Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Adoption
Date
  • 580 Переглядів
Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.

Проблеми з фертильністю можуть мати дуже багато можливих причин: від основних захворювань до гормонального дисбалансу. Але чи відіграє певну роль генетика?

8091_prichiny-zhenskogo-besplodiya_jpg__600x0_q85_subsampling-2.jpg (23.39 Kb)

Які генетичні захворювання можуть бути причиною безпліддя у жінок?

Стан здоров'я
Два поширені стани здоров’я можуть сприяти проблемам із фертильністю у жінок: синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) та ендометріоз.

СПКЯ викликає гормональний дисбаланс, який може порушити діяльність яєчників. Коли це трапляється, у вас може не відбуватися овуляція щомісяця, що значно ускладнює зачаття.

Ендометріоз - це коли тканина, яка зазвичай вистилає вашу матку, розростається на зовнішній стороні матки. Він часто вражає інші частини жіночої репродуктивної системи, що призводить до утворення рубців і запалення, що може знизити фертильність.

Зрештою, що саме викликає обидва ці стани, залишається невідомим. Однак вважається, що і СПКЯ, і ендометріоз мають генетичний компонент.

Обидва захворювання можуть виникати в сім’ях. Це означає, що якщо близька родичка жіночої статі — наприклад, мати, сестра чи тітка — має СПКЯ або ендометріоз, у вас також може бути підвищений ризик їх розвитку.

Генетичні порушення
Певні генетичні порушення також можуть впливати на жіночу фертильність. Генетичні розлади виникають через зміни в ДНК, які впливають на один або кілька генів. У деяких випадках ці зміни передаються або успадковуються від одного чи обох ваших біологічних батьків.

Кілька генетичних захворювань, які можуть сприяти безпліддю у жінок, включають:

Синдром Тернера: при синдромі Тернера жінка народжується зі зміненою Х-хромосомою або лише з однією Х-хромосомою (замість двох). Одним із наслідків цього стану є неправильний розвиток яєчників.
Крихка X-премутація: у крихкій X -премутації специфічна зміна присутня в гені під назвою FMR1, який міститься в Х-хромосомі. Ця генетична зміна призводить до зниження продуктивності яєчників, що обмежує фертильність.
Синдром Каллмана: синдром Каллмана може бути викликаний змінами в кількох різних генах. Це призводить до того, що мозок виробляє низький рівень гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH), що спричиняє затримку або відсутність статевого дозрівання.
Як синдром Тернера, так і крихка премутація X можуть призвести до первинної недостатності яєчників (ПНЯ). При ПНЯ яєчники припиняють працювати до 40 років. Коли це відбувається, яйцеклітини не можуть розвиватися належним чином, і овуляція більше не відбувається.

Структурні зміни
Також можливо, що генетичні зміни можуть призвести до структурних змін у жіночій репродуктивній системі. Коли це трапляється, це може ускладнити завагітніти або зберегти вагітність.

Які генетичні захворювання можуть бути причиною безпліддя у чоловіків?

Тепер, коли ми поговорили про потенційні причини проблем із фертильністю у жінок, давайте розглянемо деякі генетичні причини у чоловіків.

Генетичні порушення
Багато генетичних захворювань можуть знизити чоловічу фертильність. Зараз ми розглянемо кілька таких помітних прикладів:

Синдром Клайнфельтера
Синдром Клайнфельтера - це генетичне захворювання, при якому у чоловіків є додаткова Х-хромосома. Це означає, що вони мають дві Х-хромосоми та одну Y-хромосому. Синдром Клайнфельтера - це найбільш поширена Х-ромосомна причина чоловічого безпліддя. Його вплив перешкоджає виробленню сперми. Насправді чоловіки з синдромом Клайнфельтера часто взагалі не виробляють сперму.

Мікроделеції Y-хромосоми
Ці типи делецій є ще однією генетичною причиною чоловічого безпліддя. Y-хромосома, як правило, присутня лише у людей, яким при народженні присвоєно чоловічу особу, і містить багато генів для того, що ми зазвичай вважаємо чоловічими статевими ознаками. Видалення відноситься до ділянки гена, яка відсутня. Мікроделеції в Y-хромосомі можуть впливати на виробництво сперми. Наприклад, чоловіки з такими видаленнями можуть:

сперматозоїди неправильної форми,
сперму, яка не рухається ефективно,
низьку кількість сперматозоїдів,
взагалі немає сперми.

Зміни в гені CFTR
Зміни в гені CFTR також можуть викликати проблеми з фертильністю у чоловіків. Хоча деякі зміни в цьому гені призводять до генетичного розладу муковісцидозу, інші можуть впливати на чоловічу фертильність різними способами, зокрема:

зниження кількості сперматозоїдів,
блокування транспорту сперматозоїдів через чоловічу репродуктивну систему,
призводить до неправильного розвитку чоловічої репродуктивної системи.

Синдром Калмана
При цьому синдромі низьке вироблення GnRH призводить до зниження вироблення тестостерону, який важливий для розвитку сперми.

Структурні зміни
Генетичні зміни також можуть впливати на структуру чоловічої репродуктивної системи. Це може вплинути на виробництво та транспортування сперми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, можуть, яєчники, генетичні, призводить, безпліддя, Синдром, фертильність, захворювання, ендометріоз


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: