Вчені кажуть, що західна дієта може збільшити ризик запалення кишечника та інфекції

Adoption
Date
  • 785 Переглядів
Відповідно до нового дослідження, дотримання західної дієти порушує імунну систему кишечника таким чином, що може збільшити ризик інфекцій і запальних захворювань кишечника.

7463_93361.jpg (58.68 Kb)


Дослідження на мишах і людях показало, що дієта з високим вмістом цукру та жиру спричиняє пошкодження клітин Панета, імунних клітин у кишечнику, які допомагають контролювати запалення. Коли клітини Панета не функціонують належним чином, імунна система кишечника надмірно схильна до запалення, піддаючи людей ризику запальних захворювань кишечника та підриваючи ефективний контроль над хвороботворними мікробами.

«Запальна хвороба кишечника історично була проблемою в основному в західних країнах, таких як США, але вона стає все більш поширеною в усьому світі, оскільки все більше і більше людей приймають західний спосіб життя», — сказав автор досліідження Та-Чіанг Лю, доктор медичних наук, доцент кафедри патології та імунології у Вашингтонському університеті. «Наше дослідження показало, що тривале споживання західної дієти з високим вмістом жиру та цукру порушує функцію імунних клітин у кишечнику таким чином, що може сприяти запальним захворюванням кишечника або підвищувати ризик кишкових інфекцій».

Порушення клітин Панета є ключовою ознакою запального захворювання кишечника. Наприклад, у людей із хворобою Крона, різновидом запального захворювання кишечника, що характеризується болем у животі, діареєю, анемією та втомою, часто клітини Панета перестають працювати.

Лю та старший автор Тадеус Стаппенбек, доктор медичних наук, голова відділу запалення та імунітету клініки Клівленда, вирішили знайти причину дисфункції клітин Панета у людей. Вони проаналізували базу даних, що містить демографічні та клінічні дані про 400 осіб, включаючи оцінку клітин Панета кожної людини. Дослідники виявили, що високий індекс маси тіла (ІМТ) був пов’язаний з клітинами Панета, які виглядали ненормальними та нездоровими під мікроскопом. Чим вищий ІМТ людини, тим гірше виглядають його або її клітини Панета. Асоціація проводиться для здорових дорослих і людей з хворобою Крона.

Щоб краще зрозуміти цей зв’язок, дослідники вивчили два види мишей, які генетично схильні до ожиріння. Такі миші хронічно переїдають, оскільки вони несуть мутації, які заважають їм відчувати ситість навіть при звичайному харчуванні. На подив дослідників, миші з ожирінням мали клітини Панета, які виглядали нормально.

У людей ожиріння часто є результатом дієти, багатої жирами та цукром. Тому вчені годували звичайних мишей дієтою, в якій 40% калорій надходило з жиру або цукру, подібно до типової західної дієти. Після двох місяців цього прийому їжі миші страждали ожирінням, і їхні клітини Панета виглядали явно ненормальними.

"Ожиріння не було проблемою як такою", - сказав Лю. «Здорове харчування не вплинуло на клітини Панета. Проблемою була дієта з високим вмістом жиру та цукру».

Клітини Панета повернулися до норми, коли мишей повернули на здорову мишачу дієту протягом чотирьох тижнів.

"Це був короткостроковий експеримент, всього вісім тижнів", - сказав Лю. «У людей ожиріння не виникає миттєво або навіть через вісім тижнів. Люди ведуть неоптимальний спосіб життя протягом 20-30 років, перш ніж страждають ожирінням. Цілком можливо, що якщо ви так довго дотримуєтеся західної дієти, ви переходите через точку неповернення і ваші клітини Панета не відновлюються, навіть якщо ви зміните свою дієту. Нам потрібно провести додаткові дослідження, перш ніж ми зможемо сказати, чи є цей процес оборотним у людей».

Подальші експерименти показали, що молекула, відома як дезоксихолева кислота, вторинна жовчна кислота, яка утворюється як побічний продукт метаболізму кишкових бактерій, утворює зв’язок між західною дієтою та дисфункцією клітин Панета. Жовчна кислота підвищує активність двох імунних молекул — рецептора фарнезоїда X та інтерферону типу 1 — які пригнічують функцію клітин Панета..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: західна дієта, дієта, запалення, високий вміст, жир, цукор, збільшити, ризик запалення, кишечник, інфекції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як жінки бояться перших зморшок і перших сивих волосин, так само чоловіки панічно лякаються облисіння. Виявляється, щоб уникнути його, варто виключити

Що не варто їсти чоловікам, щоб уникнути облисіння?

Харчування | 10:30, 17.04.2024

Як жінки бояться перших зморшок і перших сивих волосин, так само чоловіки панічно лякаються облисіння. Виявляється, щоб уникнути його, варто виключити кілька продуктів зі свого раціону.

Для любителів пельменів у нас є хороші новини - їх можна споживати і не набирати зайву вагу. Ділимося секретом.

Як мамі їсти пельмені і не товстішати?

Харчування | 09:30, 17.04.2024

Для любителів пельменів у нас є хороші новини - їх можна споживати і не набирати зайву вагу. Ділимося секретом.

Ну які свята без салату

Чим небезпечний салат, який полюбляють усі українці?

Здоров'я | 08:30, 17.04.2024

Ну які свята без салату "Шуба"?! Особливо коли мова про зимові святкування. Хоча й навесні багато хто полюбляє готувати цю страву.

Великодні «курчата» з ароматною скоринкою та м’якою серцевинкою готуються з тіста на основі борошна, молока, дріжджів і цукру. Готувати їх просто й ве

Великодні булочки «курчата» закохають у себе ваших діток

Харчування | 14:00, 16.04.2024

Великодні «курчата» з ароматною скоринкою та м’якою серцевинкою готуються з тіста на основі борошна, молока, дріжджів і цукру. Готувати їх просто й весело. Ви навіть можете запропонувати дітям долучитися і зробити пташкам «очі» з горішків.

Цікава та незвичайна паска з шоколадними дропсами і сухофруктами порадує і дорослих, і дітей, можете не сумніватися в цьому.

Рецепт паски з шоколадними дропсами

Харчування | 13:00, 16.04.2024

Цікава та незвичайна паска з шоколадними дропсами і сухофруктами порадує і дорослих, і дітей, можете не сумніватися в цьому.

Кожен з нас хоча б раз в житті чув від свого лікаря чи читав про користь зеленого чаю. Проте, як і будь-які інші напої, попри свою користь, він може м

Вагітні і гіпертоніки: Кому краще відмовитися від зеленого чаю?

Харчування | 12:10, 16.04.2024

Кожен з нас хоча б раз в житті чув від свого лікаря чи читав про користь зеленого чаю. Проте, як і будь-які інші напої, попри свою користь, він може мати і негативний вплив.

Ми звикли викидати шкірку з лимонів. Та виявилось, що цього робити не варто.

6 корисних для здоров'я властивостей лимонної шкірки

Харчування | 08:30, 16.04.2024

Ми звикли викидати шкірку з лимонів. Та виявилось, що цього робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: