Як фаст-фуд може ускладнити вагітність

Adoption
Date
  • 217 Переглядів
Нове дослідження, проведене в Австралії, показало, що їжа, яку їдять жінки, може бути пов’язана з ризиком безпліддя.

02_fasfott_1.jpg (56.72 Kb)

Дослідники виявили, що регулярне вживання їжі швидкого приготування пов’язане з подвійним збільшенням ризику безпліддя у жінок дітородного віку. Більше того, недостатнє споживання фруктів було пов’язане з 50-відсотковим збільшенням ризику безпліддя, а вживання фруктів кілька разів на день, здавалося, скоротило час, необхідний для зачаття.

Доктор Радж Матур, секретар Британського товариства народжуваності сказав, що нове дослідження корисне «для клініцистів і жінок, які хочуть почати намагатися завагітніти».

Дослідження включало майже 5600 жінок віком від 18 до 43 років з Австралії, Нової Зеландії, Великобританії та Ірландії, усі вони були на ранніх стадіях своєї першої вагітності. Акушерки, які доглядали за цими жінками, отримали вказівки опитати їх про їхню дієту за місяць до зачаття та записати, скільки часу знадобилося жінкам, щоб завагітніти, коли вони почали спроби.

Відповідно до дослідження, пари вважаються безплідними, якщо вони не можуть завагітніти протягом року після спроб. Отже, хоча всі жінки, які брали участь у дослідженні, були вагітними, 8 відсотків із них потрапили до категорії безплідних, оскільки їм знадобилося більше року, щоб завагітніти.

«Основний висновок полягає в тому, що ризик безпліддя, тобто якщо для завагітніння потрібно більше 12 місяців, зріс з 8 відсотків для всіх жінок у групі до 12 відсотків для жінок, які споживають найменше фруктів», — сказала авторка дослідження, Клер Робертс, старший науковий співробітник Дослідницького інституту Робінсона при Університеті Аделаїди в Австралії.

«Було також збільшення ризику безпліддя з 8 до 16 відсотків у жінок, які їли чотири або більше порцій фаст-фуду щотижня», — сказала Робертс.

Споживання їжі також було пов’язане з часом, який знадобився жінкам, щоб завагітніти. Жінки, які їли фрукти три або більше разів на день, наприклад, завагітніли на пів місяця раніше, ніж жінки, які їли фрукти лише кілька разів на місяць. Подібним чином жінки, які їли фаст-фуд, такий як гамбургери, піца, смажена курка та чіпси чотири або більше разів на тиждень, завагітніли в середньому через місяць після жінок, які ніколи не їли фаст-фуду.

Вживання інших продуктів, включаючи зелені листові овочі та рибу, не було пов’язане з ризиком безпліддя або часом, який знадобився жінкам, щоб завагітніти. Проте дослідники були здивовані тим, що ця здорова їжа не мала ефекту.

У дослідженні були враховані такі фактори, як вік, куріння матері, споживання алкоголю та індекс маси тіла, щоб переконатися, що дані відображають лише вплив дієти на безпліддя та час, необхідний для зачаття.

Хоча дослідження не розглядало, чому ці продукти були пов’язані з шансами жінки завагітніти, Робертс сказала, що попередні дослідження показали, що жирні кислоти з кровотоку жінки можуть впливати на якість її яйцеклітин.

«Їжа, яку ви їсте, може потрапити у ваші яйцеклітини, і це може вплинути на те, чи можуть ваші яйцеклітини бути заплідненими чи ні», — сказала Робертс. «Дієти швидкого харчування також містять багато жиру, цукру та солі, що може змінити метаболізм».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: фаст-фуд, ускладнити, вагітність, багато жиру, цукор, сіль, піца, чіпси, гамбургер, ризики, безпліддя, результати, мама, спроби завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: