Мама і тато, які постійно кричать на дитину, шкодять їй

Adoption
Date
  • 1283 Переглядів
Розчарування батьків від поведінки, яку ми вважаємо неправильною з боку дітей, легко може перерости в крик і покарання. Ми знаємо, що це неправильно, ми часто читаємо про це в соціальних мережах і книжках, та й всі педагоги повторюють нам це, але чому саме батьки, які кричать, шкодять дітям?

1441_7.jpg (32.43 Kb)


Доктор Алан Каздін, професор дитячої психології та психіатрії Єльського університету, автор посібників і декількох досліджень по цій темі, давно сперечався, пояснюючи, що постійні крики і лайка на дітей впливають так саме, як і фізичне насильство, і мають серйозні наслідки для образу, який батьки створюють у дитини про себе.

Ми говоримо не про крик на дитину, коли вона знаходиться в небезпеці або робить щось, що ставить під загрозу її життя, а про ті ситуації, коли крик регулярно використовують як форму спілкування і виховання в сім'ї.

На думку експертів, постійний крик і звичка лаяти дітей можуть негативно вплинути на їх емоційний розвиток і характер, з підвищеним ризиком розвитку низької самооцінки і депресії. Крім того, батьки, які кричать, насправді лякають дитину: мама чи тато – найважливіші фігури в житті дитини, ті, хто піклуються про неї, балують її, годують, а коли вони втрачають контроль, для дитини вони стають монстрами. Все це породжує глибоке почуття незахищеності.

Як уникнути помилки регулярного використання крику як засобу виховання або навіть як форми повсякденного спілкування? Можливо, ми часто говоримо надто на підвищених тонах або через стрес і втому, нервозність, яка нас переслідує, проявляється в тому, як ми розмовляємо з дітьми або лаємо їх.

Ось декілька практичних порад:
- використовуйте гумор як зброю, навіть коли сварите дітей;
- використовуйте позитивне підкріплення, тобто, перш ніж докоряти – підкреслюйте, скільки хорошого зробила дитина, і в той же час показуйте навіть на словах, що розумієте причину її поведінки.

Головне – спілкуватися з дітьми і допомагати їм зрозуміти, чому їх поведінка є неприйнятною, приділяючи при цьому особливу увагу словам, які ми використовуємо. Важливо дуже ретельно підбирати слова, додаючи щіпку іронії та гумору, щоб мати можливість мирно вирішити конфлікт, намагаючись задовольнити потреби кожного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: покарання для дітей, сварити дитину, виховання, мама сварить дитину, тато сварить, батьки кричать на дитину, психологія дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Образ Діда Мороза виникає у навколишньому світі дитини ще до того, як батьки визначилися, розповідати казку про цього персонажа чи ні. У передноворічн

Як і коли розповісти дитині, що Діда Мороза не існує?

Дитина | 00:30, 19.01.2022

Образ Діда Мороза виникає у навколишньому світі дитини ще до того, як батьки визначилися, розповідати казку про цього персонажа чи ні. У передноворічну пору Дід Мороз виникає буквально скрізь: у мультфільмах, телевізорі, рекламі, декорі вулиць та тор

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: