НІПТ під час вагітності: коли необхідний і що показує?

Adoption
Date
  • 97 Переглядів
Ще років 15 назад в Україні ніхто й не знав про такий тест, а сьогодні його може зробити кожна бажаюча вагітна жінка, мають, звісно, достатньо коштів в гаманці, адже доступний він далеко не всім.

5593_8.jpg (17.16 Kb)

Неінвазивний пренатальний тест (НІПТ) — скринінговий метод, який використовується для оцінки ризику хромосомних аномалій у плода. Дослідження ґрунтується на аналізі невеликих фрагментів позаклітинних ДНК плода, що циркулюють у крові вагітної жінки.

Навіщо здавати НІПТ?
НІПТ — тест, пройти який рекомендується після виявлення високого ризику генетичної патології плода за результатами біохімічного скринінгу вагітності. Інші показання до НІПТ:

- попередні вагітності з хромосомними мутаціями у плода;
- вік вагітної жінки від 35 років;
- наявність вагітностей з генетичними аномаліями плода в сімейному анамнезі батьків.

НІПТ, як і скринінги першого, другого та третього триместрів, тільки вказує на ймовірність народження дитини з патологіями. Дослідження не дає точної (стовідсоткової) відповіді на запитання, чи є в плода хромосомні аномалії, тому його результат не є підставою для постановки діагнозу.

Чи можна дізнатися стать майбутньої дитини за допомогою НІПТ?
Генетичний аналіз крові дає змогу визначити стать дитини. Наявність Y-хромосоми в позаклітинній ДНК є підтвердженням приналежності плода до чоловічої статі, а її відсутність — до жіночої. Точність визначення статі за НІПТ за одноплідної вагітності становить 99%.

За багатоплідної різнояйцевої вагітності не завжди можливо точно дізнатися стать усіх дітей. Відсутність Y-хромосоми в позаклітинній ДНК дає змогу стверджувати, що всі плоди — жіночої статі, а її наявність дає змогу припустити, що хоча б один із них — чоловічої статі. За однояйцевої вагітності всі діти будуть одностатевими.

Батьки можуть відмовитися від визначення статі за допомогою неінвазивного пренатального тесту. Однак за виявлення високого ризику мутацій у статевих хромосомах гінеколог може порекомендувати жінці здати додатково тест на визначення статі дитини для уточнення клінічної картини.

На якому терміні роблять НІПТ?
Термін проведення неінвазивного пренатального тесту — з дев'ятого-десятого тижня гестації (виношування плода). На більш ранніх термінах вагітності аналіз на патологію плода здавати недоцільно, оскільки позаклітинної ДНК у крові матері ще недостатньо для забезпечення достовірного результату.

Чи безпечний НІПТ для майбутньої дитини?
Для діагностики за допомогою НІПТ використовують венозну кров матері. Дослідження безпечне для плода, як і інші аналізи крові, які жінка здає протягом вагітності.

Наскільки точний неінвазивний пренатальний тест?
Генетичний тест під час вагітності найбільш точний у визначенні статі дитини та ризику синдрому Дауна. Достовірність результату становить 99%. Специфічність аналізу крові на інші хромосомні патології плода трохи нижча — 95-98%.

Як проводять НІПТ?
Для аналізу НІПТ у вагітної жінки беруть кров з вени в зоні ліктьового згину. Спеціальна підготовка до неінвазивного пренатального тесту не потрібна. Здати кров можна в будь-який час доби. Перед візитом до лабораторії не потрібно дотримуватися дієти та 12-годинного голодування, як перед біохімічним дослідженням крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, тест, НІПТ, неінвазивний пренатальний тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутні

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 01:20, 05.06.2024

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутнім мамам. Мова про сире м'ясо та рибу. наприклад. Що ще?

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: