Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Adoption
Date
  • 193 Переглядів
Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

48_6.jpg (42.94 Kb)

На думку сімейної психологині Марії Мельник, останнім часом дуже інтенсивно розвиваються технології, і між поколіннями виник неймовірний розрив.

"І поки дорослі діти йдуть в ногу з часом і технологіями, їхні батьки сильно відстають. Тому вони часто взагалі не розуміють, чим живуть їхні діти і тим більше онуки. Вони відчувають цей розрив і дуже часто відчувають свою непотрібність", - каже експертка.

Своєю чергою, гештальт-терапевтка, яка працює з поколінням 50+ Вікторія Підгорна-Горновська вважає, що проблема покоління 50,60,70 + в тому, що у них не налагоджені стосунки зі своїми дітьми.

Батьки страждають через непорозуміння, через те, що вони не можуть прилаштуватися в житті дітей, відчувають, що діти віддаляються і дратуються через них. Та батьки не знають, як бути і що з цим робити.

"Часом діти самі направляють батьків до груп із психології, де їх можуть навчити цінувати своє життя та поважати себе, пізнавати свої особисті потреби, дізнаватися, що таке межі особистості. І якщо батьки йдуть до фахівця, то спілкування відразу дається легше", - зазначила вона.

Як налагодити стосунки з батьками
Психотерапевтка Мельник дає такі поради, як налагодити контакт з дорослими батьками:

- Змиріться з тим, що ви будете спілкуватися без якогось взаємного розуміння. Ми можемо приходити до батьків з прийняттям і з розумінням того, що вони не завжди нас зрозуміють.
- Не дискутуйте з ними і не вчіть їх жити. Батьки вже не здатні змінитися і нам важливо зрозуміти це.
- Люди пенсійного віку бояться просити про допомогу. Раніше вважалося, що прохання про допомогу - це абсолютна поразка. Вони досі не вміють просити, не вміють зізнаватися в тому, що їм важко і тому потрібно бути дуже делікатним, часом навіть трохи здогадуватися, що їм потрібно, і намагатися якось допомагати.
- Також є відсоток токсичних людей, у яких є залежність (алкогольна чи будь-які інші), з якими неможливо налагодити стосунки. І, можливо, не варто і намагатися. Адже вони самі обрали дуже трагічний, нищівний спосіб життя і неможливо їх від цього врятувати - їх потрібно залишити в спокої.

А гештальт-терапевтка Вікторія вважає, що для того, щоб правильно спілкуватися з батьками, важливо знати деякі речі.

По-перше, зрозуміти, що з усією любов'ю до батьків, з повагою до того, що вони вас виростили і виховали, є певна межа близькості з ними.

У тому разі, коли хтось з батьків продовжує контролювати, наполягати, нав’язувати свою думку дорослій дитині, він робить гірше обом. Дитина ще більше віддаляється, а батьки страждають.

Запорука гарних стосунків – певне дозування присутності в особистому просторі кожного.

Також вона розповіла, як побудувати гарні стосунки, і уточнила деякі правила.

Правило перше: не варто поліпшувати і модернізувати батьків. Це марно. Якщо звичайно сам батько не хоче, але це одиниці.

Батьків не потрібно переконувати, примушувати їх змінювати свої погляди. Не варто їх вмовляти жити по-іншому, бути сучасними, правильними, кращіми, не треба вимагати їх змінюватись. Краще визнати, що вони ось такі які вони є, змиритися та не переробляти.

Правило друге. Для безконфліктного спілкування з батьками похилого віку важливо триматися на певній відстані. Треба навчитися в діалозі обирати таку дистанцію, щоб не порушити іншого і не поранити себе.

Якщо батьки багато років порушували особисті межи дитині, намагалися контролювати її життя, їм треба зрозуміти, що зараз це тільки погіршить стосунки. Дорослу дитину треба відпускати, поважаючи її власні думки та рішення. Це називається сепарацією, і це поступовий процес.

Завжди треба розмовляти одне з одним, намагаючись почути і бути почутим.

У відповідь на поради ліпше спокійно відповідати: "Я вже виріс. Дякую, я Вас почув, та водночас я роблю так, як я вважаю за потрібне і беру за це відповідальність".

Коли поступово, але наполегливо ми повідомляємо батькам про свої межі - стосунки перебудовуються. Природно, що у батьків може виникати образа та роздратування. Людині, яка звикла, що немає кордонів, стає прикро, коли вони починають вибудовуватися.

Правило третє. Спілкування має бути легким, не чіпати суперечливі чи болючі питання.

Не намагайтеся розкрити повністю душу, як це було в дитинстві або як хотілося б в дитинстві.

Також варто уникати тих тем, які для вас емоційно складні. Якщо ви знаєте, що в якомусь питанні ви з батьками не зійдетесь, а вони будуть наполягати - уникайте таких тем.

Бережливе, не завжди глибоке спілкування з батьками - це нормально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, відносини, батьки, дитина, діти, батьки і діти, батьки і підлітки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Крім фізичних потреб, як-от: їжа, вода, дах над головою та базової гігієни, діти також потребують емоційної підтримки, любові та турботи. “Ті, хто від

5 ознак недолюблених людей

Психологія | 07:00, 29.05.2022

Крім фізичних потреб, як-от: їжа, вода, дах над головою та базової гігієни, діти також потребують емоційної підтримки, любові та турботи. “Ті, хто відповідає за дітей (неважливо, своїх або чужих), повинні взяти за правило ділитися любов’ю з дітьми що

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Психологія | 05:00, 29.05.2022

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А

Дітям, які ростуть з бабусею і дідусем, дуже пощастило - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 28.05.2022

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А ще вони більш емоційно стабільні.

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в

Як тато впливає на формування особистості дитини?

Тато | 10:00, 28.05.2022

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в фольклорі? Він виступає майже чужою людиною, стороннім спостерігачем. Але і його роль у розвитку ди

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті

Цитати, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей

Дитина | 08:00, 28.05.2022

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті методи виховання, які застосовували до них. Але чи не були ті методи травматичними для дітей?

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Пропонуємо вам список фраз від яких варто відмовитись, адже вони справді нервують дітей, навіть коли здаються вам зовсім необразливими.

ТОП-7 батьківських фраз, які нервують дітей

Дитина | 23:00, 27.05.2022

Пропонуємо вам список фраз від яких варто відмовитись, адже вони справді нервують дітей, навіть коли здаються вам зовсім необразливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: