Вчені: Універсальний підхід до лікування не працює під час вагітності

Adoption
Date
  • 250 Переглядів
Нове дослідження, проведене вченими Університету Південної Австралії, показує, що загальний підхід до призначення ліків під час вагітності може поставити дітей із низькою вагою під загрозу протягом усього їхнього життя.

4588_nov141-min-1-1200x750.jpg (10.95 Kb)


Фетальні фізіологи Університету Південної Австралії та Нової Зеландії стверджують, що менші плоди метаболізують ліки, які приймає мати, менш ефективно, ніж діти нормальної ваги, що може призвести до довгострокових наслідків для здоров’я.

Професорка Університету Південної Австралії, Джанна Моррісон каже, що немовлята з обмеженим ростом можуть піддаватися впливу вищих концентрацій деяких прописаних або безрецептурних препаратів, які жінка приймає під час вагітності, завдяки підходу «єдиного розміру для всіх», коли це стосується дозування.

«Якщо плід менший і мати приймає 20 міліграмів препарату, це може бути більшою дозою, ніж для дитини нормального розміру», — каже професорка Моррісон. «Фактичний препарат не робить плід меншим, але якщо він уже менший, плід може бути менш здатним метаболізувати препарат і позбутися його».

"Ідея про те, що ускладнена вагітність відрізняється від нормальної вагітності, є новою з точки зору ліків, які можуть метаболізуватися плодом", - додає професорка Моррісон.

Дослідники вивчали, як ферменти, що розщеплюють ліки, менш ефективні у плодів із затримкою росту.

У всьому світі кожна сьома дитина народжується вагою менше 2500 грамів через те, що плацента не в змозі доставити до плоду достатньо поживних речовин і кисню. Це може бути пов’язано з прееклампсією, поганим розвитком плаценти або курінням.

Немовлята із затримкою внутрішньоутробного розвитку піддаються підвищеному ризику діабету, серцевих захворювань, зниження імунітету та метаболічних захворювань протягом усього життя, і самі можуть потребувати медикаментозного лікування у дорослому віці. Невідомо, чи будуть вони метаболізувати ці ліки інакше.

«Ми знаємо, що більшість жінок під час вагітності приймають ліки, що відпускаються за рецептом або без рецепта, або для лікування захворювання, від якого вони страждають самі, або для лікування захворювання ненародженої дитини», - сказав доцент Майкл Візе.

"Наприклад, гестаційний діабет вражає до 15 відсотків жінок, які потребують інсуліну. В Австралії 13 відсотків жінок приймають антидепресанти під час вагітності, 11 відсотків мають астму, 18 відсотків мають серцево-судинні захворювання і 4,6 відсотка мають діабет".

«Використання ліків для лікування блювоти також поширене: принаймні кожна п’ята вагітна жінка приймає такі ліки», — каже доцент Візе.

Дослідники кажуть, що ані фармацевтичні компанії, ані лікарі не винні, оскільки не існує вказівок щодо введення доз на основі ускладненої вагітності.

«Однак, виходячи з наших висновків, ми вважаємо, що потрібно зробити більше, щоб краще зрозуміти взаємодію між вагітністю та ростом плоду в тому, як метаболізуються ліки. Тоді можна буде визначити правильні дози як для матері, так і для ненародженої дитини», – каже професор Моррісон.

Дозування може бути нижчим або вищим залежно від того, як плід метаболізує препарат.

«Це не означає автоматичного зв’язку з тим, що нижча доза буде кращою, якщо плід швидше метаболізує її. Це може означати, що при деяких ускладнених вагітностях потрібні більш високі дози з деякими препаратами. Йдеться про те, щоб переконатися, що потрібна правильна доза допомогти матері, не завдаючи шкоди дитині».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, лікування, відсотки, Австралія, приймає, професор, препарат, ліки, при вагітності, плід, безпека, вчені, діабет, розвиток, немовлята, таблетки, дозування


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Білок необхідний під час вагітності, і без достатньої кількості ваша дитина не буде рости нормально. Однак регулярне споживання більшої кількості білк

Чи може вживання занадто великої кількості білка бути небезпечним під час вагітності?

Вагітність та пологи | 19:00, 25.11.2022

Білок необхідний під час вагітності, і без достатньої кількості ваша дитина не буде рости нормально. Однак регулярне споживання більшої кількості білка, ніж вам потрібно, також може перешкоджати розвитку вашої дитини.

Під час вагітності ви виробляєте гормони, які називаються релаксинами. Ці гормони викликають розм’якшення зв’язок в області тазу. Біль розвивається в

Як зняти біль у крижово-клубовому суглобі під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 25.11.2022

Під час вагітності ви виробляєте гормони, які називаються релаксинами. Ці гормони викликають розм’якшення зв’язок в області тазу. Біль розвивається в крижово-клубовому суглобі, суглобі в задній частині таза, який з’єднує ваш хребет і таз, коли ви нав

Вагітні жінки з нетерпінням чекають перших рухів дитини. Однак, оскільки сприйняття рухів плода може сильно відрізнятися, ви можете хвилюватися, що кі

Скільки ворушінь плода ви повинні відчувати на 18 тижні вагітності?

Вагітність та пологи | 23:00, 24.11.2022

Вагітні жінки з нетерпінням чекають перших рухів дитини. Однак, оскільки сприйняття рухів плода може сильно відрізнятися, ви можете хвилюватися, що кількість рухів, які ви відчуваєте на 18 тижні, вказує на те, що щось не так - незалежно від того, чи

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: