11 речей, які роблять дитину невдахою

Adoption
Date
  • 1548 Переглядів
Як поводитися батькам, щоб у дитини не з'явилися комплекси, невпевненість в собі і клеймо невдахи на все життя? Інакше кажучи, як зрозуміти, де батьки найчастіше помиляються в спілкуванні зі своїми дітьми?
8470_image_1984.jpg (31.03 Kb)


Ось 11 психологічних обмежень, до яких потрібно прислухатися. Отже, батькам не варто:

1. Погрожувати, що дитину віддадуть в дитячий будинок, тітці/дядькові, міліціонеру - це порушує базову потребу дитини в безпеці. У її свідомості мама і тато (сім'я) - це гаранти цієї безпеки.

2. Лякати бабою Ягою, чортом - це призводить до тяжких фобій темряви і самотності у дорослих людей. Дорослі тьоті й дяді дуже страждають від цих фобій родом з дитинства. Перш, ніж говорити щось подібне своїй дитині, подумайте, чи хочете ви їй зіпсувати все життя?

3. Погрожувати малюку, що поміняєте його на іншого, гарного. Або порівнювати з іншими дітьми. Це занижує самооцінку і псує ваші стосунки. Дитина буде легко йти до того, хто назве її хорошою.

4. Лякати лікарем або уколом. Потім ми самі від цього страждаємо, намагаючись затягнути дитину в кабінет лікаря.

5. Обіцяти "не любити" - це руйнування світу і стабільності маленької людини, знову таки базової потреби в безпеці.

6. Позбавляти смачного за непослух - це порушення харчової поведінки в майбутньому (дитина починає сама себе "заохочувати" їжею).

7. Віднімати в покарання вже подаровані раніше подарунки, або відмовлятися від обіцянки подарувати щось - це закладання віри, що слово можна як дати, так і забрати. Не просіть потім дитину давати вам обіцянки.

8. Висміювати дитячі малюнки або поробки. Цим ви відбиваєте бажання щось робити самій. Можна в будь-якій роботі знайти привід похвалити, а вже потім коректно звернути увагу на те, що можна виправити, і допомогти це зробити.

9. Викидати подаровані вам дитячі малюнки. Якщо вам вже дуже потрібно щось із цього викинути, то не дозволяйте дитині це бачити. Це травма на довгі роки.

10. Перекладати відповідальність за вчинки інших, наприклад, "будеш погано себе вести - тато від нас піде". Це формує почуття провини, часом на все життя.

11. Пророкувати невдачу, "нічого з тебе путнього не вийде". Ця фраза буде виринати у підсвідомості людини все життя, часом в дуже несподівані моменти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, невдаха, причини, батьки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Якщо ви стали помічати, що ваш малюк з кожен днем стає все більш упертішим, нервує і кричить

"Я сам": Криза 3 років і що про неї треба знати

Виховання | 08:00, 21.02.2021

Якщо ви стали помічати, що ваш малюк з кожен днем стає все більш упертішим, нервує і кричить "я сам", значить у нього криза 3 років. Що про неї потрібно знати батькам?

Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку пот

Психологи розповіли, як уникати конфліктів з дитиною

Психологія | 07:00, 20.02.2021

Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку потрібно викорінювати. Тому ми наводимо поради психологів, які знають, як уникнути конфліктних ситуацій

Хлопчикам корисно грати у відеоігри

Дитина | 17:00, 19.02.2021

Хлопчики, які регулярно грають у відеоігри у віці 11 років, рідше мають симптоми депресії через три роки.

Часто батьки помилково вважають, що хлопчика і дівчинку потрібно виховувати однаково - за одним шаблоном. Проте це неправильно. І якщо ти росла у колі

Чим виховання хлопчиків відрізняється від виховання дівчаток?

Дитина | 08:00, 12.02.2021

Часто батьки помилково вважають, що хлопчика і дівчинку потрібно виховувати однаково - за одним шаблоном. Проте це неправильно. І якщо ти росла у колі дівчаток, то виховувати сина буде складніше, бо поки зрозумієш, наскільки це інша "стихія", може пр

Перші запитання про те, звідки беруться діти, з'являється у дітей в віці 3-5 років. Тоді відповіді батьків повинні бути дуже делікатними і поверховими

Звідки беруться діти: Як говорити з дітьми про сексуальне виховання?

Дитина | 07:00, 12.02.2021

Перші запитання про те, звідки беруться діти, з'являється у дітей в віці 3-5 років. Тоді відповіді батьків повинні бути дуже делікатними і поверховими. Проте не варто "відбиватися" фразами: знайшли в капусті, лелека приніс, варто розповідати правду д

Діти - доволі ніжні створіння, потрібно уважно спостерігати за їх поведінкою, щоб не пропустити тривожні

Як побороти дитячу тривожність?

Дитина | 10:00, 09.02.2021

Діти - доволі ніжні створіння, потрібно уважно спостерігати за їх поведінкою, щоб не пропустити тривожні "дзвіночки", такі як тривожність, невпевненість в собі. Якщо вони є, як з ними боротися? Про це говоримо далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: