Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Adoption
Date
  • 335 Переглядів
Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.

Проблеми з фертильністю можуть мати дуже багато можливих причин: від основних захворювань до гормонального дисбалансу. Але чи відіграє певну роль генетика?

8091_prichiny-zhenskogo-besplodiya_jpg__600x0_q85_subsampling-2.jpg (23.39 Kb)


Які генетичні захворювання можуть бути причиною безпліддя у жінок?

Стан здоров'я
Два поширені стани здоров’я можуть сприяти проблемам із фертильністю у жінок: синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) та ендометріоз.

СПКЯ викликає гормональний дисбаланс, який може порушити діяльність яєчників. Коли це трапляється, у вас може не відбуватися овуляція щомісяця, що значно ускладнює зачаття.

Ендометріоз - це коли тканина, яка зазвичай вистилає вашу матку, розростається на зовнішній стороні матки. Він часто вражає інші частини жіночої репродуктивної системи, що призводить до утворення рубців і запалення, що може знизити фертильність.

Зрештою, що саме викликає обидва ці стани, залишається невідомим. Однак вважається, що і СПКЯ, і ендометріоз мають генетичний компонент.

Обидва захворювання можуть виникати в сім’ях. Це означає, що якщо близька родичка жіночої статі — наприклад, мати, сестра чи тітка — має СПКЯ або ендометріоз, у вас також може бути підвищений ризик їх розвитку.

Генетичні порушення
Певні генетичні порушення також можуть впливати на жіночу фертильність. Генетичні розлади виникають через зміни в ДНК, які впливають на один або кілька генів. У деяких випадках ці зміни передаються або успадковуються від одного чи обох ваших біологічних батьків.

Кілька генетичних захворювань, які можуть сприяти безпліддю у жінок, включають:

Синдром Тернера: при синдромі Тернера жінка народжується зі зміненою Х-хромосомою або лише з однією Х-хромосомою (замість двох). Одним із наслідків цього стану є неправильний розвиток яєчників.
Крихка X-премутація: у крихкій X -премутації специфічна зміна присутня в гені під назвою FMR1, який міститься в Х-хромосомі. Ця генетична зміна призводить до зниження продуктивності яєчників, що обмежує фертильність.
Синдром Каллмана: синдром Каллмана може бути викликаний змінами в кількох різних генах. Це призводить до того, що мозок виробляє низький рівень гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH), що спричиняє затримку або відсутність статевого дозрівання.
Як синдром Тернера, так і крихка премутація X можуть призвести до первинної недостатності яєчників (ПНЯ). При ПНЯ яєчники припиняють працювати до 40 років. Коли це відбувається, яйцеклітини не можуть розвиватися належним чином, і овуляція більше не відбувається.

Структурні зміни
Також можливо, що генетичні зміни можуть призвести до структурних змін у жіночій репродуктивній системі. Коли це трапляється, це може ускладнити завагітніти або зберегти вагітність.

Які генетичні захворювання можуть бути причиною безпліддя у чоловіків?

Тепер, коли ми поговорили про потенційні причини проблем із фертильністю у жінок, давайте розглянемо деякі генетичні причини у чоловіків.

Генетичні порушення
Багато генетичних захворювань можуть знизити чоловічу фертильність. Зараз ми розглянемо кілька таких помітних прикладів:

Синдром Клайнфельтера
Синдром Клайнфельтера - це генетичне захворювання, при якому у чоловіків є додаткова Х-хромосома. Це означає, що вони мають дві Х-хромосоми та одну Y-хромосому. Синдром Клайнфельтера - це найбільш поширена Х-ромосомна причина чоловічого безпліддя. Його вплив перешкоджає виробленню сперми. Насправді чоловіки з синдромом Клайнфельтера часто взагалі не виробляють сперму.

Мікроделеції Y-хромосоми
Ці типи делецій є ще однією генетичною причиною чоловічого безпліддя. Y-хромосома, як правило, присутня лише у людей, яким при народженні присвоєно чоловічу особу, і містить багато генів для того, що ми зазвичай вважаємо чоловічими статевими ознаками. Видалення відноситься до ділянки гена, яка відсутня. Мікроделеції в Y-хромосомі можуть впливати на виробництво сперми. Наприклад, чоловіки з такими видаленнями можуть:

сперматозоїди неправильної форми,
сперму, яка не рухається ефективно,
низьку кількість сперматозоїдів,
взагалі немає сперми.

Зміни в гені CFTR
Зміни в гені CFTR також можуть викликати проблеми з фертильністю у чоловіків. Хоча деякі зміни в цьому гені призводять до генетичного розладу муковісцидозу, інші можуть впливати на чоловічу фертильність різними способами, зокрема:

зниження кількості сперматозоїдів,
блокування транспорту сперматозоїдів через чоловічу репродуктивну систему,
призводить до неправильного розвитку чоловічої репродуктивної системи.

Синдром Калмана
При цьому синдромі низьке вироблення GnRH призводить до зниження вироблення тестостерону, який важливий для розвитку сперми.

Структурні зміни
Генетичні зміни також можуть впливати на структуру чоловічої репродуктивної системи. Це може вплинути на виробництво та транспортування сперми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, можуть, яєчники, генетичні, призводить, безпліддя, Синдром, фертильність, захворювання, ендометріоз


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту мо

Вчені заявили, що виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 07:00, 23.12.2022

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту молекулярної біології і генетики на сторінці у Facebook. Вони вважають, що мутації гену DCL3 (STARD8)

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зача

Користь вітаміну Е при безплідді

Безпліддя | 19:00, 22.11.2022

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зачаття. Вітамін Е є однією з таких поживних речовин.

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони

Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Безпліддя | 01:30, 10.09.2022

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.Проб

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: