Як позбутися дитячих страхів

Adoption
Date
  • 1788 Переглядів
Причиною дитячого страху може бути страшна розповідь, фільм жахів, переглянутий перед сном, або навіть випадково побачений кадр з нього. І тоді яскрава дитяча фантазія вже малює страхіття, які оживають в уяві малюка, надовго позбавляючи спокою як його, так і його рідних. Умовляння і заспокоювання зазвичай мало допомагають. Діти можуть погодитися, що зараз, коли ви з ними, чудовиськ немає, але, як тільки ви підете, вимкнувши світло, вони відразу з'являться.

5303_img_f8658dd81d79e86a8ca5ec0ffa6b.jpg (101.23 Kb)

Ніколи не залишайте малюка, якщо він просить вас побути з ним перед тим, як засне. Деякі батьки, залишаючи дитину сам на сам в темній кімнаті, думають, що таким чином виховують у неї самостійність, мужність, допомагають їй побороти свій страх. Але насправді психологічна травма, яка залишається після такого виховання, впливатиме на дитину протягом усього її життя, і невідомо ще, які ускладнення може спричинити в майбутньому в її психіці. Тому залишайте всі свої справи на потім і йдіть вкладати дитину спати: голубте її, розповідайте казочки, співайте пісеньки, аж поки вона не засне або не відпустить вас від себе — заспокоєна і впевнена у своїй безпеці.

У жодному разі не смійтеся над страхами малюка, навпаки — поспівчувайте йому і придбайте «захисника». Нехай це буде лев або ведмедик, будь-яка смілива і добра іграшка. Дитина з таким другом відчуватиме себе захищеною навіть у темній кімнаті, адже поряд сміливець, який завжди прийде їй на допомогу і порятує від страшних монстрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо дитині казки на ніч?

Придумайте казку, в якій головним персонажем буде добра, приємної зовнішності «бабуся Темрява». Вона приходить до діток, щоб навіяти їм солодкі сни.

Пройдіть разом з дитиною ввечері кімнатами неосвітленої квартири. При цьому тримайте малюка за руку, заспокоюючи його. Покажіть, що страшний монстр — це насправді тінь від крісла чи торшера.

Встановіть нічний світильник так, щоб дитина могла ввімкнути або вимкнути його за своїм бажанням.

Коли ваша дитина прокинулася серед ночі і кричить від страху, потрібно насамперед приголубити її і заспокоїти. Можна попрохати маля розповісти, що йому наснилося. Виговорившись, дитина часто звільняється від страху і почувається ліпше. Рідним потрібно побути з нею, доки вона засне.

Вранці не будіть дитину різко. Тихий, лагідний дотик маминої руки, ніжний поцілунок, тепле слово — принесуть дитині спокійне пробудження, хороший настрій, залишивши позаду всі нічні жахи і проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: страх, страхи, дитина, сон, жахіття, істерики, сльози


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Професорка Інго Фробезе розповідає, що має бути на тарілці для збалансованого сніданку, і чому вуглеводи грають дуже важливу роль.

Професорка розповіла, як виглядає ідеальний сніданок

Мама | 09:00, 19.04.2021

Професорка Інго Фробезе розповідає, що має бути на тарілці для збалансованого сніданку, і чому вуглеводи грають дуже важливу роль.

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Якщо дитину цікавлять тільки гаджети: поради батькам

Дитина | 08:00, 19.04.2021

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наг

Захисти дитину від поганого контенту в ТікТок

Сімейні справи | 07:00, 19.04.2021

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наглядом батьків.

У чому переваги грудного вигодовування для дитини - читайте у матеріалі

Основні переваги грудного вигодовування

Вагітність та пологи | 17:00, 18.04.2021

У чому переваги грудного вигодовування для дитини - читайте у матеріалі

Коли в родині з'являється дитина, жінки з великим досвідом у вихованні дітей і бабусі починають закидати молоду маму порадами. Багато з яких виявляють

Три марні поради, які дають мамам немовлят

Мама | 14:00, 18.04.2021

Коли в родині з'являється дитина, жінки з великим досвідом у вихованні дітей і бабусі починають закидати молоду маму порадами. Багато з яких виявляються повністю марними і такими, що втратили актуальність.

Університет Нью-Йорка довів: люди, котрі нехтували гігієною порожнини рота, в більшій мірі ризикують постраждати від недоумства, включаючи хворобу Аль

Доглядати за ротовою порожниною потрібно змалку

Мама | 12:30, 18.04.2021

Університет Нью-Йорка довів: люди, котрі нехтували гігієною порожнини рота, в більшій мірі ризикують постраждати від недоумства, включаючи хворобу Альцгеймера.

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються ра

Розлучення може призвести до розвитку небезпечної хвороби у дітей

Сімейні справи | 12:00, 18.04.2021

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються разом. Вчені з Лондонської школи економіки і політичних наук проаналізували дані о 7, 5 тисяч дітей, щ

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: