Психологи пояснюють, чому на сучасних дітей "не діють" покарання

Adoption
Date
  • 5747 Переглядів
Система стримувань та покарань – одна з найскладніших задач, з якими доводиться стикатись батькам. Як працює система виховання, заснована на винагородах та підкріпленнях, пояснила освітня психологиня, членкиня Американської психологічної асоціації, фахівчиня з психічного здоров'я Ані Леоніла Іоселіані.

7284_8.jpg (31.83 Kb)

Глобально заборони потрібні для безпеки дітей, каже психологиня.

"Якщо дитина хоче грати з ножем, ми їй це забороняємо. Але пояснюємо, чому ми забороняємо це: це небезпечно, ти можеш поранитися і тобі буде боляче", – пояснила вона.

Все дозволяти дітям також не потрібно. Заборони – це нормально, якщо ми їх використовуємо як один з елементів виховання, щоб виховати в дитині почуття безпеки. Щоб дитина знала, що якісь речі, які робити не потрібно, бо вони можуть завдати шкоди.

За словами Іоселіані, і винагорода, і покарання може бути двох видів: позитивним та негативним. Це не означає хороше чи погане.

У психології під позитивним маємо на увазі, що ми щось хороше додаємо, а за негативним – що ми щось хороше забираємо. Наприклад: я добре склала іспит в університеті. Моя мама, щоб позитивно підкріпити мене, мене або обійме, або похвалить, або дасть цукерку. Вона додасть якийсь приємний стимул, який я розціню, як винагороду. Негативне підкріплення – коли після поганої поведінки дитини батьки забирають щось приємне, щоб погана поведінка не повторювалася. Коли поведінка покращиться – дитина отримає приємне назад.

Найяскравіший приклад – ситуація з американських фільмів, коли тінейджери влаштовують вечірку вдома, а потім батьки виявляють хаос у будинку та лишають дитину без телефону.

Такий принцип працює значно краще, ніж ставити у кут чи карати будь-яким іншим способом. Покарання взагалі не працюють.

Бити дитину аморально. Та, на жаль, досі є батьки, які це роблять.

"Покарання не працює. Дитина буде настільки сфокусована на тому, щоб уникнути побиття, що буде певна: треба зробити так, щоб мама не побачила, що я роблю. Сама поведінка при цьому не зміниться. Дитина уникатиме покарання і ніколи не зрозуміє, що саме ця поведінка – погана. Коли ми караємо дітей, ми вчимо їх виключно одному: боятися нас", – наголосила Іосліані.

Психологиня рекомендує батькам фокусуватись на підкріпленні. Вона пояснила, що це не означає, що завжди потрібно давати дитині цукерки, купувати нову PlayStation та ін. Підкріплення – це означає приємні слова, обійми, прогулянку з мамою, похід у кіно, перегляд улюбленого серіалу разом. Підкріплення – не завжди матеріальне. "Дитині важливо, коли ми її хвалимо та обіймаємо. Це відмінне позитивне підкріплення", – зазначила фахівчиня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: покарання, як виховувати дитину, виховання, дитина не слухає


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкі

Чи можна дитині повзати по килиму і підлозі?

Дитина | 07:00, 30.01.2023

Нове дослідження показало, що для дитини дуже шкідливо повзати по підлозі й килиму, так як вона вдихає величезну кількість пилу. Причому кількість шкідливих частинок, що потрапляють у дитячий організм, у чотири рази перевищує кількість пилу, який вди

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Чи псується зір у дитини, якщо вона сидить за комп’ютером в окулярах?

Дитина | 05:00, 30.01.2023

Багато батьків вважають, що коли в дитини є окуляри, то час, проведений за комп’ютером, не стане проблемою для очей. та це не так.

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдром

Діти та молоді люди з синдромом Дауна в чотири рази частіше хворіють на діабет

Хвороби | 19:00, 29.01.2023

Відповідно до дослідження, проведеного Лондонським університетом королеви Мері та Королівським коледжем Лондона, у дітей і молодих дорослих із синдромом Дауна в чотири рази частіше діагностують діабет.

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щ

Яку іноземну мову найлегше вчити дитині?

Навчання | 12:00, 29.01.2023

Перший вибір того, яку іноземну мову вчити дитині, лежить у зоні відповідальності батьків. Педагоги пропонують звернути увагу на особливості дитини, щоб зрозуміти, вивчення якої мови буде даватися дитині легше і з більшим успіхом.

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропусти

Якщо дитина говорить погані слова

Дитина | 10:00, 29.01.2023

Маленькі діти впитують інформацію, як губки. Дуже часто серед цієї інформації попадаються не зовсім пристойні слова і вирази, які слід було б пропустити повз вуха. Але дитина саме їх і запам’ятовує краще всього, та й потім з великим задоволенням відт

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: