6 післяпологових симптомів, якими не варто нехтувати

Adoption
Date
  • 460 Переглядів
Народження дитини - це те, чому ви повинні радіти, і це дає вам хвилююче звання - мама, яке змушує вас забути про біль, який прийшов з цим. Однак є ряд симптомів здоров’я, якими не можна нехтувати. Переконайтеся, що ви їх знаєте.

6630_3114154_1.jpg (22.99 Kb)


1. Кровотеча
Післяпологова вагінальна кровотеча є поширеним симптомом як після вагінальних пологів, так і після кесаревого розтину, який говорить вам, що з вами щось не так.

Природно, у жінки, яка щойно народила, очікується середня крововтрата близько 500 мл.

На жаль, ця ситуація може перерости в післяпологову кровотечу, коли матка не може належним чином скорочуватися після пологів або через розриви матки, піхви чи шийки матки, що спричиняє сильну кровотечу, яка може змусити вас часто міняти прокладки протягом години.

Якщо ця сильна кровотеча виникає через тиждень або два після пологів, це може бути пов’язано з тим, що у вашій матці залишилися шматочки плаценти.

Якщо ви вже вдома і помітили цей симптом, першим пунктом виклику має бути ваш лікар. У випадку залишків плаценти лікар може порекомендувати хірургічне втручання для її видалення. Якщо ви опинились у лікарні та опинилися в такій небезпечній для життя ситуації, вам слід звернути увагу акушерки,, щоб допомогти пропальпувати вашу матку, щоб вона скоротилась, або щоб призначити вам синтетичний гормон.

Деякі ускладнення післяпологової кровотечі можуть включати анемію, шок або навіть смерть. .

2. Післяпологова лихоманка
Лихоманка після пологів – це ненормально, тому не повинно залишатися непоміченим. Післяпологова лихоманка може бути ознакою сепсису.

Сепсис – це медичний стан, при якому інфекція поширюється з однієї частини тіла, яка найчастіше є точкою проникнення бактерій у все тіло, що викликає дуже високу температуру. Цей випадок виникає через погану асептичну техніку, яка використовується під час пологів через піхву або під час виконання та зашивання розрізу, зробленого під час кесаревого розтину. Симптоми післяпологової лихоманки можуть включати високу температуру 38 градусів Цельсія або вище відразу після пологів або через кілька днів після.

Ця лихоманка в більшості випадків може супроводжуватися відчуттям ознобу, утрудненим диханням і тахікардією з частотою серцевих скорочень понад 100 ударів на хвилину. Переконайтеся, що ви повідомили свого лікаря, якщо помітили лихоманку після пологів, яка триває більше 48 годин після того, як ви застосували рекомендовані домашні засоби.

3. Запори і геморой
Ці два симптоми часто зустрічаються у вагітних жінок і жінок після пологів і можуть бути наслідком тиску, який дитина чинить на вени нижньої частини живота. Більшість лікарів пропонують оновити дієту після вагітності до продуктів, багатих клітковиною, рідиною, що може сприяти кращому випорожненню та зменшити набряк цих вен.

Ваш лікар може порекомендувати певні безрецептурні спреї та мазі, а також використання холодних компресів і сидячих ванн, які можуть полегшити ваш дискомфорт. Обов'язково повідомте свого лікаря, якщо вам взагалі доведеться використовувати будь-які ліки, особливо у випадку попередньої епізіотомії.

4. Біль у животі

Це абсолютно відрізняється від ваших звичайних спазмів у животі. Цей стан часто називають рідкісним і здебільшого називають синдромом HELLP. Цей синдром може розвинутися під час вагітності та тривати протягом усієї вагітності та, можливо, тиждень або два після пологів. Дослідження показують, що HELLP може бути небезпечним для життя, оскільки впливає на печінку та здатність крові згортатися. Деякі з симптомів включають:

Головний біль.
Сильний біль у верхній частині живота.
Хворобливе відчуття.

Єдине, що ви можете зробити в цьому випадку, це повідомити лікаря про вашу ситуацію та симптоми, які ви помітили, щоб допомогти йому порекомендувати відповідне лікування цього синдрому.

5. Ознаки інфекції
У більшості випадків це відноситься до маткової інфекції після пологів. Інфекція матки може бути результатом затримки плаценти.

Природним шляхом плацента виходить з піхви через 20 хвилин після пологів. Коли це трапляється і частина плаценти затримується в матці, це може призвести до інфекції.

Ознаки інфекції матки після пологів можуть включати: виділення з неприємним запахом, опухла, чутлива матка, швидке збільшення кількості лейкоцитів, що є ненормальним. Крім того, інфекція амніотичного міхура, особливо під час пологів, може призвести до інфекції після пологів. Розріз, зроблений під час кесаревого розтину, може призвести до інфікування матки.

Ознаки інфекції матки після кесаревого розтину можуть включати червоний гній у ділянці розрізу, і якщо його не обробляє навчений медичний персонал, це може призвести до ускладнень після кесаревого розтину, таких як ендоміометрит.

Отже, якщо ви сумніваєтеся, що це за гній чи свербіж, повідомте свого лікаря.

6. Післяпологова депресія
Стрес після пологів – це нормально. Це говорить про те, що ви хвилюєтеся з приводу нових обов’язків, які приходять із народженням новонародженого, або що ваші гормональні зміни в кращому стані.

Але коли це переходить від простого занепокоєння до непотрібного гніву та перепадів настрою, які залишають вас у сильній депресії та тривають протягом тривалого періоду часу, тоді перше, що має прийти вам на думку, це «післяпологова депресія».

Депресія після пологів спостерігається у більшості жінок через два тижні або кілька місяців після пологів. Ознаки післяпологової депресії можуть включати: інтенсивне почуття відчаю, зрушення на гормональному рівні. Крім того, ознакою післяпологової депресії є фізичний біль після пологів, через який жінкам важко впоратися зі своєю новою роллю «мами». Непереборне почуття страху, провини, самотності та гніву вказує на депресію.

Інші ознаки включають відсутність інтересу до вашої дитини, ненормальну поведінку по відношенню до новонародженого або насильницькі думки, які можуть змусити вас завдати болю новонародженому. Депресія заслуговує негайної уваги з боку вашого лікаря, тому ви не повинні сидіти вдома і чекати. Це може бути небезпечно для вашого новонародженого.

Інші тривожні симптоми після пологів

Інші післяпологові симптоми, які слід розглядати як ознаки розладу у вашій системі, включають:

Аномальні початкові кров’янисті виділення з піхви (лохії).
Сильний біль під час сексу після пологів.
Сильний головний біль, який може свідчити про прееклампсію, тобто гіпертензію, спричинену вагітністю.
Почервоніла ділянка на грудях свідчить про мастит.
Нетримання сечі і калу.
Засмічені молочні протоки, які можуть спричинити набряк або почервоніння грудей і біль.
Хворобливе сечовипускання.
Розтяжки і багато інших симптомів, які викликають дискомфорт після пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, інфекції, лікар, післяпологова депресія, розтин, симптоми, кесарів розтин, кровотеча, біль, температура, стрес, запори, геморой


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після пологів кожна жінка стикається зі змінами у своєму організмі. І деякі настільки неприємні, що розповідати про них кому небуть немає ніякого бажа

4 проблеми після пологів

Післяпологовий період | 14:45, 05.02.2024

Після пологів кожна жінка стикається зі змінами у своєму організмі. І деякі настільки неприємні, що розповідати про них кому небуть немає ніякого бажання. Ми запитали у акушера-гінеколога, що це за проблеми і як їх побороти. Про всі ці проблеми говор

Народження дитини та її поява у сімʼї є не лише великою відповідальністю, а й етапом випробування для батьків. Адже як би дорослі не готувалися д

Післяпологова депресія у чоловіків: чи буває вона і що з нею робити?

Тато | 08:30, 31.01.2024

Народження дитини та її поява у сімʼї є не лише великою відповідальністю, а й етапом випробування для батьків. Адже як би дорослі не готувалися до нового досвіду, однак передбачити всі можливі зміни та випробування неможливо. Зараз суспільство п

Як не парадоксально, але найбільше обурення і протест проти годування грудьми у громадських місцях виявляють саме жінки, які у більшості своїй також є

Годування дитини грудьми в публічних місцях: норма чи непристойний жест?

Психологія | 06:20, 25.01.2024

Як не парадоксально, але найбільше обурення і протест проти годування грудьми у громадських місцях виявляють саме жінки, які у більшості своїй також є мамами. Багато хто прирівнює годування маляти в публічному місці мало не до «акту ексгібіціонізму»,

У суспільстві присутнє уявлення про ідеальну маму як таку, що присвячує себе дитині повністю, а материнство є для неї сенсом життя. Але в реальності м

Як боротися з післяпологовою депресією?

Післяпологовий період | 08:20, 23.01.2024

У суспільстві присутнє уявлення про ідеальну маму як таку, що присвячує себе дитині повністю, а материнство є для неї сенсом життя. Але в реальності може статися так, що замість очікуваного після народження малюка щастя жінка відчуває злість, роздрат

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, вміст Пакунка малюка переглянуто та оновлено з урахуванням побажань батьків і думки експерті

Що є в оновленому Пакунку малюка?

Дитина | 07:30, 16.01.2024

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, вміст Пакунка малюка переглянуто та оновлено з урахуванням побажань батьків і думки експертів.

У 2024 році в Україні буде підвищення прожиткового мінімуму. Тому планується підвищення дитячих виплат. Чи відбудеться підвищення виплат у зв’язку з н

Виплати при народженні дитини у 2024 році

Вагітність та пологи | 02:00, 15.01.2024

У 2024 році в Україні буде підвищення прожиткового мінімуму. Тому планується підвищення дитячих виплат. Чи відбудеться підвищення виплат у зв’язку з народженням дитини у 2024 році?

Грудне вигодовування — це природний процес, що приносить користь як для дитини, так і для матері. Грудне молоко містить усі необхідні живильні речовин

Почало пропадати молоко: Як відновити лактацію?

Післяпологовий період | 00:30, 12.01.2024

Грудне вигодовування — це природний процес, що приносить користь як для дитини, так і для матері. Грудне молоко містить усі необхідні живильні речовини для росту та розвитку дитини. Також у його складі містяться антитіла, які допомагають зміцнити іму

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: