Вчені: Увага малюків до «матерінської» мови може бути використана для діагностики аутизму

Adoption
Date
  • 295 Переглядів
Згідно з новими дослідженнями, рівень уваги малюків до «матерінської» мови може бути використаний як біомаркер розладу аутистичного спектру (РАС). Щоб виміряти його, вчені розробили новий тест відстеження очей, який може точно ідентифікувати малюків з підтипом РАС.

6552_kogda-rebyonok-nachinaet-govorit_1_i.jpg (77.74 Kb)


У дослідженні, опублікованому 8 лютого 2023 року в JAMA Network Open, вчені Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили новий тест відстеження очей, щоб кількісно визначити рівень уваги малюків до мами. Використовуючи ці вимірювання, вчені змогли достовірно ідентифікувати підгрупу дітей ясельного віку з РАС, чий низький рівень уваги до мами також був пов’язаний зі слабкішими соціальними та мовними здібностями.

Дослідження показали, що материнська мова стимулює увагу дітей і навчання, допомагаючи їм розвивати мовні навички та емоційну реакцію. Якщо малюки з РАС не приділяють стільки уваги цьому стилю мовлення, це може вплинути на їхні соціальні навички пізніше в житті. Таким чином, тест відстеження очей може бути корисним для раннього скринінгу РАС, діагностики та прогнозу, а також допоможе клініцистам визначити, які методи лікування будуть найбільш корисними для дитини.

«Ми знаємо, що чим раніше ми можемо запровадити лікування, тим ефективнішим воно буде, але більшість дітей не отримують офіційного діагнозу приблизно до 3-4 років», — сказала авторка дослідження Карен Пірс, докторка філософії, професорка нейронаук у Каліфорнійському університеті. — «Існує реальна потреба в простих і ефективних діагностичних засобах, які можна було б використовувати для маленьких дітей, і відстеження очей — чудове місце для початку».

У дослідженні взяли участь 653 малюка віком від 1 до 2 років з діагнозом РАС або без нього. Під час експерименту кожній дитині було показано два відео на екрані: одне з жінкою, що розмовляє і одна нелюдська сцена (або жваве шосе, або фільм із абстрактними формами та цифрами з електронною музикою). Відео були доступні протягом однієї хвилини і малюки використовували очі, щоб контролювати, яке відео відтворюється в певний час.

Малюки без РАС виявляли незмінно високий інтерес до мами, витрачаючи приблизно 80 відсотків експерименту на перегляд цього відео. Але результати не були такими однорідними у дітей раннього віку з діагнозом РАС; їхні рівні фіксації охоплювали повний діапазон від 0 до 100 відсотків експериментального часу.

Підгрупу дітей ясельного віку, які зосереджені на матері менше 30 відсотків часу, можна було точно ідентифікувати як такі, що мають РАС лише за допомогою цього вимірювання. Ці діти також показали нижчі результати на наступних тестах на мовні та соціальні навички.

Малюки, які мали РАС, але все ж проводили більшу частину часу за мамою, демонстрували кращі соціальні та мовні здібності, підкреслюючи різноманітність у популяції РАС.

Автори відзначають, чи є менша увага до мами причиною зниженої комунікабельності цих дітей чи просто її симптомом, але в будь-якому випадку це дуже точний біомаркер для підтипу РАС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: увага, увага дитини, малюк, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, відстеження, навички, відсотки, соціальні навики, рівень, ідентифікувати, показали, РАС, аутизм, розлад аутистичного спектру


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: