Як подолати метеочутливість

Adoption
Date
  • 1860 Переглядів
Чому люди болісно реагують на зміни погоди, хто перебуває у групі ризику, та як боротися із симптомами метеопатії?

0235_630_360_1609397815-516.jpg (32. Kb)

Метеореакція – це реакція організму різкі зміни погоди. При цьому вплив надають саме перепади, що відбуваються за короткий проміжок часу.

Помилково думати, що люди реагують на зміну клімату загалом. Наприклад, тепла зима сама собою ніяк не впливає на організм людини, якщо незвична погода встановилася поступово. Вплив відбувається лише при різких перепадах температури, вологості, раптовому посиленні вітру, грозі чи бурі.
Наприклад, метеореакція виникає через те, що при раптовому похолоданні різко підвищується атмосферний тиск та збільшується кількість кисню у повітрі. При потеплінні все відбувається навпаки: тиск знижується, а вміст кисню скорочується. Найважче ж випробування для організму – спекотна погода за високої відносної вологості. За такої погоди спостерігається дефіцит кисню, відзначається погодна гіпоксія.

Є два типи реакції на різкі погодні зміни: патологічна та нормальна. Для здорового організму такі явища стають тренуванням і підвищують його опір екстремальним зовнішнім впливам. Насамперед такий «тренінг» корисний для серцево-судинної системи в цілому та периферичних судин зокрема.

Однак у людей, які мають проблеми зі здоров'ям, часто виникає негативна реакція на погоду: порушення у роботі серцево-судинної системи у вигляді різких стрибків артеріального тиску або симптоми мозкового типу: головний біль, запаморочення, шум у вухах. Саме в цих випадках лікарі говорять про метеозалежність пацієнта. Патологічна реакція може бути тривала, вона відбувається або одномоментно з різкою кліматичною зміною, або незадовго до її наступу.

При цьому організм пристосовується до нової погоди досить швидко протягом одного-двох днів. Якщо реакція спостерігається довше, то справа тут не в метеопатії, і для з'ясування причин погіршення самопочуття потрібно звернутися до лікаря.

Насамперед, до групи ризику належать люди, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, психоемоційні розлади, бронхолегеневі захворювання та захворювання опорно-рухового апарату.

Найбільше реагують на погоду меланхоліки та холерики. Ці психотипи емоційно нестійкі, гірше переносять зовнішні на центральну нервову систему і гормональні сплески при різких кліматичних змінах. При цьому сангвініки, якщо вони здорові, взагалі не реагують на погоду і не страждають на метеопатію.

Для поліпшення тонусу судин і підвищення їх адаптаційної здатності до зовнішніх впливів немає нічого кращого за активний спосіб життя. При цьому, не йдеться про якісь надзусилля у спортзалі.

Для підтримки організму у формі досить регулярно, тобто щодня проводити час на свіжому повітрі – мінімум 30 хвилин на день. Віддавати перевагу пішим прогулянкам, виконуючи норму 10 тисяч кроків на добу.

Дуже ефективним тренуванням організму на стійкість до погодних впливів є загартування. Воно привчає судини адекватно реагувати на мінливі фактори. Знову ж таки не йдеться про якісь екстремальні процедури.

Для тих, хто вже живе з діагнозом «метеочутливість», особливо якщо він пов'язаний із хронічними захворюваннями, існує низка простих рекомендацій, як мінімізувати ризики.

У періоди різких змін погоди рекомендується регулярно приймати терапевтичні препарати, призначені лікарем. Робити це потрібно завчасно, не чекаючи серйозних погіршень здоров'я, спричинених кліматичними стрибками.

Гіпертонікам слід приймати всі препарати, прописані лікарем, стежити за артеріальним тиском, а також тримати під рукою гіпотензивний засіб швидкої допомоги, який можна прийняти при різкому підйомі артеріального тиску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як подолати метеочутливість, подолати, метеочутливість, погода, судини, тиск, біль, реакція, голова, вправи, спорт, таблетки, поради, спортзал, лікарі, тонус судин


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кілька додаткових годин сну у вихідні не може компенсувати всю шкоду від недосипання протягом тижня.

Чи можна надолужити втрачений сон?

Здоров'я | 19:00, 24.11.2022

Кілька додаткових годин сну у вихідні не може компенсувати всю шкоду від недосипання протягом тижня.

Ваші нирки регулюють щоденний баланс між споживанням води та солі. Отримання достатньої кількості поживних речовин із здорового харчування може допомо

3 вітаміни, які можуть пошкодити ваші нирки при передозуванні

Вітаміни | 23:00, 23.11.2022

Ваші нирки регулюють щоденний баланс між споживанням води та солі. Отримання достатньої кількості поживних речовин із здорового харчування може допомогти вам покращити функцію нирок, але зазвичай вам не потрібні вітамінні добавки для цієї мети.

Покупки у відділі йогуртів стали досить складними. Замість того, щоб просто вибирати між звичайним і знежириним йогуртом, або з фруктами чи без, покуп

Чи справді йогурт корисний?

Харчування | 19:00, 23.11.2022

Покупки у відділі йогуртів стали досить складними. Замість того, щоб просто вибирати між звичайним і знежириним йогуртом, або з фруктами чи без, покупці тепер можуть вибрати, які бактерії вони хочуть споживати в йогуртах.

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Любителям суші не варто турбуватися про сиру рибу, яку вони споживають, кажуть вчені, якщо суші було приготовлено належним чином відповідно до правил

Чи справді безпечно їсти суші?

Консультації | 08:30, 23.11.2022

Любителям суші не варто турбуватися про сиру рибу, яку вони споживають, кажуть вчені, якщо суші було приготовлено належним чином відповідно до правил Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства. Людям, які готують суші само

Згідно з новим дослідженням, щоб покращити свій спосіб харчування, складання плану дій і візуалізація його виконання, допоможе вам досягти своїх цілей

Візуалізуйте фрукти: як план дій може покращити вашу дієту

Харчування | 01:30, 23.11.2022

Згідно з новим дослідженням, щоб покращити свій спосіб харчування, складання плану дій і візуалізація його виконання, допоможе вам досягти своїх цілей.

Важливо підтримувати рівень холестерину на здоровому рівні. Вживання їжі з великою кількістю насичених жирів може підвищити рівень холестерину в крові

Чи може вживання морепродуктів вплинути на холестерин?

Здоров'я | 14:00, 21.11.2022

Важливо підтримувати рівень холестерину на здоровому рівні. Вживання їжі з великою кількістю насичених жирів може підвищити рівень холестерину в крові та мати негативний вплив на здоров’я організму. Морепродукти природно містять холестерин, але його

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: