінок молодше 20 років.

В Австралії СДУГ вражає кожного 20-го чоловіка. СДУГ — це складний розлад нейророзвитку, який впливає на здатність людини проявляти самоконтроль відповідно до віку. Людям, які характеризуються стійкими моделями неуважної, імпульсивної та іноді гіперактивної поведінки, важко зосередитися та регулювати свої емоції.

Використовуючи генетичні дані 220 685 жінок через Біобанк Великобританії, дослідження вивчило генетичні кореляції між п’ятьма жіночими репродуктивними ознаками (вік перших пологів, вік першого статевого акту, вік першої менструації, вік менопаузи та кількість живонароджених). і шість поширених психічних розладів (СДУГ, аутизм, розлади харчування, депресія, біполярний розлад і шизофренія).

Дослідник UniSA, доцент Хонг Лі каже, що результати можуть допомогти покращити репродуктивне здоров’я жінок і забезпечити кращі результати для їхніх дітей.

«Молодим мамам може бути важко, особливо коли вони пристосовуються до того, щоб стати батьками, поки вони самі ще маленькі», — каже доцент Лі.

«Розуміючи зв’язок між тим, як стати матір’ю в молодому віці та мати дитину з СДУГ, ми можемо краще навчати та підтримувати сім’ї раніше. Цей підхід є подвійним. По-перше, ми можемо поінформувати молодих жінок про високий генетичний ризик народження дитини з СДУГ, якщо вони народять дитину в молодому віці. Це може застерегти їх від народження дитини в незрілому віці, що покращує не тільки їхнє репродуктивне здоров’я, але й материнське середовище для їхньої дитини. По-друге, ми можемо навчити молодих матерів особливостям СДУГ, таким як імпульсивність і неуважність, що може допомогти матерям краще розпізнати стан своєї дитини та швидше звернутися за лікуванням. СДУГ піддається лікуванню, але рання діагностика та втручання є ключовими для успішного результату».

Доцент Лі каже, що хоча результати значні, є деякі приховані складності.

«Важливо розуміти, що хоча існує чіткий генетичний зв’язок між СДУГ і молодими матерями, це не обов’язково причинно-наслідковий зв’язок. СДУГ є дуже спадковим розладом, що означає, що молода мати також може мати гени, що впливають на ризик СДУГ, який потім успадковується її дитиною. Знання про наявність у жінки генетичної схильності до СДУГ можна записати в її сімейну історію хвороби, а потім використовувати для моніторингу її здоров’я та здоров’я її нащадків. Таким чином ми можемо переконатися, що і мати, і дитина отримають підтримку та допомогу».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, генетичний, зв’язок, здоров’я, молодих, дитини, можемо, дитину, результати, народження, молода мама. народжуються, частіше, СДУГ


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: