Чому діти найгірше поводяться з мамою: 3 причини

Adoption
Date
  • 1827 Переглядів
У садку ваше чадо називають «золотою дитиною», бабуся стверджує, що «малюк, поки не прийшли батьки, поводився чудово», тато легко знаходить спільну мову з сином ...

А варто мамі залишитися з дитиною, як емоції вирують, нерви натягуються, і сльози готові хлинути з очей. Мамині сльози. Чому так відбувається, що з мамою дитина поводиться найгірше, перетворюючись в ураган хаосу?

4412_diti_z_mamoyu_naig.jpg (41.72 Kb)

Хороша новина: ця ситуація не унікальна, а погану поведінка дитини - це не знак того, що мама погана. Перед вами 3 причини поганої поведінки з мамою:

1. Беззастережна мамина любов

Психологи знають: діти найгірше поводяться з тими, кого найбільше люблять і кому довіряють. Дитина поруч з людиною, до якої прив'язана і кому довіряє повністю, перестає себе контролювати і може розслабитися. Мама - «своя людина», тому дитині можна бути з нею собою. Або виплеснути саме на люблячу маму весь той вантаж емоцій від самоконтролю, який дитина накопичила за весь день спілкування в дитячому саду.

2. Канал енергії

Діти харчуються за рахунок маминих емоцій, якщо близькі до неї. Дітям потрібна емоція, з якою вони беруть енергію. Це як в магазині: ми ж йдемо за тістечком або за новою блузкою саме для того, щоб випробувати задоволення і зарядитися цим відчуттям. І дитина знаходить таку підзарядку - нею стає така людина, від якої енергію можна отримати сповна і ... будь-якими шляхами. Дитина хоче включити маму в потік енергії - пустувати, бігати, стрибати, а мамі здається, що дитина переводить її витівками.

3. Синдром «хамелеона»

Дитина нагадує хамелеона: вони залежать від дорослих, тому підлаштовуються під дорослих і навіть імітують рухи, слова, звички. Крім таких «повторень», діти імітують ще й відповідні емоції дорослих. І як виходить: дитина провела півдня з бабусею і налаштувався на її настрій - малюк знайшов потрібний тембр мови, інтонації, швидкість рухів, і тут ... з'являється мама.

А мама зовсім інша! І потрібно швидко перемикатися на маму, тому у дитини відбувається «збій систем», але це відбувається в підсвідомості дитини, зачіпає відчуття і емоції, тому і виходить дитя зі складно доступним характером - істериками, пустощами, провокаціями.

Хто винен і що робити?

Нікого не потрібно звинувачувати і мучити себе докорами. Перестаньте злитися і накручувати себе, дайте дитині час вийти з емоційного тупика при вигляді мами. Скажіть дитині: «Я знаю, що ти так поводишся, тому що скучив і втомився без мене».

І бажано, щоб ви швидко забрали дитину у бабусі або відправили додому няню - тобто, дали можливість дитині переключитися і не перенапружуватися поруч з двома «разнозарядними» людьми. Поступово коло спілкування у малюка розшириться, і він навчиться швидше перемикатися і поводитись з усіма досить однаково.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти і батьки, виховання дітей, сімейне виховання, дитина погано поводиться з мамою


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

На які речі звернути увагу при виборі няні для дитини?

Дитина | 08:00, 05.12.2021

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Дитина | 07:00, 05.12.2021

"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким.

Лайфхаки для зимового взуття, щоб не ковзати та не падати

Консультації | 00:30, 05.12.2021

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким. Ми пропонуємо сам прості, але досить ефективні лайфхаки для зимового взуття, аби не падати та вбере

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довги

Чому діти штовхаються в утробі матері?

Дитина | 17:00, 04.12.2021

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довгих спостережень вони з'ясували, навіщо діти штовхають матку?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашо

Секрети щастя, які варто запозичити у дітей

Дитина | 10:00, 04.12.2021

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити с

Вальгусна деформація стопи у дітей

Дитина | 08:30, 04.12.2021

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити стан дискомфорту та болю у малюка?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: