На якому тижні вагітності мама відчуває рухи плода?

Adoption
Date
  • 131 Переглядів
Ще на восьмому-дев'ятому тижні вагітності плід починає переміщатися і рухатися, плаваючи в навколоплідних водах всередині матки. Але чому ж жінка в цей період не відчуває, що він ворушиться? Все дуже просто. На цьому терміні ембріон дуже маленький і ворушіння не можна відчути. А при проведенні УЗД на екрані можна побачити рух малюка, його торкання стінок матки ніжкою або ручкою. У скільки тижнів жінка може відчути ворушіння дитини?

8686_4.jpg (17.4 Kb)


Золотою серединою для того, щоб виявити перші ворушіння, є термін 20 тижнів вагітності. Але іноді трапляється, що переміщення і дотик малюка жінки можуть відчути вже на 16 тижні вагітності. Буває також, що перші ворушіння деякі жінки можуть відчувати на двадцять четвертому тижні. І один, і інший варіант прийнято вважати нормою.

То, коли вагітна починає відчувати ворушіння дитини, залежить від безлічі факторів. До них відносять:

- Вага плоду і його положення в матці. Рухи більш відчутні у плодів з великою масою.
- Товщина підшкірно-жирового шару майбутньої матусі. Перші ворушіння малюків стрункі жінки можуть відчути раніше, ніж ті, які схильні до повноти.
- Поріг чутливості нервових закінчень. Він свій у кожної жінки. Деякі вагітні відзначили, що якийсь легкий рух в області матки вони відчули саме в 8-9 тижнів вагітності. Правда, така надчутливість спостерігається рідко.
- Активність діяльності кишечника, з-за якої іноді не просто помітити рухи плоду.
- Жінка при першій вагітності починає відчувати ворушіння дитини на 2-3 тижні пізніше, ніж при наступних вагітностях.

На якому терміні малюк починає штовхатися? В середньому це 16-24 тижня вагітності. Знаючи термін, коли почули рухи плоду, можна розрахувати приблизну дату пологів. При цьому вперше народжуючим до дати перших рухів плода додають 20 тижнів, повторнородящим - 22 тижні. Це, звичайно ж, спосіб приблизний, але разом з даними УЗД і датою, коли була остання менструація, можна визначити тривалість вагітності.

Як тільки ви відчули вперше, коли заворушився малюк, після цього його активність буде зростати. Період максимальної активності плода – 24-32 тижні вагітності. Дитина до 24 тижня вагітності живе за своїм режимом – на сон іде близько 16-20 годин на добу, а 4-6 годин він не спить. При цьому помічено, що активність мами і дитинки обернено пропорційні – найбільш виражені поштовхи саме в той час, коли жінка присіла або прилягла відпочити. Це, швидше за все, пов'язано з тим, що будь-яка активність мами заколисує малюка, і він засинає. А у вечірній і нічний час його активність зростає. Також є прямий зв'язок між шевелінням плода і емоційним станом майбутньої мами. Якщо жінка засмучена, перелякана або ж радіє, він може насторожено завмерти або навпаки сильно штовхатися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, тиждень вагітності, рухи плода


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коричневі виділення під час вагітності: коли варто хвилюватися?

Здоров'я | 06:20, 21.03.2024

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 18:01, 20.03.2024

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері, так і дитини, що розвивається. Хоча більшість фруктів безпечні, деякі з них вагітним жінкам слід в

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Герпес –  це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипання

Герпес на губах під час вагітності

Я вагітна | 06:20, 20.03.2024

Герпес – це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипанням та запаленням, збільшенням лімфовузлів та порушенням загального стану людини. Носіями вірусу герпе

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

На якому тижні вагітності дитина повинна перевернутись головою вниз?

Я вагітна | 01:20, 20.03.2024

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

Які можуть бути ризики та протипоказання для ін'єкцій краси? Які косметичні процедури можна робити під час вагітності?

Чи безпечні ін'єкціі краси під час вагітності?

Я вагітна | 00:30, 20.03.2024

Які можуть бути ризики та протипоказання для ін'єкцій краси? Які косметичні процедури можна робити під час вагітності?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: