Правша чи шульга? Як визначити "головну" руку малюка

Adoption
Date
  • 294 Переглядів
Цікавість батьків не має меж

3302_234.jpg (28.18 Kb)


За великим рахунком діти до двох років амбідекстри, тобто вміють однаково вправно користуватися обома руками. Батькам важливо не заважати крихітці вчити пізнавати світ двома руками. Фахівці відзначають, що деякі батьки підсвідомо не дають дитині шансів бути шульгою (є він таким чи ні) мало не з грудничкового віку.

Основне, що повинні розуміти тата і мами - ліворукість є одним з варіантів нормального розвитку і залежить від вроджених особливостей. Це ні в якому разі не відхилення. Мозок складається з двох півкуль, до кожного з яких йдуть нервові шляхи від органів почуттів. При цьому права відповідає за ліву половину тіла, ліва - за праву.

Серед дітей зустрічаються ті, хто більше користується лівою півкулею. У таких рано виявляються здібності до математики, структурування. Не менш рідкісні дітлахи, які більше користуються правою півкулею. Вони фантазери і вигадники, вражають оточуючих творчими талантами. Проте не можна сказати, що ліворукі стануть художниками або артистами, а праворукі - інженерами і конструкторами. Тому що в більшості випадків картина змазана. Малюки користуються і тими і іншими здібностями.

Проведіть тест зі своєю дитиною. Попросіть: поплескати в долоні; погладити пухнасту іграшку або домашню тваринку; відкрутити ковпачок на пляшці з водою; показати "сороку-ворону" (водити пальцем однієї руки по долоні іншої). У більшості випадків головну роль виконуватиме головна рука. Хоча може бути і так, що половину дій дитина виконує однією рукою, інші - іншою. Значить, малюк ще остаточно не визначився. Для того щоб прояснити картину, можна доповнити тест слуховим і візуальним рядом.

Візьміть аркуш паперу і виконайте в ньому отвір. Нехай малюк подивиться через нього на вас. Яке око ви побачили? Тепер дайте крихітці послухати, як цокає годинник. Нехай відстань до обох вух буде однаковою. Яким же він все-таки прислухається? У разі явного переважання певного боку тіла можна виявити і провідну руку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Як під час розвитку в уробі мами, так і після пологів

Дитина - пасивний курець: чим шкідливе вдихання диму

Дитина | 11:00, 22.01.2020

Як під час розвитку в уробі мами, так і після пологів

Що потрібно вашому малюку?

Як вибрати і купити одяг для дитини: 6 правил

Дитина | 20:00, 21.01.2020

Що потрібно вашому малюку?

Про що свідчить ця проблема?

Як позбутися дитячого себорейного дерматиту

Дитина | 16:00, 19.01.2020

Про що свідчить ця проблема?


Які повинні бути дії батьків?

Як правильно загартовувати організм малюка

Дитина | 17:00, 18.01.2020

Які повинні бути дії батьків?

І коли варто починати переживати?

У дитини косять очі: коли потрібно йти до офтальмолога

Дитина | 10:00, 18.01.2020

І коли варто починати переживати?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: