Як боротися з новорічною депресією?

Adoption
Date
  • 83 Переглядів
Новий рік - свято аж ніяк не для всіх. Останнім часом з'явилося багато людей, які відмовляються його святкувати. Це хвороба? Вона лікується? Всі відповіді знайдете у матеріалі.
4214_novorichna_depresiya_jpeg.jpg (41.38 Kb)

Сам з собою в тишині

Серед тих, хто «забанив» свята, багато інтровертів. Їм в принципі не подобається галас, метушня і історія з гостями. У родинному колі вони ще якось погоджуються на урочистості, але самі їх намагаються не влаштовувати. І зовсім з цього приводу не переживають. Новорічні свята, наприклад, такі люди сприймають як прекрасну можливість влаштувати собі додаткову відпустку - в колі сім'ї, з подарунками, але без традиційного олів'є і феєрверків.

Немає звички

У тих, хто не любить або не вміє влаштовувати свята, виростають такі ж діти. Вони, може, і не проти, але немає звички щось відзначати вдома. Ось і не відзначають. Але при цьому такі люди не проти приєднатися до когось в святковому пориві.

Нелюбов

З дитинства - ситуація, коли людина відмовляється відзначати свій день народження, відчуваючи себе недостатньо значущим. Будучи дитиною, вона страждає від недолюбленності, від недооціненості, підрісши, підсвідомо вважає себе негідною уваги. Часто людина сама не розуміє цього, і причини, по якій день народження для неї - недостатньо важливий день.

Годинник цокає

Деякі люди сприймають дні народження і Новий рік як ще один крок до старості, якій дуже бояться. В такому випадку проблема не в ігноруванні свят, а в тому, чому людину так лякає природний хід речей, - можливо, варто розбиратися разом з психотерапевтом.

Щось пішло не так

Досить часто люди перестають відзначати якесь свято, якщо з ним пов'язаний травмуючий спогад. Наприклад, напередодні Нового року в родині хтось вмирає, і все - це подія перекриває його за значимістю. Часом причиною стають вже забуті дитячі травми: біль притупилася і пам'ять майже не зберегла спогадів, але потреби відзначати те або інше свято немає.

Святкувати - корисно!

Психотерапевти вважають, що відзначати свята потрібно. Психіка людини структурована - їй властиво планувати і підводити підсумки. Свята ж, зокрема Новий рік і день народження, дають можливість на мить зупинитися, підвести проміжний «баланс» і запитати себе: а чи туди я йду? Щось пішло не так і заплановане незроблене? Не біда і не привід сумувати. Негативний досвід - теж досвід, і він часто навіть корисніший, ніж позитивний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: депресія, психологічний стан, захворювання, лікування, здоров'я


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Канадським вченим вдалося визначити ген, який відповідає за прояви параної у людини. Це стало відомо, завдяки вивченню рідкісного синдрому Прадера-Віл

Вчені з'ясували причину параної

Психологія | 23:00, 20.01.2018

Канадським вченим вдалося визначити ген, який відповідає за прояви параної у людини. Це стало відомо, завдяки вивченню рідкісного синдрому Прадера-Віллі, повідомляється в Livescience.

Творчість - це явище, за яким формується щось нове і цінне. Створений предмет може бути нематеріальним (таким як ідея, наукова теорія, музична компози

Як малювати за номером?

Психологія | 00:50, 20.01.2018

Творчість - це явище, за яким формується щось нове і цінне. Створений предмет може бути нематеріальним (таким як ідея, наукова теорія, музична композиція чи жарт) або фізичний об'єкт (такий як винахід, літературний твір або живопис).У матеріалі ми ро

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Чому сильним жінкам складно знайти чоловіка?

Психологія | 22:00, 19.01.2018

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Як знайти компроміс на початку відносин?

Сімейні справи | 22:00, 18.01.2018

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

Найпопулярніші чоловічі провокації

Сімейні справи | 20:30, 18.01.2018

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

4 незвичних факти про секс

Психологія | 22:00, 17.01.2018

Вчені регулярно досліджують секс і пов'язані з цим процесом речі, з'ясовуючи нові несподівані подробиці. Нижче наведені цікаві факти про інтимну сферу.

Розбираємося, з якими труднощами стикаються перфекціоністи і чим загрожує постійне бажання виглядати і виконувати все на 100%.

Головні проблеми перфекціоністів

Психологія | 11:00, 17.01.2018

Розбираємося, з якими труднощами стикаються перфекціоністи і чим загрожує постійне бажання виглядати і виконувати все на 100%.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: