Обійми та поцілунки родичів: чому не варто змушувати дитину

Adoption
Date
  • 2994 Переглядів
Родичі часто обіймають та цілують дітей, не питаючи у них дозволу. Варто розібратись як правильно діяти в таких ситуаціях.

Небажані обійми та поцілунки для дитини


Обирайте сторону дитини

Отже, до вас гості прйишли родичі, які жадають обіймів і поцілунків. І якщо ви ще здатні це витримати, то маленька дитина може люто ухилятися від проявів ніжності (особливо якщо вони надходять від людей, з якими вона рідко бачиться). Не робіть вигляд, що цього не відбувається, проговоріть чітко, що зараз малюк не налаштований обніматися, нічого страшного в цьому немає. Нехай дитина почує, що ви на його боці, що вас не лякають погрози бабусь і дідусів "більше не приїхати" або "образитися".

Навіщо це взагалі потрібно?

Це потрібно для того, щоб у дитини сформувалися чіткі тілесні кордони, завдяки яким в сумнівних для себе ситуаціях вона зможе спиратися на власні відчуття, а не на помилкові ієрархічні установки. Звичайно, може здатися, що зв'язок між безневинним поцілунком бабусі і розбещенням вельми ілюзорний, але насправді це не так.

Порушуючи зону фізичного комфорту дитини, дорослий наче говорить їй: "Нічого, ти просто потерпи". Це вселяє думку про те, що тілесна автономія в цьому випадку нічого не означає.

Найчастіше самі старші та просто далекі родичі дитини не бачать нічого поганого в поцілунках з примусу, але ви з дитиною повинні проговорити, що будь-які фізичні дії, навіть ті, які покликані продемонструвати ніжність, можуть бути тільки за взаємною згодою. Ніякої ніжності з примусу не буває. Не повинно бути так, щоб дитині внушалась думка про те, що за її рахунок можна задовольняти чиїсь потреби в ніжності.

Що б там не говорили родичі, дитина, що відмовляється від небажаного фізичного контакту з дорослим, зовсім не погано себе веде. Це не має ніякого відношення до пустощів, хуліганства.

Як пояснити це родичам?

Ніяких м'яких і завуальованих способів донести до них думку про те, що ваша дитина має право відмовитися від обіймів, не існує. Це саме та сфера, в якій особливо потрібна чіткість формулювань, послідовність і твердість.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: поцілунки, дитина, психологія, родичі, батьки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: