У чому різниця між стресом, тривожністю та депресією

Adoption
Date
  • 125 Переглядів
Часто люди плутають ці поняття.

0200_st.jpg (20.56 Kb)

Стрес, тривожність та депресія — це тривалі та серйозні стани емоційного та психічного здоров’я, але вони мають різні характеристики та впливають на людину по-різному.

Давайте розглянемо кожен з цих станів окремо
Стрес – це нормальна реакція психіки та тіла на непередбачувані виклики навколишнього світу. Це своєрідний процес адаптації, де організм реагує, намагаючись пристосуватися до змін.

Тривожність – стан, коли організм знаходиться в постійному стресі. Це своєрідна компенсація, коли наш внутрішній баланс трошки порушується, і ми намагаємося відновити його.

Депресія – це виснаження організму, де процеси суб і декомпенсації виражаються в ряді симптомів:

Хронічна втома та слабкість – коли немає сил на будь-що.
Порушення сну – прокидання о 3-4 ранку або постійна сонливість, яка знову повертає нас до хронічної втоми та слабкості.
Порушення харчової поведінки – немає апетиту або, навпаки, апетит позаздришкує.
Втрата інтересу до важливого раніше. Пригнічення. Втрата відчуття радості.
Порушення концентрації та волі – коли немає сили та бажання щось робити.
Хоча ці стани можуть взаємодіяти та посилювати один одного, вони все ж різні за своєю природою та симптомами. Ми вивчаємо причини, прибираємо наслідки, тобто симптоми, і, врешті-решт, ти знову відчуваєш себе здоровим!

Що робити якщо я відчуваю стрес або депресію?
Якщо ви відчуваєте симптоми стресу та депресії, такі як постійна втомленість, втрата інтересу до речей, нервовість чи знижений настрій, важливо звернутися до психолога. Психолог може допомогти вам зрозуміти причини ваших емоційних труднощів, розвивати стратегії управління стресом та надавати ефективну підтримку. Невідкладна консультація фахівця може сприяти поліпшенню вашого психічного стану та збереженню психічного здоров’я. Про це пише "Шпиталь Шептицького".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стрес, депресія, тривожність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бажаючи користуватись натуральним, а відповідно і корисним, ми купуємо засоби для догляду, марковані як ті, що виготовлені з природних компонентів. Ал

Майже всі «натуральні» засоби для догляду за шкірою містять алергени

Косметологія | 06:20, 20.04.2024

Бажаючи користуватись натуральним, а відповідно і корисним, ми купуємо засоби для догляду, марковані як ті, що виготовлені з природних компонентів. Але, як показує дослідження, такі засоби небезпечні для алергіків.

У дитинстві ми всі їли манку. Вона смачна і ситна. А потім лікарі перестали рекомендувати її в якості основної страви для дітей, оскільки в ній багато

Колись її їли усі діти: Чи шкідлива насправді манна каша?

Харчування | 01:20, 20.04.2024

У дитинстві ми всі їли манку. Вона смачна і ситна. А потім лікарі перестали рекомендувати її в якості основної страви для дітей, оскільки в ній багато вуглеводів. Та чи шкідлива манна каша насправді?

У бажанні схуднути не можна покладатися на

Чому мамі не можна різко худнути?

Мама | 00:30, 20.04.2024

У бажанні схуднути не можна покладатися на "еталони краси". Параметри 90-60-90 не варто вважати найкращими саме для себе, а потрібно зважати на свій зріст, звідси можна вияснити, якою повинна бути саме ваша ідеальна вага! Тобто, якщо ваш зріст 155 см

За статистикою, в Україні людей із зайвою вагою - понад 53%, а в Японії - менше 4%. Чому так? Все тому, що вони зовсім по-іншому ставляться до їжі.

Підказка для мам, які хочуть схуднути: Чому в Японії немає людей із зайвою вагою?

Харчування | 14:50, 19.04.2024

За статистикою, в Україні людей із зайвою вагою - понад 53%, а в Японії - менше 4%. Чому так? Все тому, що вони зовсім по-іншому ставляться до їжі.

Після важкого дня (незалежно від того, працювали ви вдома чи на роботі), хочеться лягти, накритися ковдрою і дивитися якийсь фільм, або просто спати.

Що буде, якщо мама лягатиме спати з мокрим волоссям?

Мама | 12:10, 19.04.2024

Після важкого дня (незалежно від того, працювали ви вдома чи на роботі), хочеться лягти, накритися ковдрою і дивитися якийсь фільм, або просто спати. Особливо якщо ви - молода мама. А тут ще й голову мити треба! І підкрадається спосуса після миття пр

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Банани корисні для здоров'я. Проте, в невеличкій кількості. Особливо це важливо знати батькам, які можуть помилково щодня годувати дитину бананами. І

Чому дітям не можна щодня їсти банани?

Харчування | 10:30, 19.04.2024

Банани корисні для здоров'я. Проте, в невеличкій кількості. Особливо це важливо знати батькам, які можуть помилково щодня годувати дитину бананами. І ось чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: