У яких мам виростають малюки-невдахи

Adoption
Date
  • 1358 Переглядів
Ідеальних мам не буває. Але навіть знаючи це, дуже складно помітити помилки в своїй манері виховання. Нерідко складнощі, що виникають у спілкуванні з дитиною, багато батьків інтерпретують як погану поведінку чада. Щоб не виростити малюка закомплексованим, варто звернути увагу на стереотипи виховання, знайти серед них свій метод і вчасно виправити помилки.
11009.jpg (137.04 Kb)


Вічно незадоволена мама 
Такий мамі практично ніколи не можна догодити. Дитина отримала "11" - "А чому не 12?", намалював малюнок - краще б прибрав в кімнаті. Справа в тому, що таке відкидання дитини у батьків спрацьовує на підсвідомому рівні. Така мама або постійно дорікає, або мовчки переживає, що син або дочка не такі успішні, як інші діти, і не відповідають якимось міркам.
 
В результаті такої маминої поведінки дитина виросте невпевненою в собі і з низькою самооцінкою. Крім того, малюк може спеціально поводитися так, щоб розлютити маму, якщо вже він такий поганий, на її думку.
 
Щоб впоратися з цією проблемою, вічно невдоволеній мамі потрібно подивитися на себе з боку (можна просто поставити вдома відеокамеру) і зрозуміти, в чому справжня причина її роздратування. Можливо, без допомоги психолога тут не обійтися.
 
Мама-охоронець 
Коли мама-охоронець розповідає про дитину, вона каже "ми": "Ми пішли в школу", "У нас випав зуб" і т.д. Все, що робить така мама, може бути пов'язано тільки з дитиною, навіть гроші заробляє заради його майбутнього. Мама-охоронець не відчуває кордонів іншої людини, сприймає дитину як своє продовження і не сприймає його як окрему особистість, у якої можуть бути свої особливості і інтереси.
 
Як результат виховання мами-охоронця - повна залежність поведінки і настрою дитини від матері. Коли дитина вступить у доросле життя - буде тягнутися до людей для отримання такого ж емоційного контакту. І його, найімовірніше, чекає розчарування. Крім того, на думку психоаналітиків, такі діти мають схильність до різних залежностей - наркотикам, алкоголю, азартних ігор, якими вони намагаються заповнити порожнечу.
 
Мамам-охоронцям, щоб не виховати невдаху, варто зайнятися собою, знайти якісь захоплення і зняти з себе частину обов'язків, з якими дитина вже цілком може впоратися сама.
 
Авторитарна мама 
Зазвичай авторитарна мама є донькою авторитарної бабусі. Такі мами спілкуються з дітьми суворо і змушують їх дотримуватися масу правил. Зазвичай цей авторитет ґрунтується на тому, що мама старша і краще знає, що треба дитині.
 
Дитина, вихована авторитарною мамою, навряд чи навчиться висловлювати свої емоції і за допомогою слів. Будь-яка проблема буде переживатися складніше, що загрожує розвитком психосоматичних захворювань. Крім того, така дитина стане ідеальним підлеглим - виконавчим, педантичним і відданим без творчої сміливості і гнучкого мислення.
  
Мама-попускач 
Дитина може буквально лізти на голову, але маму це не збентежить. Вона не шукає причини поганої поведінки дитини, вона намагається завжди знайти винних і виправдання таких вчинків дитини.
  
Дитині необхідні кордони, інакше вона стане психопатичноїю особистістю, яка порушує всі норми і правила. Так як батькам не вдалося розвинути її почуття емпатії - будучи дорослим, вона не зрозуміє, що робить не так, і що на неї можуть злитися.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, поради, батьки, невдаха


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи безпечні контактні лінзи для дітей

Дитина | 14:00, 04.03.2021

Шестирічне дослідження фізіологічної реакції дітей на щоденні одноразові м'які контактні лінзи було представлено в журналі Contact Lens and Anterior Eye.

Чому хлопчики частіше страждають від аутизму?

Дитина | 12:30, 04.03.2021

Група генетиків дійшла висновку, що еволюційні сили призводять до гендерного дисбалансу у виникненні багатьох захворювань, включаючи аутизм.

Звичайно, багатьом дітям вже з трьох років на шию вішають мобільний телефон, щоб у разі чого мати можливість зв’язатися. Але телефон – річ не надто на

Контактна інформація: Що про себе має знати дитина?

Дитина | 10:00, 04.03.2021

Звичайно, багатьом дітям вже з трьох років на шию вішають мобільний телефон, щоб у разі чого мати можливість зв’язатися. Але телефон – річ не надто надійна: легко втрачається, та й вкрасти його нескладно. Тому буде краще, якщо ви заздалегідь навчите

Малювання – це веселе і корисне заняття. Під час нього і моторика розвивається, і уява, і посидючість. Для малюка такий чудовий «букет» нових навичок

Як навчити дитину малювати і розвинути в ній талант?

Розвиток дитини | 08:00, 04.03.2021

Малювання – це веселе і корисне заняття. Під час нього і моторика розвивається, і уява, і посидючість. Для малюка такий чудовий «букет» нових навичок і умінь буде безцінним. Не думайте, що раз карапуз ще тільки каляки-маляки виводить на папері, то не

Регулярне читання впливає на правильне формування мови малюка, адже не лише збагачує словниковий запас, а й вчить грамотно будувати речення, розвиває

Як навчити дитину любити читати книги?

Дитина | 07:00, 04.03.2021

Регулярне читання впливає на правильне формування мови малюка, адже не лише збагачує словниковий запас, а й вчить грамотно будувати речення, розвиває творче мислення та надихає на самостійні словесні висловлювання.

Як запобіти розвитку дитячого діабету?

Дитина | 21:00, 03.03.2021

Дослідження показало, що в справі профілактики дитячого діабету ефективне агресивне втручання. Тільки воно захистить підростаюче покоління від довічного метаболічного розладу.

Нерідко мами, намагаючись забезпечити своїм дитинчам повний спокій, буквально не спускають їх з рук. І малятка потім ніяк не можуть заснути без звично

Як привчити дитину спати в окремій кімнаті

Дитина | 12:00, 03.03.2021

Нерідко мами, намагаючись забезпечити своїм дитинчам повний спокій, буквально не спускають їх з рук. І малятка потім ніяк не можуть заснути без звичного заколисування. Для багатьох батьків не існує питання, чи можна дітям спати з батьками. Щоб полегш

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: