7 порад, як навчити дитину відповідальності

Adoption
Date
  • 1005 Переглядів
Дітям маловідоме поняття відповідальності, особливо в ранньому віці. Але як тільки чадо починає розуміти причинно-наслідковий процес, йому варто пояснити і навчити відповідальності. Як це зробити правильно?

3183_2e85804b890427d4f78c0b894db243a267sh.jpg (53.2 Kb)


1. Робота по дому
Визначте своїм дітям коло домашніх обов'язків, відповідних їхньому віку. Виконуючи такі нескладні домашні завдання, як збирання іграшок або носіння брудного посуду в раковину, діти вчаться бути корисними суспільству, в якому живуть, вони вносять свій посильний внесок у загальну справу і відчувають себе потрібними членами родини.

2. Доводите до кінця
Не дозволяйте дітям відкрутитися від виконання їхніх обов'язків, навчіть виконувати взяте на себе справу до кінця. Уміння доводити справи до повного завершення позитивно позначиться на всіх аспектах їхнього життя надалі, особливо це допоможе їм зберегти роботу.

3. Не дозволяйте виправдовуватися
Доведіть до вашої дитини, що якщо він робить помилку, він також повинен нести відповідальність за свої дії. Не дозволяйте йому виправдовуватися і шукати винних.

4. Домашній вихованець
Домашні тварини - відмінний спосіб прищепити дитині відповідальність, адже відповідаючи за життя іншої істоти, він вчиться брати на себе певні зобов'язання і виконувати їх.

5. Покажіть приклад
Ви - взірець для наслідування дітей. Поставтеся до своєї ролі серйозно і покажіть на ділі, що значить діяти відповідально. Ніколи не дозволяйте вашим дітям чути від вас виправдання або перекладання провини на обставини та інших людей, інакше вони будуть слідувати вашому прикладу.

6. Список завдань
Складайте разом з дитиною список завдань на тиждень. Коли список повністю виконаний, дозвольте малюкові невелику винагороду - ласощі або улюблену передачу. Визначте, які із завдань є першорядними, постарайтеся, щоб вони були цілком посильні для дитини і, як мінімум, на один день має припадати 2-3 завдання.

7. Хваліть
Похвала дуже важлива, особливо в роботі з дітьми молодшого віку, це один з найефективніших інструментів навчання. Ми всі хотіли б відчувати, що зробили щось хороше і правильне, нам би хотілося, щоб оточуючі обов'язково відзначили це і сказали нам свою думку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 суперздібностей немовлят, про які ви не знали
Правила годування грудьми, щоб уникнути проблем


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, відповідальність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

3 головних причини, чому дитина може капризувати.

Чому дитина вередує?

Дитина | 09:30, 05.08.2018

3 головних причини, чому дитина може капризувати.

Поради батькам, як краще виховувати двійнят.

Як виховувати двійнят?

Сімейні справи | 15:30, 02.08.2018

Поради батькам, як краще виховувати двійнят.

Є кілька універсальних рекомендацій для чоловіків, що задаються питанням, як стати ідеальним татом для своєї дитини.

Як стати хорошим батьком?

Тато | 09:30, 02.08.2018

Є кілька універсальних рекомендацій для чоловіків, що задаються питанням, як стати ідеальним татом для своєї дитини.

У двадцять першому столітті нікого не здивуєш сексом до весілля. Більше того, суспільство нормально реагує на молодих хлопців і дівчат, які вже в 16-1

Як вести себе батькам, які дізнались про ранній секс своїх дітей?

Виховання | 10:00, 24.07.2018

У двадцять першому столітті нікого не здивуєш сексом до весілля. Більше того, суспільство нормально реагує на молодих хлопців і дівчат, які вже в 16-17 років вступають в інтим. Але для їхніх батьків це болюча тема. Як реагувати мамі чи татові, коли в

Як перетворити покарання в корисний урок, з якого дитина матиме користь, а не затаїть образу на все життя - читайте далі.

Як правильно карати дитину?

Дитина | 15:30, 18.07.2018

Як перетворити покарання в корисний урок, з якого дитина матиме користь, а не затаїть образу на все життя - читайте далі.

Щоб хлопчик перетворився на справжнього чоловіка, брати участь у його вихованні слід обом батькам, оскільки для дитини дуже важливий особистий приклад

Як виховати з сина справжнього чоловіка?

Тато | 15:30, 17.07.2018

Щоб хлопчик перетворився на справжнього чоловіка, брати участь у його вихованні слід обом батькам, оскільки для дитини дуже важливий особистий приклад батька. Крім живого прикладу поведінки, вельми важливо задіяти і грамотні методи виховання.

Як навчити дитину допомагати і виконувати обов'язки по дому - читайте далі.

Як виховати в дитині помічника?

Дитина | 15:30, 12.07.2018

Як навчити дитину допомагати і виконувати обов'язки по дому - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: