Яким дітям простіше вчитися у школі: "домашнім" чи з дитсадку

Adoption
Date
  • 160 Переглядів
Чи варто віддавати малюка у садочок, якщо ви маєте можливість займатися з ним вдома?

4775_435.jpeg (29.83 Kb)

На благополучне навчання дитини в школі впливає ступінь сформованості різних сторін його особистості, який визначають через чотири критерії:

1. Інтелектуальна і психологічна готовність.
Це і система знань, якою володіє дитина, і здатність до концентрації уваги, вміння будувати логічні зв'язки, розвинена пам'ять, дрібна моторика і мова. За цим параметром «домашні» діти часто навіть випереджають своїх однолітків з дитячого садка, оскільки сьогодні більшість батьків зацікавлені в дитячому розвитку і починають відвідувати з дитиною різноманітні розвиваючі та творчі заняття, ходити на уроки з підготовки до школи ще задовго до вступу в перший клас.

2. Емоційна.
Це і мотивація дитини до навчання, і вміння зосередитися і управляти своїми емоціями, і сформованість і тренованість нервової системи, що дозволяє витримувати емоційні навантаження. Часто діти після дитячого саду виявляються більш емоційно підготовленими до школи. Протягом тривалого часу у них була можливість спостерігати за різноманітними реакціями безлічі дітей і чужих дорослих, виявляти свої емоції і відстежувати наслідки власних «зривів». Тому в школі їм легше вдається зосередитися або розслабитися серед загального шуму, криків, чиїхось сварок і образ, вони простіше і спокійніше ставляться до підвищеного тону вчителя або його міміки, можуть відреагувати накопичені за урок емоції активністю на перерві.

3. Соціальний.
Передбачає наявність у дитини потреби в спілкуванні, здатності навчатися і коригувати свою поведінку в колективі, самоконтроль і прийняття дисциплінарних правил. Тут також більше плюсів у малюка, який відвідував дитсадок, хоча ситуацію часто зрівнює не колектив, який оточує малюка три-чотири роки, а його здатність до комунікації.

4. Фізичний.
Відповідність зросту і ваги дитини віковим нормам, гармонійний фізичний розвиток, відсутність медичних протипоказань, міцний імунітет.

Звичайно, і батькам, і самим дітям набагато простіше, коли дитячі хвороби, наприклад, вітрянка, приходять ще до школи. І у дітей, які були в дитсадку, в цьому питанні є переваги, однак зараз можна вакцинувати дитину до школи і не переживати за пропуски уроків з цієї причини. Такж часті хвороби в дитячому садку зовсім не означають їх відсутність в школі. Вони лише дають батькам шанс задовго до школи поспостерігати, як хворіє їх малюк, які слабкі сторони в його здоров'я виявляються, і почати зміцнювати його імунітет, гартувати, виробляти індивідуальні способи лікування і профілактики, нарешті, спокійно ставитися до вірусних інфекцій.

Дитячий сад створює певні сприятливі умови, які полегшують адаптацію малюка в першому класі і в багатьох питаннях спрощують йому шкільне життя. Але не варто спокушатися, що одне відвідування дитячого садка дасть стовідсоткову гарантію успішного навчання дитини в школі. А ось доповнення дитсадківського виховання творчими та інтелектуальними заняттями , що розкривають здібності дитини, спільні з батьками поїздки, розширюють кругозір, промовляння і програвання складних або конфліктних ситуацій, що виникають в дитячому саду, допоможуть забезпечити дитині «базу», яка дозволить йому успішно вчитися в школі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дошкільнята


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Чи варто віддавати малюка у садочок, якщо ви маєте можливість займатися з ним вдома?

Яким дітям простіше вчитися у школі: "домашнім" чи з дитсадку

Дошкільнята | 11:40, 06.11.2019

Чи варто віддавати малюка у садочок, якщо ви маєте можливість займатися з ним вдома?

Поговоримо про виховання найменших

Як навчити малюка хорошої поведінки у людних місцях

Дошкільнята | 07:40, 23.09.2019

Поговоримо про виховання найменших

Чому малюки починають різко хворіти, коли йдуть до школи?

П'ять причин захворювань школярів

Дошкільнята | 07:35, 11.09.2019

Чому малюки починають різко хворіти, коли йдуть до школи?

І як підійти до цієї справи?

В якому віці можна вчити дитину чистити зуби

Дошкільнята | 18:45, 07.09.2019

І як підійти до цієї справи?

Почалося навчання, а малюк не хоче нічого робити?

Як мотивувати школяра до навчання: 7 порад

Дошкільнята | 07:40, 03.09.2019

Почалося навчання, а малюк не хоче нічого робити?

Виявляється, багато важить вік мами!

Від чого залежить успішність дитини в школі?

Дошкільнята | 17:55, 23.08.2019

Виявляється, багато важить вік мами!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: