Як допомогти дітям вимовляти звуки «С» і «К»?

Adoption
Date
  • 854 Переглядів
Абсолютно нормально, якщо мова маленького малюка буде дещо нерозбірливою. Тверді звуки «C» або «K» зазвичай важко дітям вимовити до 5-6 років. Практикуючи ці звуки та працюючи над орально-моторними труднощами, ви можете допомогти своїй дитині вимовляти звуки «С» і «К».

9516_artikulyatsionnaya-gimnastika.jpg (38.72 Kb)


Зміцнюйте м’язи рота та язика дитини, даючи їй пити через соломинку. Як тільки ваша дитина навчиться смоктати через соломинку з рідкою рідиною, спробуйте щось більш густе, наприклад, йогурт. За словами логопедів, більшість недоліків звуку «К» пов’язані з проблемами втягування язика або орально-моторної слабкості; смоктання через соломинку вирішує обидві ці проблеми.

Читайте книги зі звуками «С» і «К». Допоможіть дитині познайомитися з цими звуками, що моделює відповідну вимову.

Попросіть дитину лягти на спину і сказати слова з літерами «С» і «К». Така позиція зазвичай полегшує вимову, оскільки язик опускається до задньої частини рота.

Практикуйте з дитиною мінімальні пари слів. Мінімальні пари використовують пари слів, які відрізняються одним звуком; наприклад, «кит» і «кіт» — мінімальна пара. Це заняття допомагає вашій дитині усвідомити невеликі відмінності у вимові між словами. Зосередьтеся на мінімальних парах із цільовими звуками «С» і «К».

Нехай ваша дитина потренується полоскати горло водою. Як і лежачи на підлозі, цей метод допомагає поставити язик вашої дитини в правильне положення для вимовлення звуків «С» і «К».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, звуками, дитині, соломинку, вимову, орально, словами, допомагає, зазвичай, наприклад


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: