Для тих, хто не може поправитися: як набрати вагу?

Adoption
Date
  • 9388 Переглядів
Набрати вагу для худої людини – не менша проблема, ніж схуднути для повної. Деякі люди худі від природи, а інших до худорлявості призводять дієти і спосіб життя. Збільшення у вазі – процес відповідальний і поступовий, багато в чому визначається Вашим станом здоров’я і віком.

0379_kak-bystro-nabrat-ves.jpg (32.65 Kb)


Головна і основна причина – порушення балансу між споживанням і витратою калорій, між утворенням і розпадом клітин – далеко не завжди є первісною і єдиною. Десь таїться спусковий механізм, який змушує організм діяти так, а не інакше, і знайти його досить складно, бо, як ви зараз переконаєтеся, різні причини втрати ваги часом взаємопов’язані, і не завжди цей клубок вдається розплутати самостійно.

Стрес
При тривалому стресі збільшується потреба вашого організму в повноцінному білку, тому що організм використовує амінокислоти для вироблення стресових гормонів. Потреба в білку зростає мінімум на 20% – це дуже багато, оскільки за відсутності адекватного надходження білка з їжею організм змушений прискорювати катаболізм – процес розщеплення м’язової тканини. Ось вам і раз – втрата м’язової маси. Тому при хворобі і тривалому стресі, якщо в крові недостатньо білків (наприклад, з-за малого вмісту білків в їжі), ваше тіло може позбутися значної частини м’язової маси.

На відміну від людей з нормальним або надлишковою вагою, які віддають перевагу “заїдати стрес”, худі люди при стресі можуть буквально забути про їжу і не відчувати почуття голоду. Стрес також викликає нервозність і метушливість, безглузді рухи. Напружуються м’язи шиї, спини, лоба, прискорюється серцебиття, що теж збільшує споживання калорій. Інтенсивне скорочення м’язів призводить також до накопичення продуктів обміну речовин та болів в області голови, шиї, спини, попереку.

Поганий апетит
Втрата апетиту може бути викликана величезною кількістю причин. І чоловіки, і жінки часто втрачають апетит через хвороби і стреси. Буває навіть, що апетит зникає зовсім, і людина починає втрачати вагу до такого ступеня, що від неї залишаються буквально “шкіра та кістки”.
При хронічному недоїданні виникає дефіцит поживних речовин, що негативно позначається на всіх органах і організмі в цілому. Імунна система послаблюється, а кістки стають крихкими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильний догляд за кінчиками волосся

Зниження апетиту може бути наслідком багатьох захворювань, наприклад, серцевої недостатності, хронічних легеневих хвороб, хронічного гепатиту та цирозу печінки, інфекційних, неврологічних і аутоімунних захворювань. Хоча у хворих часто пропадає апетит, проте, потреба в енергії зростає, оскільки організму необхідно боротися з недугою. Через це виникає і небезпека втрати ваги.

1. Постарайтеся поліпшити апетит
Безумовно, через силу їсти дуже важко і неприємно. Тому вашим головним завданням повинно бути – розпалити здоровий апетит. Для цього існує декілька випробуваних способів:

- Ніколи не вносьте свої улюблені страви в список заборонених.
- Гарно сервіруйте столи, навіть якщо їжте на самоті – це стимулює бажання приступити до їжі.
- Червоний колір діє збудливо не тільки на бика, але і на ваш апетит.
- Спробуйте перед їжею трішки настоянки полину (тоніка) або чого-небудь кислого, наприклад, часточку лимона.
- Погуляйте перед їжею на свіжому повітрі – це також покращує апетит.
- Дотримуйтеся режиму дня і харчування, їжте завжди в один і той же час.

Розпорядок дня теж важливий для нормального апетиту. Якщо ви звикнете приймати їжу в один і той же час, ваш шлунок звикне виробляти до цього часу шлунковий сік, що забезпечить вам здоровий апетит.

2. Режим харчування
Багато (та чи не всі) автори рекомендують приймати їжу 5-6 разів на день. Мотивують це тим, що при надходженні їжі малими порціями вона краще перетравлюється і засвоюється. Проте ніхто цю рекомендацію серйозно не аргументує і навіть не розвиває, думають, напевно, що це і так всім зрозуміло.

А не зовсім все-таки зрозуміло, тому що в одній досить цікавій програмою для екстремально худих людей автор, який теж дотримується принципу частого вживання їжі, при цьому застерігає, що їсти щось потрібно часто, але при цьому кожен раз наїдатися від пуза. Його кредо: “Голод ви не повинні відчувати ніколи!”

Як, скажіть мені, при цьому їжа буде краще перетравлюватися? І яка підшлункова залоза це витримає? Адже відомо, що кожен орган, і травні теж, проходить в добовому циклі три стадії: максимальної ефективності, мінімальної та оптимальної. У період мінімальної ефективності орган себе лікує, відновлюється для подальшої роботи. Вагу то ви, можливо, таким макаром наберете, але це буде втрата ваги через захворювання шлунково-кишкового тракту.

Наш травний тракт – не конвеєр, в три зміни працювати не вміє. Максимальна активність шлунка припадає на час від 7 до 9 годин ранку (мабуть, недарма сказано: сніданок з’їж сам). З 19 до 21 години шлунок відпочиває і відновлюється, тому й існує правило не їсти після 7 годин.
З 9 до 11 – пік активності підшлункової залози. До цього часу їжа вже переварилася і надходить в цибулину дванадцятипалої кишки, куди відкриваються протоки підшлункової. А далі вступають у дію тонкий кишечник, печінка і, нарешті, аж наступного ранку, – товстий кишечник. І зрозуміло стає, чому вранці деякі люди співають у клозеті.

Прихильники частого харчування для набору ваги геть-чисто забувають про те, що під час перетравлення їжі обмін речовин прискорюється, отже, якщо ви кожні три години будете підкидати “дрова в топку”, ви тим самим реально прискорите ваш метаболізм, який у астеніків і взагалі людей, які не можуть набрати вагу, і так зазвичай буває підвищений. Ну і в чому ж, поясніть, в даному контексті сенс дробленого харчування?
Не беруся кого-небудь повчати у цьому питанні, але мені здається, що оптимальний режим харчування для будь-якої ситуації – саме той, який підказує Вам природа: щільний сніданок, обід по ситуації і легка вечеря. Якщо не встигли повечеряти до сьомої години, не забороняється зробити це після дев’ятої, лише з’їсти при цьому що-небудь, що швидко перетравлюється – фрукти (але не овочі), а при нормальній кислотності можна й бутерброд з м’ясом.

3. Сон і відпочинок
Сон повинен бути міцним і тривалим (не менше 8 годин). По-перше, уві сні ви витрачаєте менше енергії, а по-друге, нормальний сон сам по собі знімає стрес, поліпшує настрій з ранку і піднімає апетит.

Саме уві сні гіпофіз виробляє гормон росту соматропін, який необхідний для збільшення ваги – він забезпечує нарощування м’язів. Сон також допомагає організму справитися і з стресовим гормоном – кортизолом, який активно спалює жири у худих людей.
Однак гормон росту виробляється не при всякому сні, а тільки в темний час доби, і то тільки в першій фазі сну. Тому вже на 10-11 годину вам слід лежати в ліжку. Вечірки, дискотеки і пізні гуляння скасовуються.

Розмежовуйте роботу і відпочинок. Дозвольте собі періодично розслабитися і хвилин 10-15 посидіти спокійно, навіть і полежати. Можна і поспати годинку після обіду, принаймні, у вихідні. А в робочі дні після обіду не прагніть відразу ж вимити посуд за всю сім’ю, а хоча б 15-20 хвилин посидите спокійно.

Рекомендації ж “поніжитися вранці в ліжку” можна слідувати, тільки якщо вона не вступає в протиріччя з годинником, відведеними для сніданку – з 7 до 9 ранку.

4. Заняття спортом
За рахунок чого ви хочете збільшити свою вагу – за рахунок жиру чи за рахунок м’язів? Насправді ми маємо потребу і в тому, і в іншому. Проблема в тому, що при наборі ваги організм повинен її правильно розподілити.

Недостатня вага – це не обов’язково недостаток жиру. У більшості випадків причина низької ваги – це погано розвинені м’язи. Для того щоб їх розвинути і зміцнити, потрібні фізичні силові навантаження. Ці навантаження потрібні і чоловікам, і жінкам, правда, у різній мірі. Буде краще, якщо для вас буде складена індивідуальна програма вправ.

Для набору м’язової маси необхідні дозовані (не жорсткі!) Фізичні навантаження на всі групи м’язів – наприклад, плавання, теніс, бадмінтон. Такі заняття повинні бути регулярними. Для більшості підійде також найпростіший, базовий тренінг з обтяженнями – три тренування на тиждень.

5. Спосіб життя – позбавляйтеся від стресів
Якщо ви хочете поправитися, захищайте себе від негативних переживань і стресових ситуацій. Це дуже важливий момент, Про цей момент багато рекомендацій замовчують, але він дуже важливий. Адже недарма кажуть, що худі люди частіше бувають злими, а повні, навпаки, добрими.

Намагайтеся виробити в собі певну флегматичність і завжди зберігати душевну рівновагу. Якщо ви будете переживати і все приймати занадто близько до серця, набрати вагу вам буде дуже важко.
Навчіться розслаблятися – для цього є дуже цікаві і корисні техніки. Розслабитися перед сном допоможе також півгодинна прогулянка на свіжому повітрі.

Відмовтеся від шкідливих звичок, в першу чергу, від сигарет і спиртного. Нікотин прискорює обмін речовин, курці витрачають, в порівнянні з некурящими, приблизно на 200 калорій більше – навіщо вам це? Алкоголь теж не сприяє набору маси.
Якщо є можливість, проведіть літо або, принаймні, місяць на природі – у родичів у селі, в тихому пансіонаті. Іноді дуже позитивно діє навіть сама зміна місця і навколишнього середовища. Навіть якщо цього вам не вдасться зробити, постарайтеся частіше бувати на відкритому повітрі.

6. Здорове харчування
Тільки повноцінне здорове харчування сприяє доброму засвоєнню організмом поживних речовин, а значить, і набору ваги. При цьому калорійність їжі повинна бути досить високою. Щоб ви не їли, якщо калорійність їжі буде менше необхідного, ви ніколи не поправитися.
Якщо ви хочете набрати вагу, ви повинні забезпечити свій організм не зайвими калоріями, а додатковими матеріалами для побудови м’язових і жирових клітин. Адже не з калорій ж ваш вага буде складатися!

У порівнянні з більшістю дієт для схуднення, ваше меню – це суцільне щастя! Воно може включати і м’ясо – яловичину, баранину, свинину, качатина, – і морепродукти, коренеплоди, цільні крупи, горіхи, олія … Якщо немає протипоказань, можете не обмежувати себе ні в молочних продуктах, ні в несолоних сирах. Ну і так далі – за винятком продуктів, які, крім смакового задоволення, ніякої користі організму не приносять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: анорексія, стрес, психологія, депресія, харчування, дієти, схуднення, як поправитися, як набрати вагу


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера

Генна терапія для лікування дитячої сліпоти

Дитина | 11:00, 21.04.2021

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера. Це ціле сімейство спадкових захворювань сітківки.

Американські вчені вирішили з'ясувати, чому у вагітних серцева недостатність розвивається так само, як і у людей похилого віку. Мова йде про післяполо

Чому вагітним загрожує серцева недостатність?

Вагітність та пологи | 10:30, 21.04.2021

Американські вчені вирішили з'ясувати, чому у вагітних серцева недостатність розвивається так само, як і у людей похилого віку. Мова йде про післяпологову кардіопатію.

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимпто

Синдром, який може виникнути у дитини після COVID-19

Дитина | 21:00, 20.04.2021

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимптомній формі, частіше відзначається специфічний запальний синдром.

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом.

Інтимне життя та менопауза: як бути жінці

Мама | 20:30, 19.04.2021

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом. Крім того, це і хороше фізичне навантаження, і профілактика судинних захворювань.

У новому огляді вчені проаналізували дані, які були отримані в 40 дослідженнях, що охопили 6 мільйонів вагітностей в 17 країнах з січня 2020 року по с

Пандемія коронавірусу призвела до більшої кількості мертвонароджених дітей

Вагітність та пологи | 12:00, 19.04.2021

У новому огляді вчені проаналізували дані, які були отримані в 40 дослідженнях, що охопили 6 мільйонів вагітностей в 17 країнах з січня 2020 року по січень 2021 року. Дослідження, які стосувалися виключно впливу інфекції SARS-CoV-2, не ввійшли в цей

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Фармацевти розповіли, як зберігати ліки правильно

Сімейні справи | 11:30, 19.04.2021

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Якщо у дитини болить голова

Дитина | 09:30, 19.04.2021

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: