7 порад, як навчити дитину відповідальності

Adoption
Date
  • 1156 Переглядів
Дітям маловідоме поняття відповідальності, особливо в ранньому віці. Але як тільки чадо починає розуміти причинно-наслідковий процес, йому варто пояснити і навчити відповідальності. Як це зробити правильно?

3183_2e85804b890427d4f78c0b894db243a267sh.jpg (53.2 Kb)


1. Робота по дому
Визначте своїм дітям коло домашніх обов'язків, відповідних їхньому віку. Виконуючи такі нескладні домашні завдання, як збирання іграшок або носіння брудного посуду в раковину, діти вчаться бути корисними суспільству, в якому живуть, вони вносять свій посильний внесок у загальну справу і відчувають себе потрібними членами родини.

2. Доводите до кінця
Не дозволяйте дітям відкрутитися від виконання їхніх обов'язків, навчіть виконувати взяте на себе справу до кінця. Уміння доводити справи до повного завершення позитивно позначиться на всіх аспектах їхнього життя надалі, особливо це допоможе їм зберегти роботу.

3. Не дозволяйте виправдовуватися
Доведіть до вашої дитини, що якщо він робить помилку, він також повинен нести відповідальність за свої дії. Не дозволяйте йому виправдовуватися і шукати винних.

4. Домашній вихованець
Домашні тварини - відмінний спосіб прищепити дитині відповідальність, адже відповідаючи за життя іншої істоти, він вчиться брати на себе певні зобов'язання і виконувати їх.

5. Покажіть приклад
Ви - взірець для наслідування дітей. Поставтеся до своєї ролі серйозно і покажіть на ділі, що значить діяти відповідально. Ніколи не дозволяйте вашим дітям чути від вас виправдання або перекладання провини на обставини та інших людей, інакше вони будуть слідувати вашому прикладу.

6. Список завдань
Складайте разом з дитиною список завдань на тиждень. Коли список повністю виконаний, дозвольте малюкові невелику винагороду - ласощі або улюблену передачу. Визначте, які із завдань є першорядними, постарайтеся, щоб вони були цілком посильні для дитини і, як мінімум, на один день має припадати 2-3 завдання.

7. Хваліть
Похвала дуже важлива, особливо в роботі з дітьми молодшого віку, це один з найефективніших інструментів навчання. Ми всі хотіли б відчувати, що зробили щось хороше і правильне, нам би хотілося, щоб оточуючі обов'язково відзначили це і сказали нам свою думку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 суперздібностей немовлят, про які ви не знали
Правила годування грудьми, щоб уникнути проблем


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, відповідальність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитина, чим стає старшою, тим більше небезпек її оточує, тому розкажіть дитині елементарні правила безпеки.

Яких правил потрібно навчити дитину 4-8 років?

Сімейні справи | 14:00, 05.10.2018

Дитина, чим стає старшою, тим більше небезпек її оточує, тому розкажіть дитині елементарні правила безпеки.

Канадські фахівці в галузі дитячого розвитку назвали три ключові чинники, які зобов'язані знати батьки, які бажають виростити успішних дітей. Виявилос

Як виховати успішних і здорових дітей?

Дитина | 17:00, 03.10.2018

Канадські фахівці в галузі дитячого розвитку назвали три ключові чинники, які зобов'язані знати батьки, які бажають виростити успішних дітей. Виявилося, що всі три поради батькам майбутніх геніїв дуже прості.

Далеко не кожна сім'я може дозволити собі найняти няню для дитини. Та якщо у вас є така можливість, на що зважати при виборі кандидатури?

Правила вибору няні для дитини

Виховання | 10:00, 03.10.2018

Далеко не кожна сім'я може дозволити собі найняти няню для дитини. Та якщо у вас є така можливість, на що зважати при виборі кандидатури?

Батьки зможуть самі вибирати, який контент заборонено дивитися дітям на YouTube.

YouTube тепер має функцію батьківського контролю

Сімейні справи | 15:30, 01.10.2018

Батьки зможуть самі вибирати, який контент заборонено дивитися дітям на YouTube.

В Українській конституції є мінімум 10 статей, які говорять про захист людської гідності. Але, що там закон та право, якщо у власній родині нерідко ді

Поради батькам, як поводитися з дітьми

Сімейні справи | 12:30, 27.09.2018

В Українській конституції є мінімум 10 статей, які говорять про захист людської гідності. Але, що там закон та право, якщо у власній родині нерідко діти піддаються психічному та емоційному тиску через крик, образи та погрози.

Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці

Сімейні справи | 12:30, 25.09.2018

Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Табу на ультиматумиЯкщо малюкові поставити ультиматум

Три основних табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 10:00, 21.09.2018

Табу на ультиматумиЯкщо малюкові поставити ультиматум "Не прибереш іграшки, не підеш на вулицю", дитина дістає образу на навколишній світ і на батьків. І нічого потім дивуватися, коли через кілька років ваше чадо вам заявить: "Не купиш мені те, що я

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: