Епілепсія під час вагітності: що потрібно знати?

Adoption
Date
  • 307 Переглядів
Вагітність - це відповідальний період і багато жінок насолоджуються ним. Проте якщо у майбутньої мами є проблеми зі здоров'ям, їм значно складніше проживати цей період. Особливо якщо мова про епілепсію під час вагітності.

3659_3.jpg (21.4 Kb)

Епілепсія – неврологічне захворювання, при якому людина страждає від масивних синхронних розрядів з нейронів. Іншими словами, електрична активність нервових клітин у великих ділянках мозку відбувається одночасно.

Це може спричинити напади, а може і не спричинити. Тепер ми повинні чітко пояснити, що є різниця між епілептичними нападами та судомним станом. Всупереч поширеній думці, вони не завжди йдуть рука об руку. Хай там як, ураження електричним струмом завжди поступаються місцем симптому, який у багатьох випадках є невеликим локалізованим рухом.

Під час вагітності в жіночому організмі відбуваються зміни внаслідок дії гормонів, зокрема прогестерону. Загалом, спостерігаються модифікації статевих, репродуктивних, серцевих та м’яких тканин. Можна сказати, що так чи інакше залучені майже всі клітини.

Однак немає даних, які б свідчили про те, як судоми збільшуються або зменшуються під час вагітності. Епідеміологічні дослідження з цього приводу роблять висновок, що плід насправді на це не впливає.

Насправді дослідження показують, що однією з найбільших причин проблем під час вагітності є брак сну. Це змінює зв’язок між епілепсією та вагітністю. Це пов’язано з тим, що загалом напади частіше посилюються, якщо жінка погано спить протягом останнього триместру. Однак ніхто точно не знає, чи це насправді пов’язано з поганим відпочинком та стресом чи з гормональними змінами.

Проте є проблеми з ліками, які використовують для лікування епілепсії. Щоб керувати епілепсією, потрібно приймати ліки. Однак робити це під час вагітності – не найздоровіша ідея, оскільки сама вагітність змінює загальний об’єм циркулюючої крові, а також її розподіл у тканинах організму.

Епілепсія під час вагітності: прийом протиепілептичних препаратів
Одним із основних побічних ефектів протисудомних препаратів є вроджені вади розвитку. Це становить дилему під час догляду та моніторингу вагітності жінки з епілепсією.
Дослідники порівняли частоту вроджених вад розвитку серед дітей, народжених від матерів з епілепсією, з іншими, народженими у жінок без цієї хвороби. Можна впевнено сказати, що були виявлені помітні відмінності. По правді кажучи, вроджені вади трапляються раз на кожні 100 пологів. Однак у тих, хто приймає протиепілептичні препарати, ризик вроджених вад утричі збільшується.

Імовірність ускладнених пологів зростає, коли мати приймає кілька ліків, що відпускаються за рецептом. Це часта ситуація серед пацієнтів з епілепсією, які погано реагують на звичайне лікування. Як результат, лікар починає комбінувати різні дози для зменшення судом.

Окрім того, дослідження показали, що у плода більший ризик дефектів, якщо жінка приймає такі препарати, як вальпроат та карбамазепін. У цьому випадку найбільш ураженою є центральна нервова система плода.

Зазвичай лікарі пропонують знизити дозу протиепілептичних препаратів під час вагітності. Якщо у жінки не було судом більше ніж 9 місяців, вона може приймати дуже малу кількість одного препарату.

У будь-якому випадку, лікар повинен схвалити це зниження дози. Ні пацієнт, ні його родичі, ні хтось, хто не має необхідного фаху, не можуть прийняти це рішення. Інакше це може призвести до серйозних наслідків як для матері, так і для плода.

Що потрібно пам’ятати про епілепсію під час вагітності
Як бачите, епілепсія та вагітність – це складне поєднання. Зрештою все може піти добре. Однак лікар має постійно контролювати цей випадок. Окрім того, жінка повинна вжити всіх запобіжних заходів, щоб зменшити пов’язані з цим ризики.

Пам’ятайте, що жінка може й далі приймати ліки, лише якщо їх прописав лікар. Лікар може скоригувати дозу ліків у крові жінки. Жодна вагітна жінка ніколи не повинна самостійно приймати рішення про тимчасове зупинення або зміну дози ліків.

Пологи мають бути заплановані заздалегідь, у спеціалізованому місці, з командою лікарів, які мають досвід у цій галузі. Можливий варіант кесаревого розтину, і рішення необхідно приймати після щирої розмови між акушером та майбутньою матір’ю. Чим продуктивніше спілкування між ними, тим здоровішою і легшою буде вагітність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, епілепсія під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутні

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 01:20, 05.06.2024

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутнім мамам. Мова про сире м'ясо та рибу. наприклад. Що ще?

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: