Як фаст-фуд може ускладнити вагітність

Adoption
Date
  • 455 Переглядів
Нове дослідження, проведене в Австралії, показало, що їжа, яку їдять жінки, може бути пов’язана з ризиком безпліддя.

02_fasfott_1.jpg (56.72 Kb)


Дослідники виявили, що регулярне вживання їжі швидкого приготування пов’язане з подвійним збільшенням ризику безпліддя у жінок дітородного віку. Більше того, недостатнє споживання фруктів було пов’язане з 50-відсотковим збільшенням ризику безпліддя, а вживання фруктів кілька разів на день, здавалося, скоротило час, необхідний для зачаття.

Доктор Радж Матур, секретар Британського товариства народжуваності сказав, що нове дослідження корисне «для клініцистів і жінок, які хочуть почати намагатися завагітніти».

Дослідження включало майже 5600 жінок віком від 18 до 43 років з Австралії, Нової Зеландії, Великобританії та Ірландії, усі вони були на ранніх стадіях своєї першої вагітності. Акушерки, які доглядали за цими жінками, отримали вказівки опитати їх про їхню дієту за місяць до зачаття та записати, скільки часу знадобилося жінкам, щоб завагітніти, коли вони почали спроби.

Відповідно до дослідження, пари вважаються безплідними, якщо вони не можуть завагітніти протягом року після спроб. Отже, хоча всі жінки, які брали участь у дослідженні, були вагітними, 8 відсотків із них потрапили до категорії безплідних, оскільки їм знадобилося більше року, щоб завагітніти.

«Основний висновок полягає в тому, що ризик безпліддя, тобто якщо для завагітніння потрібно більше 12 місяців, зріс з 8 відсотків для всіх жінок у групі до 12 відсотків для жінок, які споживають найменше фруктів», — сказала авторка дослідження, Клер Робертс, старший науковий співробітник Дослідницького інституту Робінсона при Університеті Аделаїди в Австралії.

«Було також збільшення ризику безпліддя з 8 до 16 відсотків у жінок, які їли чотири або більше порцій фаст-фуду щотижня», — сказала Робертс.

Споживання їжі також було пов’язане з часом, який знадобився жінкам, щоб завагітніти. Жінки, які їли фрукти три або більше разів на день, наприклад, завагітніли на пів місяця раніше, ніж жінки, які їли фрукти лише кілька разів на місяць. Подібним чином жінки, які їли фаст-фуд, такий як гамбургери, піца, смажена курка та чіпси чотири або більше разів на тиждень, завагітніли в середньому через місяць після жінок, які ніколи не їли фаст-фуду.

Вживання інших продуктів, включаючи зелені листові овочі та рибу, не було пов’язане з ризиком безпліддя або часом, який знадобився жінкам, щоб завагітніти. Проте дослідники були здивовані тим, що ця здорова їжа не мала ефекту.

У дослідженні були враховані такі фактори, як вік, куріння матері, споживання алкоголю та індекс маси тіла, щоб переконатися, що дані відображають лише вплив дієти на безпліддя та час, необхідний для зачаття.

Хоча дослідження не розглядало, чому ці продукти були пов’язані з шансами жінки завагітніти, Робертс сказала, що попередні дослідження показали, що жирні кислоти з кровотоку жінки можуть впливати на якість її яйцеклітин.

«Їжа, яку ви їсте, може потрапити у ваші яйцеклітини, і це може вплинути на те, чи можуть ваші яйцеклітини бути заплідненими чи ні», — сказала Робертс. «Дієти швидкого харчування також містять багато жиру, цукру та солі, що може змінити метаболізм».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: фаст-фуд, ускладнити, вагітність, багато жиру, цукор, сіль, піца, чіпси, гамбургер, ризики, безпліддя, результати, мама, спроби завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: