Вчені розповіли про вплив вагітності на старородящих жінок

Adoption
Date
  • 868 Переглядів
В останні десятиліття в США, європейських країнах, а слідом і в нашої країні зростає середній вік жінок, що народжують первістка. Цьому сприяє пропаганда контрацепції і усвідомленого ставлення до материнства. Все більше жінок стають молодими мамами після 35 років.

2411_9.jpg (36.08 Kb)


До недавніх пір офіційна медицина дотримувалась думки, що першу дитину жінці бажано народити у віці близько 20 років, на піку фізичного розквіту організму. Тридцятирічні жінки, які очікують первістка, вже входили в категорію «старих первородящих». Фахівці вважали, що з цього віку стрімко зростають ризики для здоров’я дитини і самої матері, пов’язані із загальним станом здоров’я жінки і накопичуються порушеннями на хромосомному рівні.

У Росії, за даними Росстату, середній вік молодих мам за останню п’ятирічку зрушився до 25 років, а старими першонароджуючими сьогодні називають жінок від 35 років. Численні дослідження, які проводилися і проводяться в розвинених країнах, свідчать, що у здорових 30-35-річних жінок ризик появи ускладнень у перебігу вагітностей, ризик народження малюка з патологіями розвитку або генетичними відхиленнями незначно вище, ніж у молодих мам в 20-25 років.

Плюси пізнього материнства
Розглядаючи пізне материнство в соціальному плані, слід відзначити більш стабільне фінансове становище у більшої частини породіль. Жінки від 35-40 років зазвичай більш відповідально підходять до дітородіння, заздалегідь піклуються про грошові заощадження, щоб оплачувати медичні послуги і піти у відпустку на будь-якому терміні вагітності, якщо цього вимагає стан здоров’я.

Перша дитина у жінки після 35 років, як правило, довгоочікувана, рішення про її появу на світ приймається усвідомлено. Малюка оточують увагою і турботою, впритул займаються його розвитком і вихованням. Статистика свідчить, що первістки, які народилися у дорослих матерів, в середньому рідше травмуються, краще встигають у школі, більш розвинуті в порівнянні з однолітками, що з’явилися на світ у молодих мам.

З точки зору медицини, відкладене материнство має позитивні моменти: пізні пологи відсувають настання клімаксу і полегшують клімактеричний період, знижують ризик захворювань, спровокованих дефіцитом жіночих гормонів (естрогенів) , у тому числі остеопорозу, атеросклерозу, захворювань сечостатевої системи. Крім цього вагітність і пологи у дорослому віці можуть сприяти зниженню рівня шкідливого холестерину.

Жінки від 30-35 років менш схильні до передпологових і післяпологових депресій, вони сприймають поточний стан позитивно, регулярно відвідують лікаря, що спостерігає вагітність, уважно виконують приписи і рекомендації.

Ризики пізньої вагітності
Плануючи вагітність, важливо усвідомлювати, яким ризикам піддається сама жінка і які проблеми можуть виникнути у малюка, народженого від мами «у віці». Докладна інформація дасть уявлення, на які медичні аспекти необхідно звернути особливу увагу, щоб уникнути складнощів.

У жінок від 30-35 років, порівняно з 20-29-річними породіллями зростає ризик:

- невиношування вагітності (викидня) – від 17% проти 10%, причому з віком ризик зростає (33% у жінок 40-44 років);
- проблем з плацентою (передчасне відшарування, плацентарна недостатність тощо);
- розвитку діабету при вагітності – в три рази частіше, ніж у вагітних віком до 30 років;
- багатоплідної вагітності (близнюки частіше народжуються у матерів у віці 35-39 років) з ускладненнями під час пологів;
- кесарева розтину (до операції вдаються в 40% випадків при народженні первістка у жінок 35-40 років і в 47% випадків у жінок старше 40 років).

Вагітність і пологи провокують загострення хронічних захворювань, кількість і складність яких зростає з віком. Американські вчені протягом 12 років вели дослідження і виявили, що у старородящих жінок порівняно з молодими жінками, які стали мамами, вище ризик:

- ішемічного інсульту (3,8% проти 2,4%);
- геморагічного інсульту (1% проти 0,5%);
- розвитку інфаркту (3% проти 2,5%);
- смерть від хвороб ССС (3,9% проти 2,3%).

До хронічних захворювань, здатних серйозно вплинути на перебіг вагітності і розвиток плоду, також відноситься цукровий діабет, захворювання нирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старородящі, вагітність


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість т

Лейкоцити та репродуктивна система жінки

Вагітність та пологи | 19:00, 18.01.2022

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість та вид лейкоцитів змінюються щодня протягом усього менструального циклу.

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко

Як чоловік може допомогти дружині пережити токсикоз?

Вагітність та пологи | 09:00, 18.01.2022

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко не завжди супроводжується токсикозом (що добре), проте, від нього ніхто не застрахований (що погано)

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть

Як зрозуміти, що час їхати в пологовий?

Пологи | 12:00, 17.01.2022

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть тривати до чотирьох тижнів. У матці будуть відчуватися скорочення, які не доставляють болю, може бу

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До та

Авокадо допомагає жінкам... завагітніти

Плануємо дитину | 10:00, 17.01.2022

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До такого висновку прийшли європейські вчені.

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас

Врятуватись від токсикозу вагітним допоможе імбир

Я вагітна | 08:00, 17.01.2022

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас "закачує" в транспорті, прииймайте половину чайної ложки імбиру в мінеральній воді за півгодини до або під час подорожі.

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

В який день найлегше зачати дитину?

Зачаття | 07:00, 17.01.2022

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

Токсоплазмоз – хвороба, яку переносять кішки. Чим це загрожує і чому краще не тримати в цей період кота вдома, читайте далі.

Чи небезпечні коти для вагітних?

Я вагітна | 05:00, 17.01.2022

Токсоплазмоз – хвороба, яку переносять кішки. Чим це загрожує і чому краще не тримати в цей період кота вдома, читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: