7 порад, як навчити дитину відповідальності

Adoption
Date
  • 903 Переглядів
Дітям маловідоме поняття відповідальності, особливо в ранньому віці. Але як тільки чадо починає розуміти причинно-наслідковий процес, йому варто пояснити і навчити відповідальності. Як це зробити правильно?

3183_2e85804b890427d4f78c0b894db243a267sh.jpg (53.2 Kb)

1. Робота по дому
Визначте своїм дітям коло домашніх обов'язків, відповідних їхньому віку. Виконуючи такі нескладні домашні завдання, як збирання іграшок або носіння брудного посуду в раковину, діти вчаться бути корисними суспільству, в якому живуть, вони вносять свій посильний внесок у загальну справу і відчувають себе потрібними членами родини.

2. Доводите до кінця
Не дозволяйте дітям відкрутитися від виконання їхніх обов'язків, навчіть виконувати взяте на себе справу до кінця. Уміння доводити справи до повного завершення позитивно позначиться на всіх аспектах їхнього життя надалі, особливо це допоможе їм зберегти роботу.

3. Не дозволяйте виправдовуватися
Доведіть до вашої дитини, що якщо він робить помилку, він також повинен нести відповідальність за свої дії. Не дозволяйте йому виправдовуватися і шукати винних.

4. Домашній вихованець
Домашні тварини - відмінний спосіб прищепити дитині відповідальність, адже відповідаючи за життя іншої істоти, він вчиться брати на себе певні зобов'язання і виконувати їх.

5. Покажіть приклад
Ви - взірець для наслідування дітей. Поставтеся до своєї ролі серйозно і покажіть на ділі, що значить діяти відповідально. Ніколи не дозволяйте вашим дітям чути від вас виправдання або перекладання провини на обставини та інших людей, інакше вони будуть слідувати вашому прикладу.

6. Список завдань
Складайте разом з дитиною список завдань на тиждень. Коли список повністю виконаний, дозвольте малюкові невелику винагороду - ласощі або улюблену передачу. Визначте, які із завдань є першорядними, постарайтеся, щоб вони були цілком посильні для дитини і, як мінімум, на один день має припадати 2-3 завдання.

7. Хваліть
Похвала дуже важлива, особливо в роботі з дітьми молодшого віку, це один з найефективніших інструментів навчання. Ми всі хотіли б відчувати, що зробили щось хороше і правильне, нам би хотілося, щоб оточуючі обов'язково відзначили це і сказали нам свою думку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 суперздібностей немовлят, про які ви не знали
Правила годування грудьми, щоб уникнути проблем


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, відповідальність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

На жаль, поїхати на море з малюком, це не значить, що ви відпочинете, адже потрібний ретельний догляд за дитиною. Декілька порад для батьків, які стан

Безпека дітей на пляжі

Дитина | 17:00, 06.06.2018

На жаль, поїхати на море з малюком, це не значить, що ви відпочинете, адже потрібний ретельний догляд за дитиною. Декілька порад для батьків, які стануть в нагоді під час відпустки на пляжі.

Останнім часом, дуже багато прикрих випадків, коли малюки випадають з вікон, і все закінчується плачевно для батьків та рідних. З матеріалу ви дізнаєт

Правила безпеки: захистити дитину від падіння з вікна

Сімейні справи | 15:30, 04.06.2018

Останнім часом, дуже багато прикрих випадків, коли малюки випадають з вікон, і все закінчується плачевно для батьків та рідних. З матеріалу ви дізнаєтеся, як захистити дитину від падіння з вікна.

Х'ю Джекман разом зі своєю дружиною Деборою-Лі Фернесс виховують двох прийомних дітей - 18-річного Оскара і 12-річну Аву. Зараз зіркові батьки вчать с

Х'ю Джекман вчить своїх дітей благочинності

Виховання | 12:30, 04.06.2018

Х'ю Джекман разом зі своєю дружиною Деборою-Лі Фернесс виховують двох прийомних дітей - 18-річного Оскара і 12-річну Аву. Зараз зіркові батьки вчать своїх дітей допомагати ближнім.

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу.

5 книг, які потрібно прочитати батькам і вчителям

Сімейні справи | 13:34, 01.06.2018

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу. А цілих 5!

Що не варто робити при вихованні підлітка - читайте далі.

Як виховувати підлітка?

Сімейні справи | 12:30, 30.05.2018

Що не варто робити при вихованні підлітка - читайте далі.

Дитина повинна вміти контактувати з однолітками та дорослими. А для цього її варто навчити наступних фраз.

Дуже корисні фрази, яких треба навчити своїх дітей

Виховання | 09:00, 27.05.2018

Дитина повинна вміти контактувати з однолітками та дорослими. А для цього її варто навчити наступних фраз.

Сьогодні все частіше говорять про дитяче насильство, коли однолітки знущаються один над одним. Як бути батькам у такій ситуації?

Що робити, коли дитину ображають однолітки

Дитина | 10:00, 26.05.2018

Сьогодні все частіше говорять про дитяче насильство, коли однолітки знущаються один над одним. Як бути батькам у такій ситуації?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: