Як білок захищає від ожиріння печінки

Adoption
Date
  • 2793 Переглядів
Неалкогольна жирова хвороба печінки є найпоширенішим хронічним захворюванням печінки у світі, іноді з небезпечними для життя наслідками. Дієта з високим вмістом білка та низьким вмістом калорій може спричинити танення шкідливого печінкового жиру — ефективніше, ніж дієта з низьким вмістом білка.

0903_3988_1.jpg (44.41 Kb)


Причини та наслідки неалкогольної жирової печінки

Неалкогольна жирова хвороба печінки характеризується накопиченням жиру в печінці та часто пов’язана з ожирінням, діабетом 2 типу, високим кров’яним тиском і порушеннями ліпідів. Якщо ожиріння печінки не лікувати, воно може призвести до цирозу печінки з небезпечними для життя наслідками. Причини захворювання варіюються від нездорового способу життя, тобто вживання занадто великої кількості їжі з високим вмістом жиру та цукру та недостатньої фізичної активності, до генетичних компонентів.

Дієта з високим вмістом білка більш ефективна, ніж дієта з низьким вмістом білка

Дослідницька група під керівництвом докторів Раміха та Пфайфера вивчала, як вміст білка в їжі впливає на кількість жиру в печінці у людей із ожирінням і неалкогольною жировою дистрофією печінки. Для цього 19 учасників повинні були дотримуватися дієти з високим або низьким вмістом білка протягом трьох тижнів. Згодом була проведена операція з лікування ожиріння (баріатрична хірургія) та зібрані зразки печінки.

Аналіз зразків показав, що дієта зі зниженим вмістом калорій і високим вмістом білка зменшує жир у печінці ефективніше, ніж дієта з низьким вмістом білка: у той час як вміст жиру в печінці в групі з високим вмістом білка знизився приблизно на 40 відсотків, кількість жиру в зразках печінки групи з низьким вмістом білка залишилася без змін. Учасники дослідження в обох групах втратили в цілому близько п’яти кілограмів.

Молекулярні механізми всмоктування жиру

Дослідники припускають, що позитивний ефект дієти з високим вмістом білка пов’язаний головним чином з тим, що пригнічується поглинання, зберігання та синтез жиру. На це вказують численні генетичні аналізи зразків печінки, які провели професор Стефан Герціг і його команда в Helmholtz Zentrum Munchen. Відповідно до цих аналізів, численні гени, які відповідають за поглинання, зберігання та синтез жиру в печінці, були менш активними після дієти з високим вмістом білка, ніж після дієти з низьким вмістом білка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вміст, печінка, високим, низьким, печінці, дослідження, ожиріння, причини, поглинання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Згідно з новим дослідженням, люди, які їдять або п’ють більше продуктів із антиоксидантними флавонолами, що містяться в деяких фруктах і овочах, а так

Антиоксидантні флавоноли можуть сповільнювати темпи погіршення пам’яті

Здоров'я | 19:00, 26.11.2022

Згідно з новим дослідженням, люди, які їдять або п’ють більше продуктів із антиоксидантними флавонолами, що містяться в деяких фруктах і овочах, а також у чаї та вині, можуть сповільнювати темпи погіршення пам’яті.

Міжнародне дослідження під керівництвом вчених Університету МакМастера, виявило, що вакцини проти грипу значно зменшують як пневмонію, так і серцево-с

Щеплення від грипу можуть захистити пацієнтів із серцевою недостатністю від ранньої смерті

Щеплення | 14:00, 26.11.2022

Міжнародне дослідження під керівництвом вчених Університету МакМастера, виявило, що вакцини проти грипу значно зменшують як пневмонію, так і серцево-судинні ускладнення у людей із серцевою недостатністю.

Під час вагітності ви виробляєте гормони, які називаються релаксинами. Ці гормони викликають розм’якшення зв’язок в області тазу. Біль розвивається в

Як зняти біль у крижово-клубовому суглобі під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 25.11.2022

Під час вагітності ви виробляєте гормони, які називаються релаксинами. Ці гормони викликають розм’якшення зв’язок в області тазу. Біль розвивається в крижово-клубовому суглобі, суглобі в задній частині таза, який з’єднує ваш хребет і таз, коли ви нав

Ваші нирки регулюють щоденний баланс між споживанням води та солі. Отримання достатньої кількості поживних речовин із здорового харчування може допомо

3 вітаміни, які можуть пошкодити ваші нирки при передозуванні

Вітаміни | 23:00, 23.11.2022

Ваші нирки регулюють щоденний баланс між споживанням води та солі. Отримання достатньої кількості поживних речовин із здорового харчування може допомогти вам покращити функцію нирок, але зазвичай вам не потрібні вітамінні добавки для цієї мети.

Якщо пити щодня у вигляді напою 2-3 рази у день невеликими порціями, то вірусні вам не будуть страшними. У багатьох джерелах говориться, що смачний на

Потужний засіб проти бактерій і вірусів

Профілактика і лікування | 12:00, 21.11.2022

Якщо пити щодня у вигляді напою 2-3 рази у день невеликими порціями, то вірусні вам не будуть страшними. У багатьох джерелах говориться, що смачний напій захистить вас під час епідемії та в холод.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: