Неправильна вимова літери "р" шкодить головному мозку дитини!

Adoption
Date
  • 8141 Переглядів
Дуже часто у батьків занепокоєння виникає тоді, коли їхня дитина малюк не може чітко вимовляти деякі літери. Найпопулярніша складність виявляється з літерою «р». Її діткам вимовляти найважче. Якщо своєчасно не відкоригувати вимову, то така неможливість вимовляти літеру "р" може зберегтися до зрілого віку.


За статистикою, вимова букви "р" підкоряється дітям останньою. Найкращий вік для її глибокого засвоєння - це 5-6 років. Спеціалізоване лікування і своєрідні тренування до цього віку не потрібні.

Допомога логопеда і самостійні заняття

У випадку, якщо самостійні спроби навчити дитину говорити букву "р", не досягають потрібного ефекту, то варто відвідати консультацію логопеда. По-перше, фахівець виявить причину, через яку звук не виходить вимовити. Адже дітки вимовляють букву «р» всілякими методами. Одні замінюють її іншими звуками, наприклад, на «л». Інші проковтують її на закінченнях, або говорять лише в певних словах, часто в середині слова. Зустрічаються випадки вимови букви р за допомогою гортані. Цей останній спосіб - одна з основних ознак для занепокоєння. Причина помилкового вимови може полягати в слабо розвиненому диханні або артикуляционному апараті. Логопед встановить всі особливості та проблеми вимови, допоможе вибрати індивідуальні вправи і навчити дитину говорити букву р.

Основна мета такої консультації - виявити важкі відхилення на початковій стадії. Через помилкову вимоги літери «р» іноді формується така патологія, як дизартрія, при якій може нашкодити головному мозку. Ці порушення вкрай важливо визначити на початкових етапах.

Якщо у дитини нема ніяких патологій, то можна використати такі вправи для правильної вимови літери "р":

- вимитий великий пальчик руки малюк укладає під язик, а після починає пересувати ним вправо-вліво. Щоб дитині було цікаво, можна провести аналогію такої дії з «заведенням моторчика»;

- пограйте з малюком у «чисті зубки». Спочатку необхідно розтягнути губи в довільній усмішці, і імітувати «чистку» кінчиком язика задньої поверхні верхніх зубів. Необхідно не ворушити в процесі вправи нижньою щелепою.

- інша вправа - це цокати язичком, імітуючи звуки копит конячки.

Подібні вправи натренують м'язи артикуляційного блоку і допоможуть у подальшому навчити дитину говорити букву "р" самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

З метою навчиться правильним чином ставити язичок, необхідно тренуватися на інших звуках. Прекрасно для цього підходять тривалі «д» та «з». Їх слід систематично вимовляти, висунувши губи.

Можна завчити або прочитати парочку скоромовок. Освоївши вимова недоступною літери «р», дітки часто і з радістю готові продемонструвати свій навик. Нехай малюк закріплює майстерність, повторюючи такі, всім відомі, скоромовки або можна скласти скоромовки самостійно.

«Ревіння» - дивлячись на зображення з тигром, треба ричати разом з дитиною.Змагайтеся з нею, це підсилить ефект її бажання з навчитися вимовляти "р"- спробуйте дотягнутися кінчиком язика до кінчика носа, а після доторкнутися їм підборіддя.

Головне - приділити в цій ситуації дитині багато уваги, не відволікатися на свої справи, адже від цього залежить її майбутнє.

За матеріалами "Твой малыш".

Читайте також про виховання дівчинки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, розвиток


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Як побороти негативні прізвиська?

Що робити, якщо дитину обзивають у колективі

Виховання | 19:50, 15.07.2019

Як побороти негативні прізвиська?

І не допустити його появи?

Як перебороти дитячий страх перед собакою

Виховання | 14:40, 14.07.2019

І не допустити його появи?

Батьки можуть вчасно зреагувати та виправити комплекси!

Проста вправа для підняття дитячої самооцінки

Виховання | 16:20, 11.07.2019

Батьки можуть вчасно зреагувати та виправити комплекси!

Іноді неправда може піти на користь

Коли можна збрехати дитині: 5 ситуацій

Виховання | 11:45, 11.07.2019

Іноді неправда може піти на користь

Не варто сварити малюка за

П'ять переваг уявного друга вашої дитини

Виховання | 07:35, 11.07.2019

Не варто сварити малюка за "невидимого друга"

Цікаві і веселі ідеї для батьків та дітей

Встигнути все: що зробити з малюком до 5 років

Виховання | 13:45, 10.07.2019

Цікаві і веселі ідеї для батьків та дітей

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: