Мікрофлора матері впливає на розвиток дитини

Adoption
Date
  • 38 Переглядів
Університет Каліфорнії на прикладі гризунів показав, наскільки важлива мікрофлора матері для нормального розвитку мозку плода

Мікрофлора матері та здоров'я дитини


Під час вагітності мільярди мікроорганізмів, які живуть в кишечнику матері, регулюють метаболіти, необхідні для здорового розвитку мозку плода. Щоб перевірити вплив кишкових мікробів на метаболіти та інші біохімічні речовини, які циркулюють в материнській крові і живлять мозок плоду, дослідники використовували мишей з убитої антибіотиками мікрофлорою кишечника і тварин зі стерильним середовищем від народження.

В результаті виснаження мікрофлори кишечника матері призводило до явних порушень розвитку мозку плода. Мікрофлора змінювала те, які гени були активні в мозку потомства. Багато з піддавалися впливу генів брали участь у формуванні нових аксонів. Зокрема, аксони, що з'єднують таламус головного мозку з його корою, були зменшені в кількості і довжині. Дані аксони особливо важливі для здатності відчувати навколишнє середовище. Тому у потомства матерів без нормальної мікрофлори були порушені деякі сенсорні функції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти слід вживати для нормального розвитку плоду

Таким чином, мікрофлора кишечника матері може сприяти здоровому розвитку мозку плода, регулюючи метаболіти, які потрапляють в мозок самого плоду. Певні метаболіти знижували свій рівень або були відсутні зовсім, коли у матері не вистачало бактерій, що становлять мікрофлору, під час вагітності. В рамках експерименту вчені виростили нейрони в присутності ключових метаболітів. Вони також вводили ці метаболіти вагітним мишам, позбавленим кишкових бактерій.

"Коли ми вирощували нейрони в присутності цих метаболітів, у них розвивалися більш довгі аксони і більшу кількість аксонів в цілому. А коли ми додали вагітним мишам ключові метаболіти, кількість яких було знижено або відсутнє при виснаженні мікрофлори, рівні цих метаболітів були відновлені в мозку плода і запобігти порушення розвитку аксонів і поведінки у потомства ", - йдеться в звіті фахівців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мікрофлора, мама, дитина, дослідження


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вважається, що після 30ти люди починають

Жінки і чоловіки: Який вік для них - найщасливіший?

Сімейні справи | 20:00, 03.12.2020

Вважається, що після 30ти люди починають "дивитись на життя" по-іншому, більш спокійно ставляться до негативу, а звідси випливає, що почуваються вони більш щасливими. Але післ 30ти - поняття дуже розмите. І фахівці взялися виясняти, який вік для чоло

Усі хвороби - від нервів. Чули про це? І щоб бути здоровою та щасливою, потрібно ставати більш позитивною. А як? Про це читай далі.

Як стати більш позитивною?

Мама | 06:15, 03.12.2020

Усі хвороби - від нервів. Чули про це? І щоб бути здоровою та щасливою, потрібно ставати більш позитивною. А як? Про це читай далі.

Чули про кризу 3? Так от, вона починається задовго до того, як дитині

Як навчити дитину "боротися" з власною істерикою?

Виховання | 00:50, 03.12.2020

Чули про кризу 3? Так от, вона починається задовго до того, як дитині "стукне" 3 рочки. Часто вже у два роки чадо проявляє характер, а коли щось не до вподоби, починаються істерики. Як допомогти джитині самостійно перемагати свою істерику?

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику

Вчимо дитину бути самостійною

Виховання | 23:55, 02.12.2020

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику прийняття власних рішень дитиною (звісно, якщо вони не шкодять її життю і здоров'ю).

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити

Як навчити дитину заробляти гроші у дорослому житті?

Виховання | 22:20, 02.12.2020

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити "якісно" і комфортно просто неможливо.

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути,

Як поводитись батькам, щоб дитина не виросла травмованою особистістю?

Сімейні справи | 19:55, 02.12.2020

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути, "переслідують" нас у дорослому житті. Не рідко в цьому вина самих батьків. Як то кажуть, якими б хоро

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Якщо власна дитина дратує: Поради для втомлених батьків

Сімейні справи | 00:40, 02.12.2020

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: