Як боротися з новорічною депресією?

Adoption
Date
  • 167 Переглядів
Новий рік - свято аж ніяк не для всіх. Останнім часом з'явилося багато людей, які відмовляються його святкувати. Це хвороба? Вона лікується? Всі відповіді знайдете у матеріалі.
4214_novorichna_depresiya_jpeg.jpg (41.38 Kb)

Сам з собою в тишині

Серед тих, хто «забанив» свята, багато інтровертів. Їм в принципі не подобається галас, метушня і історія з гостями. У родинному колі вони ще якось погоджуються на урочистості, але самі їх намагаються не влаштовувати. І зовсім з цього приводу не переживають. Новорічні свята, наприклад, такі люди сприймають як прекрасну можливість влаштувати собі додаткову відпустку - в колі сім'ї, з подарунками, але без традиційного олів'є і феєрверків.

Немає звички

У тих, хто не любить або не вміє влаштовувати свята, виростають такі ж діти. Вони, може, і не проти, але немає звички щось відзначати вдома. Ось і не відзначають. Але при цьому такі люди не проти приєднатися до когось в святковому пориві.

Нелюбов

З дитинства - ситуація, коли людина відмовляється відзначати свій день народження, відчуваючи себе недостатньо значущим. Будучи дитиною, вона страждає від недолюбленності, від недооціненості, підрісши, підсвідомо вважає себе негідною уваги. Часто людина сама не розуміє цього, і причини, по якій день народження для неї - недостатньо важливий день.

Годинник цокає

Деякі люди сприймають дні народження і Новий рік як ще один крок до старості, якій дуже бояться. В такому випадку проблема не в ігноруванні свят, а в тому, чому людину так лякає природний хід речей, - можливо, варто розбиратися разом з психотерапевтом.

Щось пішло не так

Досить часто люди перестають відзначати якесь свято, якщо з ним пов'язаний травмуючий спогад. Наприклад, напередодні Нового року в родині хтось вмирає, і все - це подія перекриває його за значимістю. Часом причиною стають вже забуті дитячі травми: біль притупилася і пам'ять майже не зберегла спогадів, але потреби відзначати те або інше свято немає.

Святкувати - корисно!

Психотерапевти вважають, що відзначати свята потрібно. Психіка людини структурована - їй властиво планувати і підводити підсумки. Свята ж, зокрема Новий рік і день народження, дають можливість на мить зупинитися, підвести проміжний «баланс» і запитати себе: а чи туди я йду? Щось пішло не так і заплановане незроблене? Не біда і не привід сумувати. Негативний досвід - теж досвід, і він часто навіть корисніший, ніж позитивний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: депресія, психологічний стан, захворювання, лікування, здоров'я


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багаторічні дослідження психіатрів, психологів, криміналістів і соціологів показують, що більш жорстокими є жінки, і пов'язано це з цілою низкою чинни

Чому жінки жорстокіші, ніж чоловіки?

Психологія | 22:00, 18.04.2018

Багаторічні дослідження психіатрів, психологів, криміналістів і соціологів показують, що більш жорстокими є жінки, і пов'язано це з цілою низкою чинників, яких саме - читайте далі.

Що вам потрібно терміново видалити з телефону і навіщо - читайте далі.

Що варто видалити з мобільного телефону?

Психологія | 17:00, 18.04.2018

Що вам потрібно терміново видалити з телефону і навіщо - читайте далі.

Люди, з якими ви розлучилися з якихось причин, не повинні більше бути присутніми у вашому житті.

Подарунки колишніх крадуть вашу енергію

Психологія | 00:20, 18.04.2018

Люди, з якими ви розлучилися з якихось причин, не повинні більше бути присутніми у вашому житті.

Є речі, які чоловікам доволі до вподоби, коли це робить жінка, яка подобається.

Що надзвичайно подобається чоловікам?

Психологія | 22:00, 17.04.2018

Є речі, які чоловікам доволі до вподоби, коли це робить жінка, яка подобається.

Інтерсексуал - це людина, яка має ознаки і чоловічого, і жіночої статі, що ускладнює віднесення його до однієї зі статей.

Хто такі інтерсексуали?

Психологія | 00:20, 17.04.2018

Інтерсексуал - це людина, яка має ознаки і чоловічого, і жіночої статі, що ускладнює віднесення його до однієї зі статей.

Речі, які потрібно тримати у секреті, щоб все було гаразд.

Про що потрібно мовчати?

Психологія | 22:00, 16.04.2018

Речі, які потрібно тримати у секреті, щоб все було гаразд.

Просила не експериментувати із зовнішністюПідлітковий вік - час експериментів над зовнішністю. І це нормальний процес, запевняють психологи. В які тіл

3 випадки, коли мама точно права

Мама | 09:00, 16.04.2018

Просила не експериментувати із зовнішністюПідлітковий вік - час експериментів над зовнішністю. І це нормальний процес, запевняють психологи. В які тільки кольори не фарбували волосся дівчата, які тільки речі не купували, аби бути стильними або не так

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: