Комплекси, які з'являються у дітей через заборони батьків

Adoption
Date
  • 168 Переглядів
Не рідко батьки вибудовують межі, які насправді шкодять малюку. Такі заборони можуть призвести до розвитку комплексів та навіть загрозі безпеки.

1535_3.jpg (35.63 Kb)


► Секрети від батьків
Якщо дитина матиме секрети від батьків, то це зовсім ніяк не вплине на рівень довіри до дорослих. Не варто тиснути на маля, якщо його щось турбує. Замість цього краще запитати: "Я бачу, що ти сумуєш. Що сталося?". Якщо одразу дитина не захоче розповідати, дайте їй на це час й вона обов'язково все пояснить.

► Говорити дорослим "ні"
Дитина повинна мати особисту думку та можливість приймати рішення. Змушувати дитину постійно погоджуватися з усім – неправильно. "Зручна" дитина — це та, яка не вчиться бути самостійною. Ця заборона ще й може загрожувати безпеці. Саме тому говорити "ні" це важлива річ.

► Мати уявного друга
Приблизно 40 % малюків мають уявних друзів. До цього не потрібно ставитися критично, а краще сприймати з гумором. Якщо у дитини відсутні проблеми зі спілкуванням з реальними приятелями, то потреба в уявному другові незабаром минеться.

► Псувати речі
Це погана звичка, проте батьки після відчитування дитини за зламану іграшку одразу ж купують нову на зміну. Навчіть відповідати за свої дії. Щось зіпсував? Накопичуй сам на нову річ.

► Скупитися
Більшість батьків змушують дитину ділитися власними іграшками, попри бажання самого маляти. Бути трохи жадібним — нормально. Не мати бажання віддавати улюблену річ — нормально. Навчіть правильно відмовляти: "Пробач, зараз я хочу погратися цією іграшкою". Або навчіть взаємного обміну, де всі отримають бажане.

► Гніватися
Відчувати негативні емоції — цілком природно. Не забороняйте дитині виражати їх. Інша справа, навчити дитину володіти своїми почуттями, спрямовуючи їх у потрібне русло.

Не забороняйте те, завдяки чому формується особистість дитини. Кожна заборона містить у собі важливі навички. Важливо допомогти дитині їх розкрити та розвинути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, психологія, комплекси, заборона


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Чому небезпечно використовувати минулорічний сонцезахист

Косметологія | 12:30, 20.04.2021

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині

Навчіться говорити дитині "ні"

Сімейні справи | 12:00, 20.04.2021

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині "ні"?

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: